2022 maşımız kesildi nasıl bir yol izlememiz gerekir devam etmesi için yardım..

mustafa46

Üye
Üye
Merhabalar benım annemın ve babamın engelli maaşları 2016 gelir testi sonucunda kesildi.Sebep ise benim maaşımın muhtaçlık sınırının uzerinde olması ve aracımın olması ancak şöyle bir durumumuz var mayıs ayında nışan yapıcam kısa süre sonra düğün yapıcam adres değişikliğini erken yapıp devam ettirebilinir mi? yardımınız için tesekkurler.

ramke84

Üye
Üye
Adresinizi değiştirdikten sonra hane içinde bulunan anne ve babanızın geliri 392 lira yi geçmiyor ise yeniden başvuru neticesinde tekrar bağlanır. Bildiğiniz gibi 2022 maasi için engellinin bireysel gelir durumuna bakılması yönünde kanun tasarısı gündemde ama ne zaman yürürlüğe girer bilemiyoruz. Benim görüşüm bu yöndedir geçmiş olsun.

esmerimi

Üye
Üye
Bu gün 144 nolu tlf aradım onaylandıgını söylediler

esmerimi

Üye
Üye
Nisan ve mayıs parasını alabilirmiyim ilginize teşekkürler

mustafa46

Üye
Üye
peki bu bireysel gelir tasarısına bakılmaksızın bağlanır mı yoksa o tasarının beklenmesi mi gereklidir.Birde devam ettirmek için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor yarımdıcı olursanız cok sevinirim.

septik

Editör
Editör
mustafa46

Mustafa bey siz adres değişikliği yaptıktan sonra anne ve babanızın oturdukları ev kira ise kira gideri düşülmek sureti ile haneye giren tüm gelirler varsa mal varlıklarının getirileri getirsi olmayan mal varlıklarının rayiç bedellerinin bir kısmı gelir olarak kabul edilir ve anne babanızın bulunduğu hanedeki kişi sayısına bölünür kişi başı 392 tl nin altında bir gelir var ise 2022 aylığı bağlanır.

esmerimi

Sizin sydv na başvuru yaptığınız tarihten bir sonraki aybaşı itibarı ile hazirana kadar olan kısın içerde birikir ve haziran maaşı peşin olarak yatacağı için toplam olarak ptt şubelerinden maaşınızı alabilirsiniz. Müracat tarihi yazmadığınız ve engel derecenizi yazmadığınız için ne kadar alacağınızı hesap edemedim.

esmerimi

Üye
Üye
Tesekkür ederim cevabınız için. 18 Martta başvurdum %90 engel derecesi

septik

Editör
Editör
Rica ederim.

Nisan ve mayıs ayları toplamı 980 tl ve haziran 3 aylığıda peşin yatar toplamda 2449 tl toplu olarak almanız gerekir.

mustafa46

Üye
Üye
tekrar merhabalar,malesef tekrar başvuruda bulunduk ancak adres değişikliği çözüm olmadı sigorta prim ödemelerim maaşım ve hala bekar olmam bunlar engel teşkil etmekte torba yasasını beklememız gerekıyormus benim yüzümden kesilmesi de üzücü oldu o yuzden birşeyler yapıp tekrar bağlanmasını istiyorum ne yapabilirim başka fikir önerininiz var mı acaba?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
mustafa bey malasef başka birşey yapılamaz. Çoğu engelli ve engelli yakını gibi 2022 maaşında engelli kişinin gelirine bakılması gerektiren yasanın çıkması tek umudumuz.

haticekübra

Üye
Üye
mustafa bey malasef başka birşey yapılamaz. Çoğu engelli ve engelli yakını gibi 2022 maaşında engelli kişinin gelirine bakılması gerektiren yasanın çıkması tek umudumuz.

Sayın engelli sitesi bugün itibariyle yasa resmi gazetede yayinlandi bundan sonra engelli aylıkları ne durumda olacak acil bir şekilde cevaplandırırsanız menmun oluruz teşekkürler

Tekerlekli Sandalye