2022 Özürlü maaşı alıyorum. adres değişikliğinden maaşım kesildi?

imq

Üye
Üye
ne olur bir yol gösterin ben 8 yıl önce başka bir ilde 2022 maaşı için baş vurdum sonra başka bir ile taşındım maaşım 1 sene sonra yatırlımaya başladı ama ben adres değişikliği herhangi biryere yapmadım 7 yıl önce bulunduğum yerde nufus müdürlüğünde yapmıştımo zamandan beri bişey yapmadım bugun 144 aradım durumumu öğreniyim dedim bilgilerimi aldı adres değişikliği yapmadığın için maaşın kesilmiş dediler 7 yıldır alıyorum şimdi nasıl böyle olur çıldırıcam ne olur yardım edin

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yeni adresin bulunduğu sosyal yardımlaşma vakfına giderek durumu anlatın yeniden maaşa başvurun ayrıca maaşın kesilme kararı doğu çünkü kurum adres degişikliğini bildirmenizi istiyor hata etmişsiniz, şimdi yapacağınız iş yeniden başvurmak.

Birde aşağıdaki adresten bi sorgulama yapın bakalım durumunuz aktif degilmi görelim.

http://engelliler.gen.tr/f7/2022-maasi-evrak-takibi-artik-cok-kolay-72/

imq

Üye
Üye
2022 sorgulamasımda AKTİF yazıyor.....Provizyon Genel Bilgiler'de ise...böyle
....T.C Kimlik No .....
Adı ....Soyadı ....Cinsiyet Erkek
Doğum Tarihi 04.10.1987
Yakınlık Türü Kendisi
Tescil Kapsamı Kapsam Dışı
Yararlandığı TC Kimlik No .....GSS Kapsamı GSS Kapsam Dışı
Sicil No .........Provizyon Tarihi 02.03.2013
Sigortalı Türü Diğer
Katılım Payı Muafiyet Hayır

Sorgu Sonucu 1106 - 60/g sigortalısı olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resen tescil işleminiz yapılmıştır. Yakınlarınızdan sağlık hak sahipliğiniz yoksa gelir testi işleminiz için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurmanız gerekmektedir.

sinandeniz

Üye
Üye
bu adres değişikliği ne saçma şey yaa böyle saçmalıkmı olur benimde bu adres değişikliği yüzünden 2022 engelli maaşım kesildi nasıl birşey anlaması mümkün değil adresle verilen engelli maaşının ne alakası var sanki bana yardıma gelecek devlet sanki ben sana para veriyorum senin dizginlerin benim elimde otur dicem oturacaksın kalk diyecem kalkacaksın 3 kuruş para veriyorlar onuda sinir stres ederek veriyorlar böyle yapsam acaba maaşım kesilirmi şöyle yapsam maaşım kesilirmi şunu alsam maaşım kesilirmi A evinden B evine taşınsan maaşım kesilirmi yani acaba kesilirmi düşüncesi korkusu azrail gibi her an beynimizde nediyelimki ALLAH bildiği gibi yapsın hakkımızda en hayırlısını versin herşeyin ölümün bile hayırlısını versin umarım bu gibi saçma sapan bahaneerle verdikleri 3 kuruşu kesme çabasından vazgeçerlerde bizler de rahat bir nefes alır acaba kesilirmi düşüncesi aklımızdan çıkar yerine hayatta acaba nasıl mutlu olurum gibi düşünceler sadece olur

sinandeniz

Üye
Üye
imq arkadaşım benimde durumum aynı senin gibi 10 yıl önce maaş almaya başlamıştım 2022 engelli maaşı sen yine A şehrinden B şehrine taşımıssın evi ben sadece oturduğum il den başka bir ilin yani eşimin memeleketinden sosyal yardımlaşmaya yardım almak için bir dilekçe verdim ve hiç bir yardımda almadım ikametim kütüğüm herşeyim maaş almaya başladığım şehirden evden değişmedi ve hala 10 yıl önce maaş almaya başladığım adreste olduğum hade neymiş efendim adres değişikliği yüzünden maaşımı bu ayın 11 de kestiler kesildiğini öğrenince hemen sosyal yardımlaşma vakfına başvurdum ve bana söylenen yapacak birşey yok yeniden sil baştan işlem yapmamı söylediler ve beni hastahaneye sevk ettiler tekrardan rapor alacam elimde 1 yıl önce almış olduğum rapor olduğu halde yok o rapor olmaz yeni rapor çıkartacaksın dediler ve beni gönderdiler evet engellilerin kaderi olan engeleri aşma ve zorluklarla dolu günler bekliyor allah yar ve yardımcımız olsun kurban olduğum ALLAH bizi yönetenlere insaf versin

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar bizlere bu maaş bağlandığında yanında nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bir kitapçık vermediler. Dolayısyla bilinçsizce hatalara düşüldü.
Burda sorun şu resmi gazetede yayınlanan tüm yasa yönetmelik tüzük ne ise işte tamımını bilmekle ve uymakla mükellefiz.

ben90

Üye
Üye
bu adres değişikliği ne saçma şey yaa böyle saçmalıkmı olur benimde bu adres değişikliği yüzünden 2022 engelli maaşım kesildi nasıl birşey anlaması mümkün değil adresle verilen engelli maaşının ne alakası var sanki bana yardıma gelecek devlet sanki ben sana para veriyorum senin dizginlerin benim elimde otur dicem oturacaksın kalk diyecem kalkacaksın 3 kuruş para veriyorlar onuda sinir stres ederek veriyorlar böyle yapsam acaba maaşım kesilirmi şöyle yapsam maaşım kesilirmi şunu alsam maaşım kesilirmi A evinden B evine taşınsan maaşım kesilirmi yani acaba kesilirmi düşüncesi korkusu azrail gibi her an beynimizde nediyelimki ALLAH bildiği gibi yapsın hakkımızda en hayırlısını versin herşeyin ölümün bile hayırlısını versin umarım bu gibi saçma sapan bahaneerle verdikleri 3 kuruşu kesme çabasından vazgeçerlerde bizler de rahat bir nefes alır acaba kesilirmi düşüncesi aklımızdan çıkar yerine hayatta acaba nasıl mutlu olurum gibi düşünceler sadece olur

Yapılması gerekn tek şeey var bunları sandığa gömmek maaşları kesmek için bahane arıyorlar

ben90

Üye
Üye
imq arkadaşım benimde durumum aynı senin gibi 10 yıl önce maaş almaya başlamıştım 2022 engelli maaşı sen yine A şehrinden B şehrine taşımıssın evi ben sadece oturduğum il den başka bir ilin yani eşimin memeleketinden sosyal yardımlaşmaya yardım almak için bir dilekçe verdim ve hiç bir yardımda almadım ikametim kütüğüm herşeyim maaş almaya başladığım şehirden evden değişmedi ve hala 10 yıl önce maaş almaya başladığım adreste olduğum hade neymiş efendim adres değişikliği yüzünden maaşımı bu ayın 11 de kestiler kesildiğini öğrenince hemen sosyal yardımlaşma vakfına başvurdum ve bana söylenen yapacak birşey yok yeniden sil baştan işlem yapmamı söylediler ve beni hastahaneye sevk ettiler tekrardan rapor alacam elimde 1 yıl önce almış olduğum rapor olduğu halde yok o rapor olmaz yeni rapor çıkartacaksın dediler ve beni gönderdiler evet engellilerin kaderi olan engeleri aşma ve zorluklarla dolu günler bekliyor allah yar ve yardımcımız olsun kurban olduğum ALLAH bizi yönetenlere insaf versin

YA senin bu anlattıkların doğruysa bunlar kesiyorlar maaşları bahane çok yani, bence herkes bimerden ısrarla şikayete devam etsin

imq

Üye
Üye

merhaba seninde durumun aynıymış hastalıkla uğraşıyoruz o yetmiyormuş gibi devlet bizimle uğraşıyor yeni rapot istemişer demşsin yeni rapor ne kadar sürede çıktı hemen işleme alıyorlarmı boş geçen ayları toplu veriyorlarmı maaşı detayını anlatırsan çok sevinirim çünkü ben daha sgk ya gitmedim tşk

sinandeniz

Üye
Üye
imq arkadaşım bende sadece sosyal yardımlaşmaya gittim beni hastahaneye sevk ettiler artık süreç nasıl işler o yönde bir bilgim yok bakalım hastahaneye gidip rapor için müracaat edecem hastahanede zaten ölüsü 2 ay hatta daha fazla gün veriyor heyete girmek için artık işlemlere başladıktan sonra olanları buradan paylaşırım başka arkadaşlara bilgilendirici harita olur hayırlısı artık zorluklar herzamanki gibi kapıda

Tekerlekli Sandalye