2022 ve evde bakım maaşı rapor yenilemede zamanın aşılması...

Deniz-

Üye
Üye
Tekirdağ merkez de 2022 ve evde bakım maaşı raporum (% 100 Ağır)Ekim 9 da sona ermekte. işlemlere 3 ay öncesinden başlamış olmama rağmen Ekim 13 te raporumu alabileceğimi söylediler, bu durumda 2022 maaşı evde bakım maaşı bağlama süreci yeniden mi başlatılır, yoksa kaldığı yerden devam mı eder, sağlık güvencesi ile ilgili kısmı nasıl olur?,Forum moderatörlerine ve bu konuda tecrübesi olan cevap verecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bildiğim kadarıyla maaşınız dondurulup yeni rapor sonrasında kaldığı yerden devam edecektir. Sizin raporunuzun bitiş tarihi ile yeni raporunuzu alacağınız tarih arasında sadece 4 gün var bununda bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum.

Deniz-

Üye
Üye
Umarım dediğiniz gibi olur,verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim,süreci takip edip gelişmeleri sizlere bildireceğim,sağlıkla ,huzurlu günler diliyorum...

Deniz-

Üye
Üye
Merhabalar,Tekirdağ devlet hastahanesinden %100 ibareli raporumu aldım ve ağır özürlü kısmında'' HAYIR'' ibaresi var,5 yıldır bu raporu alıyordum ve her zaman özür durumu AĞIR olarak yazmakta idi bakım maaşı almakta idim,bu durumda bakım maaşım devam edemeyecek, itirazımı nereye nasıl yapmalıyım? Bu durumda olupta özür durumunu Ağır olarak değiştiren arkadaşlar var mı? Verdiğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim...

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Elinizdeki rapor sizin evde bakım maaşı almanıza engel, bu doktorlar harbiden kafayı yediler %99 rapor verip agır engelli degil diyorlar anlamış degilim resmen magduriyet!
Sizin ne yapacağınızı belirteyim elinizdeki raporla il sağlık müdürlüğüne gidiceksiniz onlar sizi yine sizin seçeceginiz daha geniş kapsamlı bir hastaneye gönderecekler, diger hastanenin vermiş olduğu rapor ile ilk aldığınız rapor arasında bir çekişki oluşursa sizi hakem hastaneye gönderecekler, bu alınan 3. rapor nihai rapor niyetiligini taşıyacaktır, izlemeniz gereken süreç budur, geçenlerde yine burda bir arkadaşımızın başına geldi bu yolları izleyerek maaşın kesilmemesi için uygun raporu alabildik. Bu yolları izleyin olası aksaklıklarda ve gelişmelerde bana ulaşın lütfen

R

rahim

Guest
Merhabalar,Tekirdağ devlet hastahanesinden %100 ibareli raporumu aldım ve ağır özürlü kısmında'' HAYIR'' ibaresi var,5 yıldır bu raporu alıyordum ve her zaman özür durumu AĞIR olarak yazmakta idi bakım maaşı almakta idim,bu durumda bakım maaşım devam edemeyecek, itirazımı nereye nasıl yapmalıyım? Bu durumda olupta özür durumunu Ağır olarak değiştiren arkadaşlar var mı? Verdiğiniz bilgi için şimdiden teşekkür ederim...

benim başıma geldi.il sağlık müdürlüğüne gidip itiraz ettim.il sağlık müdürlüğü beni doğrudan hakem hastaneye sevk etti.hakem hastaneden ağır engelli evet işaretli raporu aldık.doğrudan hakem hastaneye göndermeleri zaman kaybını önlediğinden bir mağduriyet yaşamadık.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Artık direk olarak hakem hastaneye gidemiyorsunuz yukarda yazıdgım gibi daha geniş kapsamlı bi hastaneye gidilecek eger ordaki rapor ile daha önce aldıgınız rapor arasında çelişki oluşursa o zaman hakem hastaneye gidilecek, iki raporun degerlendirmesini hakem hastane yapıp size nihai kararı verecek.

R

rahim

Guest
yalnız şunu belirteyim beni gönderdikleri hakem hastane aynı zamanda engelli raporu da veriyor.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İlk raporu ne için istemişseniz o aanda degerlendirme yapar

R

rahim

Guest
yalnız şöyle bir ayrıntıyı da belirteyim.ilk raporum yüzde 85 ağır engelleydi,sonra araba almak için raporu 90 yaptılar ancak bu kez ağır engelli değildir dediler.raporun ikisini de aynı hastaneden aldım ancak raporların arasında 7-8 yıl gibi bir zaman geçmişti.il sağlık müdürlüğüne gittim iki raporu da verdim doğrudan hakem hastaneye gönderdiler.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sizin durumda iki rapor arasında zaten çelişki oluşmuş o sebepten direk hakeme göndermişler burda arkadaşın ilk raporu istediği gibi o yüzden ikinci bir hastaneye gönderilcek sonra ikisi arasındaki çelişkiden hakeme gidicek

Tekerlekli Sandalye