2022 maaşlarında düzenleme

fatsam52

Üye
Üye
Selam benim %80 raporum var sadece annemin 800 tl olan emekli maaşı nedeniyle aylık alamıyorum bu nedenle mağdur olan birçok kardeşimiz vardır eminim ben çalışamıyorum demek hiçmi özel istediğim birşeyler olamayacak ömür boyu annememi muhtaç yaşayacam tek suçum çalışamayacak kadar hasta olmammı buna yeni yılda düzenleme gelebilirmi yeni yönetmelik ne zaman açıklanır ?

sinandeniz

Üye
Üye
türkiyede engelliye bakılan pencere değişmez ha ahmet ha ahmo düzenleme oluyorda ne oluyor

düzenleme oldu maşımızdan olduk demek bi düzenleme daha olsa ülkedende atacaklar biz engellileri :)

gülümse_hayata

Üye
Üye
Malesef belirlenen muhtaçlık sınırı aşılması durumunda hiç bir suretle maaş bağlanmıyor. Siz nekadar zor durumda olursanız olun kurum buna ikna olmuyor. Yeni bir düzenleme yapılırmı yapır ise bu ne zaman olur net birşey yok ortada hepimiz bekliyoruz.

POLAT ALEMDAR

Üye
Üye
Maaş her verilse bence çok iyi olcak.TAYYİB BABA bi kıyak yapar inşallah yeni yılda.:)

septik

Editör
Editör
Selam benim %80 raporum var sadece annemin 800 tl olan emekli maaşı nedeniyle aylık alamıyorum bu nedenle mağdur olan birçok kardeşimiz vardır eminim ben çalışamıyorum demek hiçmi özel istediğim birşeyler olamayacak ömür boyu annememi muhtaç yaşayacam tek suçum çalışamayacak kadar hasta olmammı buna yeni yılda düzenleme gelebilirmi yeni yönetmelik ne zaman açıklanır ?

Tamamen haklısnız ve durumu hiç bir engelli kardeşimiz hak etmiyor ve hazmedemiyor.

Yeni düzenlemeler 2014 yılı itibarı ile eski maaş alanlarında son yönetmeliğe göre incelenmeye başlyacağı tarihtir.

Bu durumda bir çoğumuzun maaşının kesileceğine işarettir.

(Gerçi onca mazluma haksızlığın cezası tv lere bakıldığında anlaşılsada kendi yorumumdur)

Yeni yasa ve yönetmeliği beklentisinin çok büyük değişim değilde küçük rutüşlarla engelli arkadaşları tam anlamıyla olmasada bir kısmını rahatlatacağı düşüncesindeyim.

Süre konusu belirsiz değişiklikler konusu belirsiz şu an için herşey belirsiz ve o 2013 ocak ta çıkan vahim tablo geçerliliğini korumakta.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam septik,

Arkadaşım ne demişler '' alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...'' mutlaka bir gün ilahi adalet adaletsizler için tecelli edecektir ama gel gör ki işte ben geç gelen adaleti neyleyim ? bugün bana yaramadıktan sonra ? işte engelliler için en çok dikkatimi çeken ve beni en çok düşündüren durum bu he birde rapor oranı % 40 ın altında kalanlar. Bu iki grup için ne yapılabilir ? hiçbir şeyin yapılamadığı ortada ama beni en çok düşündüren grup bunlar yoksa bazen evde bakım maaşının ve 2022 maaşının çok çok düşük olması bile bu kadar içimi acıtmıyor.

'' tek suçum çalışamayacak kadar hasta olmam mı ? ''
diye soran fatsam52 ne kadar haklı ama çalışamayacak derecede hasta olmak, çalışmaya engelin olması bir suç değil ki kardeşim asıl suç bu ülkede sizleri düşünemeyecek kadar kendini düşünen, kendi kesesini dolduran benim devletimin duyarsızlığında. Ne yapmalı? çıkıp sokaklara dilenmelimi ? ne yapmalı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine mi gitmeli? Susup oturup bir şeylerin düzeleceği günü mü beklemeli? ne yapmalı gerçekten bu ülkede asgari ücretin yoksulluk sınırının 1/3 olduğunu kabullenmeye devam mı etmeli?

sinandeniz

Üye
Üye
gazuz yaprağı akidişim yorumun güzel hatta iç açıcımı ne :) lakin bir cümle gözümde çokmu büyüdü ne o cümle '' bugün bana yaramadıktan sonra '' evet şuanki engelliye pozitif ayrımcalık diye adlandırılan şeyler her engelli için geçerli olmasada inşallah bir gün engelli için herşey güllük gülistanlık belçika tadında bir yaşam sunulacağına eminim ama tabi bununda olabilmesi için ben değil biz tadında ilerlemeliyiz ki bu söylediğimde nekadar olur onuda ben bilemiyorum yani seni o cümlen için eleştiri falan yapmıyorum sadece galiba o cümleye normalde takıntım var bakıyosun hep ben biz yok e buda ne oluyor engellilerin alaşşa kolaylıkla edilmesi demek oluyor engellilerin şöyle dillerde dolanan bir eylemini kim söyleyebilir işte şugün şu tarihte şöyle bir eylem yapmışlardı yapmıştık eylem böyle de bir sonuç getirdi diye ben söyleyim kimse söyleyemez öyle bir birlikte yapılan eylem yuk yapılan varsada 1 askerin koca bir manganın içinde sesini duyurmaya çalışan asker kadar ses getirmiştir yapılan eylemlerde

bence varya şöyle güzel bir eylem şart hatta eylemin konusuda biz engellilerin insan gibi yaşamamız için insan gibi şartlar istediğimizi devlete iletmek böle yaratıcı bir konuyla eylem yapmak ama tabi söz uçar yazı kalır benim bu yazımda öyle kalır :) olsun

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam sinandeniz,

:) takıldığın cümle için bir şey diyemiyorum çünkü benim 2022 maaşlarıyla yada evde bakım maaşıyla en ufak bir ilgim bile yok yani ben kullanmıyorum he kelimeye takılmana gelince ben yerine biz evet haklısın ama genelde tek başıma da olsam ( genelde forumlarda yazdığım yazılara ne bir destek ne de bir yorum gelmediğinden ) hepinizi temsil ettiğime olan inancımla ben bu kelimede yanlışlık göremiyorum neyse bir şekilde seni de forumda yazmaya teşfik etmiş oldum ne mutlu bana. Seni çok rahatsız ediyorsa benim cümlemdeki bana yaramadıktan sonra yerine aslında bananın bize anlamına geldiğini yüreğimde öyle yazıldığını bil yeter olur mu sevimli kardeşim :)

Eylem yapmaya gelince bana eylem deme ve bu eylemin sonuçlarını düşündükçe neler hissettiğimi asla bilemeyeceksin çünkü ben İstanbulda yaşıyorum ve şehrin merkezinde şişlide ( taksime sadece 5 dakikalık bir yolda ) oturuyorum. Eylem yapılmasına da yapılan eylemlere de haklı gerekçeleri olduğu sürece karşı değilim tam tersine sonuna kadar desteklerim hatta eyleme katılırım seve seve ama devlet eylemin E sine bile karşı olacak kadar antidemokratik bir tavır içindeyse ve karşısındakinin insan olduğunu göremeyecek kadar insanca davranamıyorsa, benim ülkemin polisi eylem yapan göstericilere karşı düşmanca ve insan onuruna yakışmayacak şekilde acımasızca yaklaşıyorsa işte o zaman bana eylem deme ben bu sokaklarda, bu caddelerde engelli vatandaşını yerlerde sürüklenmesine seyirci kalamayacak kadar isyankar ve öfkeliysem bana eylem deme kardeşim :(

Çok çok haklısın bu isteminde ve inan söz uçar yazı kalır ama okunan her yazının hafızalarda kalması gibi bu konuda ne kadar istekli olduğunu da farkettim ama işte gel gör ki yaşanan ülke ortamında kimsenin demokratik yollardan hak arayışında daha fazla heder olmasını istemiyorum. Eylemcilerin her türlü şiddete maruz kalmasının acısını taşıyorum yüreğimde ve bu benim içimi sızlatıyor yeterince...

Sağlıcakla kal, paylaşımla kal,

sinandeniz

Üye
Üye
abbaawww sen neka doluymuşsunda ben bilememişim :) çok sayın saygıdeğer gazuz hanım ya ni aslında sende haklısın bakıyosun en ucuzundan bir yorum bile eklemeye çekingen insanlar ( engelli ) var amann boş ver zaten öylesine yazdıydım maksat meclisteki çok efedersin toynaklı vekiller misali sataşmamı diyordu vekil cikler :D

septik

Editör
Editör
A slm bana günaydın nedeni ise cevap verme aralığım bu yüzden bin özür bu aralar biraz zamansızım .

Ceylan onca soruna ne desemki

Ben şu şekilde başlarsam herkes beni anlar. Hayatımı makul değerlerde yaşayacak imkanları sağlayacak bir ortamı veya şansı tanıyaca düşüncedeki insanların bizleri yönetmesi

Kimseyi suçlamak gereksiz ne dilenmeli ne ne susup oturmalı ne insan hakları mahkemesi nede bir gün düzelir düşünesi ile beklemeli.

Tamam son cümlemi okuyanların vay biri çözüm buldu diye düşündüğünüde biliyorum veya merakla okumaya devam ettiklerini canım arkadaşım o sourlara cevapları hepimiz gayet net veririrz orda sorun yok çünkü biz bu sitede yaşananları bilen kilşileriz kiminin zorluk kiminin hakkının yenildiği ve kiminn hakkının resmen gasp edildiğinizi bilenlerdeniz.

Hani yukarda bahsetmişsin ne bakım nede 2022 maaşları hakkında bilgim yeterli değil diye gerçek şudur bakım ve 2022 maaşları gerçekten ihtiyacı olan insanların müracat ettiği sosyal destektir.

Bu konu benim için ayı önem taşır sosyal devletin öncelik vermesi şart olan konudur sebebse bir kişi bize göre insan yerine konmalıdır ayrı bir katagori ile değerlendirilmemelidir beni seni ve diğerini bir uzvu veya bir kaç uzvu dahada veya insani görevlerini yerine getirimeyecek değerde diye insan sınıfının dışına çıkarmamalı burda tüm dünyada yaşayan insanların yaşama hakkı gibi ne tarz hakları varsa bizlerinde bu haklara sahip olmamız gerekir.

Devlet kelimesinin anlamı nedir inan incelemeden söleyeceğim tek cümle o ülkenin vatadandaşlarının kendi ve ülkesi için gereken şartları yerine getirmesi iyide bizler gibi ülkesine bağlı devletini her şart altında gücü yettiğince savunan vatandaşların hakkı bumudur bak farkındaysan bugün asgari ücret %5 arttı yani 850 tl açlık sınırı nedir 1040 tl 2013 yılı için buyur sen söle veya kim ne diyecekse desin ben açarsam konuyu tam bayramlık olur

Kısaca utanması gerekenler bizler değiliz sorularımıza gereken cevabı vermesi gerekenlerde yine bizler değiliz kendimizi avutmakla geçen zmanımımızı mevcut hükümete ve gelecek hükümetlere baskı ile dikkate alınacak bir yol bulma sureti ile sözümüzü geçirmeye çalışmakla geçirmeliyiz

Benim diğer üye ve misafir olan arkadaşlarımın aşağı yukarı sölüyecekleri bu anlattıklarıma yakındır ama söylemek yazmak çizmek nereye kadar yıllarca yazılan çizilen ortada

Yanlız bu noktada gerçekten nokta koymam gerek bir ay kadar ben yokum ve geldiğim tarih itibarı ile yaza kadar bir çok bakım ve engelli maaş ları alanında gerçek anlamda yarar sız zarar veren tutumlar devam ederse Halil kardeşimdende izin alarak eylemsel bir takım tavırlara girmeye niyetim var ama hayırlısı inş gerek kalmaz da adaletsiz bir yaşama devam etmeyiz.

Son nokta bir çok değerli düşünürün çok güzel sözü var ama ben kendi lafımı söylemek isterim.

İmkansız bir hayat sunuluyorsa ben kendi imkanlarımı yaratmak için elimden geleni yapmam gerekir. Bu durum içinse gereken ne varsa ne pahasına olursa olsun yaparım yapmalıyız yapalım.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam septik,

Biz hepimiz aynı taraftayız arkadaşım işte asıl sorun aramızda bunun böyle olduğunu anlayamayan üyelerin olması ve her seferinde kendimi onlara tam olarak ifade edemediğimi düşünmeme neden oluyor.

Şimdi ben emekliyim ama emekli maaşımın yaşamımı devam ettirmeme imkan sağlamadığı için çalışmaya devam etmek zorundayım. Bu ülkede emekli maaşının bu kadar düşük olmasına, asgari ücretin bu kadar mucize olmasına ne kadar üzülüyorsam aynı şekilde 2022 maaşı ve evde bakım maaşıyla mucize yaşamlar yaratılacak olmasını bekleyenlere de aynı duyguları hissediyorum. Yani bana yapılan haksızlıksa evet bize yapılan haksızlıktır bu böyle bilinmeli yoksa 2022 maaşı almasam da sizler aldığınız için yükselmesini diliyorum yine anlatamadım gibi ama anlatmaya çalışıyorum hala :(

Ucu bana dokunmuyor diyemem toplumsal olan her sorun beni ilgilendiriyor ve bu benim yapımda var. Engellilik de bireysel olmaktan çok toplumsal bir sorun olduğu için buradayım ve amacım herkese bir şekilde doğru bilgiyi aktararak yol gösterebilmek yoksa benim başka bir amacım yok. Bir de bir zamanlar bu siteye üye olduğumda öylesine çaresiz ve öylesine zor bir durumdaydım ki şimdi forumlarda soru sorup , derdine derman arayan her üyeye karşı içimde sonsuz bir yanıt verme çabam var ki inana buna engel olamıyorum ve bu konuda zamanım çok yetersiz olduğundan sizlerin yanıtlarını okumak bile bana mutluluk veriyor.

Bazen üyelerin paylaşımda bulunmamalarına içerlesem de herkesin türlü sorunları olduğundan ve zaman ayıramadığından olsa gerek diye geçiştirmeye çalışıyorum.

Bizler hep aynı taraftayız arkadaşım devletin sosyal devlet ilkesiyle hareket etmediği bir ülkede yaşanan bunca yoksulluğa, buna yoksunluğa, bunca engele karşı özgürlük mücadelesi vermeye devam ediyoruz elimizden geldiğince o kadar.

Son cümlen çok hoşuma gitti ;

''İmkansız bir hayat sunuluyorsa ben kendi imkanlarımı yaratmak için elimden geleni yapmam gerekir. Bu durum içinse gereken ne varsa ne pahasına olursa olsun yaparım yapmalıyız yapalım. ''

Senin cümlenden yola çıkarak diyorum ki,

Bizlere imkansız bir hayat sunuluyorsa ve bizler kendi imkanlarımızı yaratmak için elimizden geleni yapmaya mecbur bırakılıyorsak işte o zaman hep birlikte hareket etmeliyiz. Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için olmalı arkadaşlar...

Sevgiyle kal, paylaşımla kal,

Tekerlekli Sandalye