2022 Özürlü maaşi alabilmek için raporun aslımı gerekiyor?

adilsargın

Üye
Üye
Annem 80 yaşinda yaşlilik maaşi aliyor süreğen hastaliklari nedeniyle hastaneden özürlü raporu aldik özür derecesi %83 yaşlilik maaşina özürlüye çevirmek için sgk raporun fotokobisiyle bereber belgelerle başvuru yaptik bize raporunuzda eksik var diye mektup gönderildi tekrar hastaneden raporun fotokobisini çikarip gönderdik çünkü hastane raporun aslini bize vermiyor evrak takibe girdiğimde 1.elden sevk edilmek üzere işlendi 2. Zimmetten çikarildi diye yazi var en son belge göndereli üç ay olacak bu yazi ne anlama geliyor yoksa bizden raporun aslinimi istiyorlar sizden cevap bekliyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yok raporun aslını istemiyorlar öyle olsa size yazı gelir yada kurum hastaneden yazı yada rapor ister bu arada size neden aslını vermediler anlamadım, şuan evraklarınız sanıyorum malmüdürlüğünden zimmetten çıkmış Ankara'ya gönderilmiş ordan işlemde devam ediyor beklemekten başka çare yok siz sorgulamaya devam edin olası degişiklikleri bizimle paylaşın lütfen.

adilsargın

Üye
Üye
Raporun asli

saolun mehmet bey bir gelişme olduğunda size bildirecem raporun aslinin biri hastanede birde daha önce bakim ayliği için başvurduğumuz kurumda bakim ayliği için eve gelen heyet annemin yatalak veye ağir derecede fiziksel engeli olmamasi sebebiyle bakim ayliği başvurumuzu onaylanmadiği için raporda o kurumda kalmiş bu arada şu soruma cevap verirsenin sevinirim yeni yasaya göre 65 yaşinin üzerindeki bakima muhtaç kişiler sosyal güvence altina alinip her ay asgari ücret oraninda maaş alacakmiş bu kanun ne zaman yürürlüğe girecek ve biz başvuruyu nereye ne şekilde yapacağiz teşekürler

adilsargın

Üye
Üye
Iyi günler mehmet annemin durumuyla ilgili daha ayrintili bilgi almak için malmüdürlüğüne gittim oradan bana alo 170i aramami söylediler orayi aradiğimda bana 2022 maaşlarlinin sgk dan çikarilip aile ve sosyal politikalar bakanliğina devredildiğini 1 haziran 2012 den itibaren artik ayliklarin bu kuruma bağlandiğini söylediler o siteye girdğimde evrak takibi için herhangi bir arama linki yok veye ben bulamadim şimdi bu konu doğrumudur peki 1 hazirana ne olacak maart yaşlilik ayliği ne şekilde nereden alinacak ben annemin evrak takibini özürlü maaş durumunu nerenen öğrenecem bu sorulara cevap ariyorum giderek durum karmaşik hal aliyor lütfen cevaplayin saygilar

adilsargın

Üye
Üye
Afadersininiz mehmet bey diyecektim acele ettiğmden yanliş yazdim kusura kalmayin

Tekerlekli Sandalye