2022 maşı gelir ve gider kriteri hesabında yanlışlık yüzünden kesilen maaşım

can68

Üye
Üye
07.07.2021 tarihinde sosyal yardımlaşma vakfına başvuru yaparak 2022 maaşı almak için muracat ettim annem babamdan kalan 2076 tl emekli maaşı almaktaydı bende annemden 1657 tl evde bakım maaşı almakta olduduğu evde eşim ben ve annem olmak üzere 3 kişi yaşamaktayız kira kontratımı ve aidat giderimi sordular ev kiram 1400 tl olan kira kontratımı verdim aidat ödememimde 100 tl olduğunu söyledim hesap yaptı 2022 maaş almaya hakkım olduğunu söyledi 2076+1657- 3734 gelirimizin olduğunu 1400 kira ve 100 tl aidat giderim olduğundan maaşımın başlanacağını söyledi 07.08.2021 ayında sonra annemin ve benim almış olduğum evde bakım aylığına zam geldi annemin emekli maaşı 2252 benim almış olduğum evde bakım aylığıda 1798 tl ye yükseldi ve toplam 4050 tl oldu 1400 evkirası ve 100 aidat ödediğimden 2550 tl param kalıyordu evde 3 kişi yaşadığımızdan 849 tl kişi başı gelirimiz oluyordu bu arada üstüne cimere 3 defa pandemi destek yardımı istediğimi belirtmiş olduğumdan onlarda bana sana muhtaçlık sınırı altında olduğumu ve size 2022 maaşı bağladık cevabını aldım aralık ayı dahil olmak üzere maaşımı ve elektrik desteğimi aldım ama bugün e devletde güncellenme görmeyince sosyal yardımlaşma vakfını aradım ve maaşımın kesildiğini söylediler hesabı yapıp maaş bağlayan onlar şimdi 5 ay almış olduğum maaşı geri ödemeside isterler nasıl bir yol izlemem gerek yardımcı olursanız sevinirim

septik

Editör
Editör
Sizin pandemi desteklerini almış olmanız, kişi başı gelir seviyesini aşmasına sebeb olmuş. Sydv yıllık toplam geliri 12 ye bölerek aylık gelirinizi hesap ediyor, normal şartlarda sürekli olan annenizin ve sizin bakım maaşları toplamı kira gideri düşülünce kişi başı muhtaçlık sınırının altında kalıyorsunuz.

Şuan için yapabileceğiniz tek şey itiraz etmek olur fakat hesap ortada olduğu için olumlu bir sonuç çıkacağını sanmıyorum, sadece itiraz dilekçenize engelli maaşı müracaatımda doğru bilgiler verdiğim halde hesabı yapan sydv, maaşı bağlayan ve ödeyen sydv, olduğu halde kendi hatalarından kaynaklanan ödemeleri geri istiyorlar benim bu parayı ödemeye gücüm yetmez şeklinde belirtirseniz, çok küçük taksitlere böldürme şansınız olur.

2022 Yılında asgari ücretin yaklaşık %50 civarında yükselmiş olması muhtaçlık sınırınıda baya yükselti ( 1417 tl ) haliyle annenizin emekli maaşı ve bakım maaşınada zam gelecek fakat gelecek olan zammın %50 nin altında olacağı kesin gibi duruyor, bu durum sizin avantajınıza olur ve ocak ayının 2. haftası tekrar sydv na 2022 engelli maaşı müracaatı yaparsınız ve bağlanır diye düşünüyorum, sydv ne ödemeniz gereken borcunuzuda yine engelli maaşından karşılayabilirsiniz.

can68

Üye
Üye
Sizin pandemi desteklerini almış olmanız, kişi başı gelir seviyesini aşmasına sebeb olmuş. Sydv yıllık toplam geliri 12 ye bölerek aylık gelirinizi hesap ediyor, normal şartlarda sürekli olan annenizin ve sizin bakım maaşları toplamı kira gideri düşülünce kişi başı muhtaçlık sınırının altında kalıyorsunuz.

Şuan için yapabileceğiniz tek şey itiraz etmek olur fakat hesap ortada olduğu için olumlu bir sonuç çıkacağını sanmıyorum, sadece itiraz dilekçenize engelli maaşı müracaatımda doğru bilgiler verdiğim halde hesabı yapan sydv, maaşı bağlayan ve ödeyen sydv, olduğu halde kendi hatalarından kaynaklanan ödemeleri geri istiyorlar benim bu parayı ödemeye gücüm yetmez şeklinde belirtirseniz, çok küçük taksitlere böldürme şansınız olur.

2022 Yılında asgari ücretin yaklaşık %50 civarında yükselmiş olması muhtaçlık sınırınıda baya yükselti ( 1417 tl ) haliyle annenizin emekli maaşı ve bakım maaşınada zam gelecek fakat gelecek olan zammın %50 nin altında olacağı kesin gibi duruyor, bu durum sizin avantajınıza olur ve ocak ayının 2. haftası tekrar sydv na 2022 engelli maaşı müracaatı yaparsınız ve bağlanır diye düşünüyorum, sydv ne ödemeniz gereken borcunuzuda yine engelli maaşından karşılayabilir

can68

Üye
Üye
Evet Septikbey bende sizin gibi düşünüyoyum Ben engelli maaşıma müracat yaptığımda bütün bilgilerimi doğru kira kontratımı aidat giderimi aydati bile bankadan ödüyorum zaten hanfendi hesap yapıp 776 lirada kaldığımı belirterek maaş alma hakkı kazandığımı söyledi tabi işlem yapan onlar bu arada maaş bağlanıp aldıkdan sonrada 3 defa cimere dilekçe yazdım pandemi yardımı için onlarda sosyal yardımlaşma ile görüşüp benim 2022 maaşı hakkımın devam ettiğini bildirdileri bu arada pandemiden 1 kere 1000 tl aldım ama maaş bağlanmadan çok önce neden kesdiler bilmiyorum raporumda sürekli olduğu halde zaten gelir kriteri 1400 olucak üstüne ev sahibim kirama zam yapacak en az 400 tl oda artıcak ocak ayında tekrardan daha kolay bağlanır 3 kişi 4250 muhtaçlık sınırı olucak kiram en az 1800 olucak 6050 tl gidemiriz olucak annem 2250 tl maaş alıyor bende 1790 evde bakım alıyorum 4050 tl yapıyor zannnetmiyorum yüzde 50 nin üstünde zam vereceklerini verseler bile ucuucuna gelir sosyal dayanışma vakfında konuştuğum kişide dedi bağlanır maaşım ama gereksiz ödemeden para ödemek zor şuan benim için hata onlardan kaynaklanıyor

septik

Editör
Editör
Durumunuzu belirten bir dilekçe yazıp sydv na verin, bakalım nasıl bir çözüm önerileri olacak.

Son düzenleme:

can68

Üye
Üye
Durumunuzu belirten bir dilekçe yazıp sydv na verin, bakalım nasıl bir çözüm önerileri olacak.
Bugün Cimere şikayet yazdım böyle 07.07.2021 tarihinde Antalya sosyal yardımlaşma vakfına başvuru yaparak 2022 maaşı almak için muracat ettim annem babamdan kalan 2076 tl emekli maaşı almaktaydı bende annemden 1657 tl evde bakım maaşı almakta olduduğu evde eşim ben ve annem olmak üzere 3 kişi yaşamaktayız sosyal dayanışma vakfındada hale aslan hanfendi kira kontratımı ve aidat giderimi sordu 1400 tl olan kira kontratımı verdim aidat ödememimde 100 tl olduğunu söyledim hesap yaptı 2022 maaş almaya hakkım olduğunu söyledi 2076+1657- 3734 gelirimizin olduğunu 1400 kira ve 100 tl aidat giderim olduğundan maaşımın başlanacağını söyledi bir ay sonra annemin ve benim almış olduğum evde bakım aylığına zam geldi annemin emekli maaşı 2252 benim almış olduğum evde bakım aylığıda 1798 tl ye yükseldi ve toplam 4050 tl oldu 1400 evkirası ve 100 aidat ödediğimden 2550 tl param kalıyordu evde 3 kişi yaşadığımızdan 849 tl kişi başı gelirimiz oluyordu ve muhtaçlık sınırında kalıyorduk üstüne kira kontratım şubat ayınında yenilececek ev sahibim yüksek para istiyor sizlerden aldığımız yardımlarla hayatımızı sürdürüyoruz elektiirk desteğim de keşilmiş yıbaşı arifesinde faturamı ödeyemedim hala lütfen yardımcı olursanız sevinirim

septik

Editör
Editör
Size cevaben döneceklerdir, inş. olumlu sonuç çıkar.

can68

Üye
Üye
inşallah septik bey tek umudumuz

Tekerlekli Sandalye