2022 maaşları edevlette güncellenmiş.

Marfans

Üye
Üye
Evet 2022 maaşını bende bugün öğlen çektim fakat 1100 tl yardım ne hesapta gözüküyor ne de e-devlette ptt bank ya telefonlara cevap vermiyor kitlenmiş
Çünkü Türkiyenin hiç bir yerine 2022 ait hiç bir ödeme yapılmamış demekki sadece Ankara personeli çalışıyor diğerleri yatıyor sanırım
edirne bugün aldım yatmış 2022

emir_t1

Üye
Üye
Ayın 6 sı olan ödemem 8.30 itibari ile hala yatmamış. Bırakın erken ödemeyi, gününde bile maaşlar yatmamış.
Ptt şübesine gittim. Mesaiden 1 saat önce bile 50 insandan fazla sıra vardı.

Özge52, bu maaş ve yardımlar konusunda herşey olabilir. Şuan maaşlarla verilmeyen yardımlar daha sonraya bile kalabilir.
Maaşlar ve yardımlar konusunda bu sefer düzen yürütemediler. Edevlet ve ptt sistemleri bile sorunlu bir durumda.
O yüzden kesin sonuçlar için beklemek gerek .
Ay sonuna kadar durumlar netlik kazanabilir.

emir_t1

Üye
Üye
Emir bey normalde ben her ayin 5 sabah 9 hesabıma engelli maaşım yatardi saat 12 olmuş halen hesapta para yok abicim bunlar insanlarla kafa buluyorlar

Birak yardımı abi normal maaşı bile yatirmadilar e devlet ptt kurum ödemelerine giriş yapmıyor normalde 5 ödeme olacakti diye yazıyordu ama yok personelin keyfine kalmış ben onları çok iyi tanırım 2 milyon haneye yardim edicez diyorlar emin ol en fazla 500 600 bin kişiye yardım ulaşıyor
Valla dediğin gibi dalga geçtiler.
Tv.lerde halkın karşısında engellilere ve yaşlılara yardım yapılacak dediler. Yardım maaşlarına eklenecek dediler. Ama tv. Karşısında yalan söylemeleri , kendilerini yardım yapıyormuş gibi göstermeleri söz konusuymuş. Yani bizim üzerimizden yalan siyaset yapmış olmaları söz konusu oldu.
Erdoğanın böyle davranışları çok.
Yani tv. De her şeyi güllük gülistanlık göstermesi ve gerçekte yalan olması durumları çok.
Engellilerin, evde bakım maaşı alanların, yaşlılık maaşı alanların ve benzer durumda olanların hepsi muhtaç.
Bunlara yardım parasını vermeliydi.
Zaten bunu erdoğanın kendiside biliyor.
Zaten bu yüzden millete karşı vereceğim dedi. Şimdi haberi olmayan halkın çoğu yardım verilmiş sayacak.
Neyse, seçim anketlerine baktım, bariz bir şekilde erdoğan daha şimdiden gidici.
Bizler yani Millet bu kötü durumlardan, yalanlardan, kaba davranışlı yönetim unsurlarından ve vs. Kötü gidişattan kurtulmuş olacağız.
Ben sadece gerçekçi bir insanım.
Ve diyeceğim, bu gidişat ve böyle sorunlu davranışlara sahip insanlardan yönetim, iş güç vs. Olmaz.

greensee

Üye
Üye

emir_t1

Üye
Üye
2022 maaslari neden yatmadi bilgisi olan varmı normalde ayin 6 sında hesapta oluyordu

Samsun

Ya da şu şekil sorayım önceki aylarda 6 sında alanlar bu ay alabildimi
Ben 6 sında alırdım. Bu sabah saat 9.10 da da hesaba baktım, hiç bir şey yok.
Edevlette kimliğinizle şubeden alın diyor.
Belki bu ay böyle hesaba yatırmazlar, bakalım.
Ptt şubesi ise , sabahın köründe bile tıklım tıklım.
Anlaşılan herkeste bu durum var.
Şahsen ben ptt ye gitmeyi 17 mayısa bırakacağım. Yani bayramdan sonra ancak giderim. Belki o zaman sıra az olur.

emir_t1

Üye
Üye
Ödeme günü 6 olan maaşımı postacı bugün eve getirdi. Sadece maaşı getirdi, başka bir ödeme yok.
Maaşları hesaplara yatmayanlar varsa, durum bu.

Elif altin

Üye
Üye
Istanbul 609 tl lik engelli maaşı dostum.
Oglum otizmli .
Cok sukur pek ihtiyac yoktu.
Allah kabul ederse onu da komşumuza yardım yaptik. İnsanların durumu perisan.

Hayirli gunler
Oğlunuz büyük mü o yuzden mu engelli maaşı alıyor. Benim oğlumda otizmli o yuzden soruyorum
Vedat bey oğlunuzun otizm tanısı nedir acaba benim 9 yaşındaki kızıma atipik otizm tanısı kondu heyet raporu yarın alınması gerek tam kapanmadan dolayı almaya gidemiyoruz yüzdesi kaç acaba
Özge hanım e devlete çözger yazıp baktinizmi
Otizmde yuzde belli olmuyor sanırım. Direkt yardim alabileceğiniz şekilde veriyolar. Benim oğlum da 9 yaşında atipik otizmli.
Ancak 1 yıl oncesi raporu yenilemeden once yuzde 40 ti.
Allah guzel günlerini göstersin evladınizin
Ben de oğlundan bakım maaşı alıyorum siz nasıl engelli maasina bağlantınız acaba

Vedatkilic18

Üye
Üye
Oğlunuz büyük mü o yuzden mu engelli maaşı alıyor. Benim oğlumda otizmli o yuzden soruyorum

Özge hanım e devlete çözger yazıp baktinizmi

Ben de oğlundan bakım maaşı alıyorum siz nasıl engelli maasina bağlantınız acaba
Basvurduk hem 2022 hem evde bakım bağlandı esimin adina . 9 yaşında benim oğlum da .
Heyet karar verdikten sonra hemen hallolur işlemler zaten.

emir_t1

Üye
Üye
2022 maaşı her yaş grubuna veriliyormu nereden basvuruluyor
2022 maaşı her yaş gurubuna verilir. Yani 18 yaş altı olanlarda ebeveynlere verilir.
Eskiden ben başvurduğumda defterdarlıkta-maliye binasında 2022 maaşı için bir yer vardı, orada başvurmuştum.
Şuan başvuru yeri neresidir , kesin bilmiyorum.
Ama ya maliyede-defterdarlıktadır yada sosyal hizmetler vakfındadır.
Başvuru yerine gidip raporunuzu gösterdikten sonra, gerekli yönlendirmeleri yaparlar.
Ayrıca bu konuda bu sitede yazılmış detaylar var.
Belki gerekli bilgileri daha net ayrıca bulabilirsiniz.

Elif altin

Üye
Üye
2022 maaşı her yaş gurubuna verilir. Yani 18 yaş altı olanlarda ebeveynlere verilir.
Eskiden ben başvurduğumda defterdarlıkta-maliye binasında 2022 maaşı için bir yer vardı, orada başvurmuştum.
Şuan başvuru yeri neresidir , kesin bilmiyorum.
Ama ya maliyede-defterdarlıktadır yada sosyal hizmetler vakfındadır.
Başvuru yerine gidip raporunuzu gösterdikten sonra, gerekli yönlendirmeleri yaparlar.
Ayrıca bu konuda bu sitede yazılmış detaylar var.
Belki gerekli bilgileri daha net ayrıca bulabilirsiniz.
Teşekkür ederim abi saol

Vedatkilic18

Üye
Üye
2022 maaşı her yaş grubuna veriliyormu nereden basvuruluyor
Veriliyor

Aşağıdaki arkadaşımızın da açıkladığı şekilde durum. Birine vakiftan kaymakamliktan yani başvuru yapılıyor hatta ikisi de oradaydı sanirim.
Gecmis zaman cunku tam hatirlamiyorum
Vedat bey sanırım oğlunuzun raporu yüzde 40 raporu 40 olana evde bakım oluyormuki
Otizmlerde yuzde 90 ve ustu olarak gözüküyor artik o yüzden bakim maaşı falan veriliyor.

Özge52

Üye
Üye
Veriliyor

Aşağıdaki arkadaşımızın da açıkladığı şekilde durum. Birine vakiftan kaymakamliktan yani başvuru yapılıyor hatta ikisi de oradaydı sanirim.
Gecmis zaman cunku tam hatirlamiyorum

Otizmlerde yuzde 90 ve ustu olarak gözüküyor artik o yüzden bakim maaşı falan veriliyor.
O nasıl oluyorki düşük diye biliyorum

greensee

Üye
Üye
Ben 6 sında alırdım. Bu sabah saat 9.10 da da hesaba baktım, hiç bir şey yok.
Edevlette kimliğinizle şubeden alın diyor.
Belki bu ay böyle hesaba yatırmazlar, bakalım.
Ptt şubesi ise , sabahın köründe bile tıklım tıklım.
Anlaşılan herkeste bu durum var.
Şahsen ben ptt ye gitmeyi 17 mayısa bırakacağım. Yani bayramdan sonra ancak giderim. Belki o zaman sıra az olur.
Teşekkürler.
Emir bey saat 13.00 civari kapida ödeme ile geldi

kayan42

Üye
Üye
2022 ve evde bakım maaşı için artık kaymakamlık sosyal yardımlaşmadan başvuru yapılıyor

Tekerlekli Sandalye