2022 maşında haciz var nerden bilgi alabilirim

sinandeniz

Üye
Üye
slm iyibayramlar benim bi özürlü arkadaşımın 2022 maşına haciz kanmuştu 1sene önce öğrendiyinde şimdiye bitmesi gerekiyodu ama bitmemiş bu haciz hakkında nerden bilgi alabilir ve bu hacizi kaldırtabilirmi yardımlarınız için tşk ederim allah razı olsun

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuda SGK'ya dilekçe yazıp bilgi isteyin bu konuda size net bilgiyi SGK verir, primsiz ödemeler genel müdürlüğne bi dilekçe yazarak son durumu ögrenebilirsiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
dilekçeyi yazıp ankarayamı gönderecem ?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet aşağıda size verdiğim adrese dilekçenizi gönderin size mutlaka cevap yazıp gönderirler ancak dilekçede tarafınıza bilgi verilmesi gerektiğini de belirtin
.
PİRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Tuna Cad. No: 7 Kızılay / ANKARA

Yalnız bir konuda yanlışlık olmalı 2022 maaşı hacizedilemez senin 2022 maaşını nasıl haczettiler anlamadım bu 2022 maaşını haczetme işi nasıl oldu bi anlatabilirmisin?

Son düzenleme:

sinandeniz

Üye
Üye
ben 2008 de tırafik kazası geçirmeden önce farklı bisakatlıktan dolayı 2022 maaşı yine alıyodum 2005ten buyana maaşım vardı yani tirafik kazasını geçirdiyimde 4 5 ay hastanede yattım bana yoğunlaşıldından kıredi kartına olan borcum askıda kaldı ve mahkemelik oldum bankayla derken bi baktım bana hiçbir yazı gelmeden kendi araştırmalarım sonucu haciz oldunu öğrendim ankara pirimsiz ödemeleri aradım şu tarihte bitecek dediler ve bitmedi denilen tarihte şimdide yine arıyorum pirimsiz ödemeleri tele çıkan yok işte böyle oldu

sinandeniz

Üye
Üye
mümkünse nasıl bir dilekçe yazmam gerektini yazabilirmisiniz tşk ederim yardımlarınız için ALLAH RAZI OLSUN....

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sinan Deniz senin 2022 maaşını kredi kartı borcundan dolayı haczedemezler yasal olarak bu mümkün degil banka hukuk dışı bi işlem yapmış, aşağıdaki yasanın ilgili kısımlarını inceleyiniz.;

Yasal Dayanak:
Haczedilemeyecek mallar

Madde 70 Aşağıda gösterilen mallar haczedilemez

8. Bir yardım sandığı veya derneği tarafından hastalık, zaruret ve ölüm gibi hallerde bağlanan aylıklar,

12. (2347 sayılı Kanunun 8'inci maddesiyle değişen bent) Harcırah Kanununa göre yapılan ödemeler,

13. (2347 sayılı Kanunun 8'inci maddesiyle eklenen bent) 2022 sayılı kanun uyarınca bağlanan aylıklar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konuda yasal düzenlemeler çok açık ve net. 2022 maaşına hiç bir ad altında haciz kararı konulamaz. Koyanlar yasayaaykırı hareket eder. Tüm bunlara rağmen haciz kararı konulmuşsa ilgili bankayı arayarak haciz kararını bir an önce kaldırmaları aksi taktirde hukuki işlem yapacağınızı söyleyiniz.

sinandeniz

Üye
Üye
bena bulonuda ne banka telefonla bilgi vermeye yanaşıyo nede pirimsiz ödemeler :( aynı zamanda pirimsiz ödemeler kaçıncı icra deiresinin haciz koyduğunu bile söylemiyo nasıl bir yol izlemem lazım ayrıca mehmet bey ve halil bey ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yapmanız gereken iş yasal olarak dava açmanız açın davayı durumu izah edin yada bir avukata gidip durumu anlatın gerekli yasal işlemi başlatın anlaşılan herkes yaptıgı usulsüzlügün farkında o yüzden sizle görüşmekten çekiniyorlar en sağlıklı yol yasal olarak dava açıp işi hukuka yansıtmaktır. Lütfen neticeyi bizle sürekli paylaşın.

sinandeniz

Üye
Üye
tm gelişmelerden haberdar ederim yardımlarınız için tşk ederim

dursun_0808

Üye
Üye
Mehmet yalçin bey bende 2022 maaşi sakat maaşi aliyorum beniim maaşada vodafone 1600 tl karşiliğinda maaşima haciz kondu 2 dönem maaş alamadim şuan bile alamiyorum.öyle ülkedeyiz ki devlete borçlanmayin borçlanirsaniz üstünüzdeki elbisenizi alir sizden herşey olur görüldüğü üzere maaşlarada haciz konabiliniyor kimsede aksini ispat edemez çünkü benim maaşa koydular

dursun_0808

Üye
Üye
Arkadaşlar bende 2022 maaş aliyorum 12.01.2012 de vodafone aş tarafindan maaşima haciz kondu yapacak bişiy yok devlete borçlanmayin borçlanirsaniz vay halinize üstünüzdeki elbisenize haciz koylarlar

Tekerlekli Sandalye