2022.özürlü aylığı nı mart ayında alamadım sürekli olan rapor süreli olarak sistemde

toprakadam

Üye
Üye
1998 den beri aldığım aylık
2022.özürlü aylığı icin hastaneye sevk ettıler sürekli olan raporum
rapor süresi dolmuş diye
mart ayında alamadım vakıf beni hastaneye sevk etti
benim adıma bir ev kayıtlı oturduğum o da vergiden muafım
3 çocuk ta okula gidiyor
senin dedi sistemden kaynaklanan hata dan dolayı kesilmiş
merak etme sen raporun getir devlet sana kuruş kuruşuna ödemeni yapar dedi
bende mayısta %70 alıp vakfa verdim
bu karar ögleden sonra vakıfa gittim ilk görevli bayanla konuştuk
red dedi bi sürü tartıştıktan sonra dedim sebebi ney

sonuc alamıyınca vakıf müdürün yanısına gittim ben 3 ay icinde10 sefer dir gidip geliyorum
ne işim ne sigortam ne bagkur ne dükkanım var benim gelir tespitim 119 tl ye de yaklaşmıyor
sadece adıma kayıtlı ev var oda özürlüyüm diye vergiden muafım
3 cocuk okula gidiyor şartlı eğitim yardımı alıyorum 2 ayda 220 tl.birde lise 1 giden bursluluk parası 3 ayda 400 tl
başka bişey yok varsa sebebini söyleyin bilelim
işte müdürün de bana verdiği cevap

nihayet müjdeli haber geldi
red olmuş
sebebi ney
1. cocuklarını okula gönderebiliyorsun
2. yaşadıgına göre muhtac değilsin
3. elekrık su borcun yok
4 . karar sen muhtaç degilsin

vakıf müdürü sinirli bi şekilde işte bizde ankaraya hababam söylüyoruz
hemen hemen her kesin başvurusu iptal oluyor bu yasadan
yasanın değişmesini bekliyeceksin yeniden itiraz edersin
peki ben bu arada nasıl gecınecegim ne yapacağım dedi istersen kaymakama git o da ulaşabilirsen
az kaldı cinnet gecirecem psikoljim tam bozuldu
şimdi ben cinnet geçirsem birilerine zarar versem bu vebal kimin
şimdi ben ne yapim

septik

Editör
Editör
Slm toprakadam başta sakin olda
Son yönetmelik çok haksızlık içeriyor. Artı senin yaşadığın ve benzer çok olaylar yaşanıyor.
Şimdi sizin olaydan yola çıkalım demekki engelli olmak suç
Yada yaşıyor olmak suç
Bu durumu hangi mantık kabul eder veya hangi yasa rezillik
Bir bakıma bu kadar rezil durumu hükümettin millete anlatabilecek yüzüde yok bence en güzel hareketiniz hemen dava açarak haksızlığa uğradığınızı mahkemede anlatmanız ki gelir şartlarına uyduğunuz ve hatta son yönetmelik geçici süre ile durdurulmuş olmasına rağmen halen yeni yönetmelikçe ve haksız uygulamalardan mağdur olduğunuzu anlatın ve siz bu dava yı kaybedin bende boşa yaşamışım diyeceğim.
Tek bir sorun var gibi oda şu son yönetmelik çe yaşadığımız oda mantık içermeyen bir durum yaşadığımız hanenin sahibi gibi görünüyoruz ve 240 ta biri kafalarına gör yanlış olmasın 37 yıl önceki hesaba göre 120 tl yi geçmesi halinde size gelir sayıyorlar ama buda haksız uygulama olduğu için yeni anayasada değişeceği ve farklı bir 2022 yasasının yerine uygulanacak bu durumda lehinize sonuç verir eski bir uygulamanın mağduru olduğunuzu anlatır geçmişe yönelik alacaklarınızıda isteyebilirsiniz.

toprakadam

Üye
Üye
Slm toprakadam başta sakin olda
Son yönetmelik çok haksızlık içeriyor. Artı senin yaşadığın ve benzer çok olaylar yaşanıyor.
Şimdi sizin olaydan yola çıkalım demekki engelli olmak suç
Yada yaşıyor olmak suç
Bu durumu hangi mantık kabul eder veya hangi yasa rezillik
Bir bakıma bu kadar rezil durumu hükümettin millete anlatabilecek yüzüde yok bence en güzel hareketiniz hemen dava açarak haksızlığa uğradığınızı mahkemede anlatmanız ki gelir şartlarına uyduğunuz ve hatta son yönetmelik geçici süre ile durdurulmuş olmasına rağmen halen yeni yönetmelikçe ve haksız uygulamalardan mağdur olduğunuzu anlatın ve siz bu dava yı kaybedin bende boşa yaşamışım diyeceğim.
Tek bir sorun var gibi oda şu son yönetmelik çe yaşadığımız oda mantık içermeyen bir durum yaşadığımız hanenin sahibi gibi görünüyoruz ve 240 ta biri kafalarına gör yanlış olmasın 37 yıl önceki hesaba göre 120 tl yi geçmesi halinde size gelir sayıyorlar ama buda haksız uygulama olduğu için yeni anayasada değişeceği ve farklı bir 2022 yasasının yerine uygulanacak bu durumda lehinize sonuç verir eski bir uygulamanın mağduru olduğunuzu anlatır geçmişe yönelik alacaklarınızıda isteyebilirsiniz.

cevabın için tşkler hocam
ben ilk başta sürekli olan %40lık raporum 1998 den beri ile özürlü aylğı almaktaydım mart 2013 de alamadım vakıfa gittim vakıf sürekli oldugu halde rapor süren dolmuş diyerek yenıden hastaneye sevk etti korkma dedi senin hastalıgın sürekli ise tekrar alırsın
benim hastalık oranım hem çogaldı hemde fazlaştı adana cokur ovaya devlet has .gittim KALPYETERSİZLİK ,KALP BÜYEMESİ.%50,KOAH,%20:SAĞ AYAK VENÖZ YETMEZLİK ÜLSER,%20 BELİMDEN,%8 KULAKTAN DA %8.saglık kurl bana %70 verdi bende
gittim vakıfa verdim 10 mayısta , ama mutevveli heyeti red etmiş
şimdi hocam ben nereye başvurup ne gibi dilekce verbilirim hangi mahkemeye savcı falan ne gibi işlemler ve dilekce örneğini nasıl yazabilirim
yada aile ve sosyal bakanlığıma

bu senin yazdığın biraz bana ümıt verdi:
halen yeni yönetmelikçe ve haksız uygulamalardan mağdur olduğunuzu anlatın ve siz bu dava yı kaybedin bende boşa yaşamışım diyeceğim.
senden yardımcı olmanı beklıyorum çok çok tşkler
gercekten perişan ettiler beni şu an bile sıkıntıdan stresten yatamıyorum uyku ılacı aldıgım halde

sihirbaz

Üye
Üye
öcelikle slm benim kardeşim böbrek hastası %90 raporu var kendisi 16 yaşında babam emekli sgk babam dan yarlanıyor
özürlü maaşına balanabilirmi şimdiden teşekkürler bilgi için . . .

toprakadam

Üye
Üye
öcelikle slm benim kardeşim böbrek hastası %90 raporu var kendisi 16 yaşında babam emekli sgk babam dan yarlanıyor
özürlü maaşına balanabilirmi şimdiden teşekkürler bilgi için . . .
kardeş sen yanlış yere konu açtın
ben hic birşeyden faydalanmadıgımdan halde red oldu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@toprakadam, bence seni başlarından savmışlar. Sistemde bir hata olmuştu. Bunu resmi ağızdanda açıkladılar. Süresiz raporu olanların raporları sisteme süreli düşmüş ve maaşları kesilmiş. Bu hatanın gidereleciğini söylemişlerdi. Sanki sen o hatanın kurbanı gibisin. Ayrıca bu 119 tl saçmalığı şu an durduruldu. Yeni yönetmelik yayınlanana kadar bu yönetmelik uygulanmayacak deniyor. Ben ne yapayım diye soruyorsan inan verecek net cevabım yok sana kardeşim.
Şu anda 2022 maaşları öylesine bir karmaşık hal aldıki kim ne dese yasal dayanağı yok. Tek çaremiz çıkacağı söylenen yeni yönetmeliği beklemek.

toprakadam

Üye
Üye
@toprakadam, bence seni başlarından savmışlar. Sistemde bir hata olmuştu. Bunu resmi ağızdanda açıkladılar. Süresiz raporu olanların raporları sisteme süreli düşmüş ve maaşları kesilmiş. Bu hatanın gidereleciğini söylemişlerdi. Sanki sen o hatanın kurbanı gibisin. Ayrıca bu 119 tl saçmalığı şu an durduruldu. Yeni yönetmelik yayınlanana kadar bu yönetmelik uygulanmayacak deniyor. Ben ne yapayım diye soruyorsan inan verecek net cevabım yok sana kardeşim.
Şu anda 2022 maaşları öylesine bir karmaşık hal aldıki kim ne dese yasal dayanağı yok. Tek çaremiz çıkacağı söylenen yeni yönetmeliği beklemek.

ustadım cevabın icin çok tşkler
defalarca hem 144 arayıp hemde vakıftaki görevli arkadaşlara söyledim 15 senedir süreli rapor varmı 15 senedir alıyorum neden problem olmadı da şidi sistemden kaynaklan hatadan dolayı diyorsunuz o zaman düzeltin yok ille yenıden saglık kurula gidecen %40 olan raporum mayıs ayında %70 aldım getırdım vakıfa teslim ettım bu seferde %40 olan raporum 15 mayısta dondurlmuş mutevvelli heyetınde bu seferde deiler ki tekrar evinize gelinecek tamam dedim gelmeden 28 mayısta mutevveli heyetı red ın devamı demiş 144 aradım bu seferde 6 hazıranda red olmuş sebeb yazmamışlar dedi
vakıf takı mudure söyledim bu sefer dedi bizim elimizde bi şey yok sıraladı

1. cocuklarını okula gönderebiliyorsun
2. yaşadıgına göre muhtac değilsin
3. elekrık su borcun yok
4 . karar sen muhtaç degilsin

sinirli bi şekilde işte bizde ankaraya hababam söylüyoruz
hemen hemen her kesin başvurusu iptal oluyor bu yasadan
yasanın değişmesini bekliyeceksin yeniden itiraz edersin
peki ben bu arada nasıl gecınecegim ne yapacağım dedi istersen kaymakama git o da ulaşabilirsen
az kaldı cinnet gecirecem psikoljim tam bozuldu

septik

Editör
Editör
Toprak adam
Özelden sorularınız olmuş cevap vermermeye çalıştım.
Kendinizi bu kadar sıkıntıya sokmayın bakın durum sydv nin hatalarından kaynaklanıyor anlattıklarınızdan yola çıkarak size verilen maddi desteği giderlerinize kulanıyorsunuz ve bu giderleri karşılayabildiğiniz için de maaşınız kesiliyor işte bakınız bu kadar salakça bir durum kime ne izah edeceğinizi bilmiyorsunuz orada Halil bey güzel bir durum tesbiti yapmış inanın hiç kimse ne yapacağını bilmiyor sadece bekiiliyoruz neyi bekliyorsak

sinandeniz

Üye
Üye
144 aradım başvurumun durumunu öğrenmek şçin söyledikleri şuanda güncelleme yapamıyorlarmış yani maaşınızın durumu hakkında bilgi veremiyoruz bizi ilerleyen günlerde tekrar arayın iyi günler bu sistem kargaşalığı bitmicek gibi oyalama sisteminin farklı versiyonu

septik

Editör
Editör
Sinan bu durum şu gibi yarın meclis tatile girer(yeni anayasadaki 2022 yasasının son hali görüşülecekti) ve eylüldede maaşımızı alırız tabi inş demeden geçemeyceğim.
Sonuçta seçimlere kadar hepimizi oyalarlar ve tekrar seçilirlerse olanlar olur bundan sonra konu monu kalmaz ne maaş kalır nede sölenecek söz.
Avrupaya 50 senedir neden alınmadığımızı anlamak için güzel bir yol Türk usulu çözümlerden bir demet

toprakadam

Üye
Üye
Toprak adam
Özelden sorularınız olmuş cevap vermermeye çalıştım.
Kendinizi bu kadar sıkıntıya sokmayın bakın durum sydv nin hatalarından kaynaklanıyor anlattıklarınızdan yola çıkarak size verilen maddi desteği giderlerinize kulanıyorsunuz ve bu giderleri karşılayabildiğiniz için de maaşınız kesiliyor işte bakınız bu kadar salakça bir durum kime ne izah edeceğinizi bilmiyorsunuz orada Halil bey güzel bir durum tesbiti yapmış inanın hiç kimse ne yapacağını bilmiyor sadece bekiiliyoruz neyi bekliyorsak

ustadım vevabın icin tşkler
iyi tamam da neyle bekliyim mart alamadım hazıranda alamadım red kararın devamı demiş mutevvelli heyeti
şimdi ben çocukları nasıl okula yollayacagım elektrık su parasını neyle karşılıyacagım

septik

Editör
Editör
Toprak adam şimdi ne yapıbilir 2 seçenek var
1.Yeni düzünlemeleri bekleyerek sizin durmunuzun son düzenlemelere uyup uymadığına bakmak
2.Şu anki durmunuzun haksızca bir durum olduğunu ve dava açarak hakınızı aramaya çalışmanız gerekir
Benim aklıma başka bir şey gelmiyor.

toprakadam

Üye
Üye
tşkler cevabın icin
sistemden kaynaklanan hata dan dolayı

inşallah sorunum cözülür

sinandeniz

Üye
Üye
2022 engelli maaşımı adres değişikliğinden dolayı kesmişlerdi tekrar müracaat ettirdiler ve rapor istemişlerdi 144 aradım tele çıkan avrat görevli tek söylediği adres değişkliğiniz sisteme yansımız eylül ayında 2 dönem maaşınızı alabilirsiniz anlamadığım bana sil baştan müracaat ettirip rapor aldırdılar ama sadece adres değişkliğiniz sisteme yansımız neden dedi teldeki avrat onaylanmış mı onaylanmamışmı ama aylül ayında 2 dönem maaşınızı alabilirsini neden dedi yine tipik bir memur bilgi kopukluğu mu kimin kimseden haberi yok gibi türkiye memurlarında sık olan bişe

toprakadam

Üye
Üye
2022 engelli maaşımı adres değişikliğinden dolayı kesmişlerdi tekrar müracaat ettirdiler ve rapor istemişlerdi 144 aradım tele çıkan avrat görevli tek söylediği adres değişkliğiniz sisteme yansımız eylül ayında 2 dönem maaşınızı alabilirsiniz anlamadığım bana sil baştan müracaat ettirip rapor aldırdılar ama sadece adres değişkliğiniz sisteme yansımız neden dedi teldeki avrat onaylanmış mı onaylanmamışmı ama aylül ayında 2 dönem maaşınızı alabilirsini neden dedi yine tipik bir memur bilgi kopukluğu mu kimin kimseden haberi yok gibi türkiye memurlarında sık olan bişe

sınan kardeş sen nıye benim actıgım konuda konu acıyorsun bu var olan soruna cevap verebilmek icin dir
senin sorunu cevabı mı

sinandeniz

Üye
Üye
ya allah aşkın abu şimdi sorumu benim açtığım konuya neden konu açıyosun töbe neyse senin dedin olsun

sen red olduğunu nerden öğrendin kuruma gidip mi sordun yoksa yazı falanmı geldi veya 144 mü aradın ? nereden öğrendin red olduğunu

toprakadam

Üye
Üye
sinan kardeş inşallah senın de sorunun çözülür ve magdur durumda kalmasın

hocam benım sorunum giderildi sistemden den kaynaklanan hata dan dolayı aylıgım durdurlmuştu yeni raporla aktif dir inşallah diger engelli kardeşlerımınde sorunları hal olur inşallah magdur durumda kalmazlar
benim sicilim degişik acaba neden

Provizyon Genel Bilgiler
Sicil No 70848xxxx
Provizyon Tarihi 04.0x.2013

sistemden kaynaklanan hatadan dolayı aylık durmuştu
.................................................

Provizyon Genel Bilgiler

Sicil No 4810xxxxxx
Provizyon Tarihi

11.0x.2013

neden böyle acaba bilgisi olan varmı

Tekerlekli Sandalye