2022 yersiz ödemeden dolayı hapise girermiyim

berkemeteatasoy

Üye
Üye
2022 sayılı yasa gereği 65 yaş ve özürlü maaşı tarafınıza ödenen yersiz ödeme tutarları kurumumuzca kişi borçları hesabından takip edilmektedir.yersiz ödemenin tahsiliyle ilgili tarafınıza mal müdürlüğümüzce davet ve bilgilendirme yazısı yazdıksada duyarsız kalmış olmanız nedeniyle alacağın tahsili için dosyanız hakkında hukiki işlem başkatılmıştır...şimdi beni cezaevinemi atacaklar 2009 yılında 2500 tl idi..
TESYEV,E YAZI YAZDIM YARDIMCI OLUN OKADAR PARA TOPLANDI..DEVLETE OLAN BORCU ÖDEYİN DEDİM AMA YAPMADILAR..TESYEV ENGELLİYE YARDIMCI OLUYORMU ACABA BİLGİSİ OLAN VARMI

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Yersiz ödeme için kuruma gidip borcu taksitlendirebilirsiniz, yani vakıflar zaman zaman madikal ürünlerde yardımcı olur lakin borçları ödeyeceğini sanmıyorum, siz borcu taksitlendirip kurtulabilirsiniz, ayrıca maaşıda baglatırsınız maaşın içinden keserler parayı

berkemeteatasoy

Üye
Üye
ben çalışıyorum bi ara gidip taksitlendirdim ama genede ödeyemedim icra gelince neleri alır evdeki herşey bu para etmez zaten..hapis olayı varmı onu merak ediyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hapis olmaz ancak icra gelince evde temel ihtiyaçların haricinde tv bulaşık makinası çamaşır makinası buzdolap araba kısacası işe yarar ne varsa alırlar, borçtan dolayı hapis cezası olacağınız sanmıyorum. Benim birşeyim yok devlet para alamaz diye düşünmeyin devlet sizden 1 lirasını almak için 1000 lira harcar ömür boyu yakanızı bırakmaz o parayı alır, ödeme yoluna gitmenizi öneriyorum

İsen Buga

Üye
Üye
İcra ve İflas Kanunu’nun 340.maddesine göre;

'111 inci madde mucibince veya alacaklının muvafakati ile icra dairesinde kararlaştırılan borcu ödeme şartını, makbul bir sebep olmaksızın ihlal eden borçlunun, alacaklının şikayeti üzerine, üç aya kadar tazyik hapsine karar verilir. Hapsin tatbikine başlandıktan sonra borçlu borcun tamamını veya o tarihe kadar icra veznesine yatırmak zorunda olduğu meblağı öderse tahliye edilir; ödemelerini tekrar keserse, hakkında tazyik hapsine yeniden karar verilir. Ancak, bir borçtan dolayı tazyik hapsinin süresi üç ayı geçemez.'
O yüzden taahhütte bulunurken bir kere daha düşünmenizi tavsiye ederim.

berkemeteatasoy

Üye
Üye
çok teşekkürler.iyi 3 ay yatıp çıkarız paşa paşa hapishaneyide merak ediyordum zaten..yersiz ödeme suçu hapis..engelliye hapis şartları nasıl acaba

İsen Buga

Üye
Üye
Hapis sadece disiplin amaçlıdır: Hapisden çıkınca borç tahsil isterler. Yani demek istediğim hapis gir yat 3 ay sonra çık borç bitti demek değildir. Hapis yatmanız sizin memuriyet sicilinizi kirletir. Yinede icra alacağını tahsil eder. Maaşınızada haciz koydurur. Mehmet Yalçın BeySin bahsettiği gibi 1 kuruş için 1000 lira harcamaktan çekinmezler.

berkemeteatasoy

Üye
Üye
valla haklısınız hemen gidip bi yolunu bulup bu cezadan kurtulmak lazım..arada bi gidip borcum varmı yokmu diye sormakta..devletle uğraşılmaz..inşallah geç kalmam

İsen Buga

Üye
Üye
Ne yap ne et mutlaka öde borcunu; başkası size yardımcı olmaz veya olmak istemeyebilir. Memuriyetiniz var elin altında elinziden kayıp gitmesini istemezsiniz.

berkemeteatasoy

Üye
Üye
yok memur degilim..engelli kadrosunda özel bi firmada sürünüyorum..neler yaşıyoruz bi bilsen ayrımcılığın her türlüsünü,burda engelliler damgalanmış gibidir..kimse yanına oturmaz..yanlışlıklamı oturdun kaldırırlar doğum günleri kutlanmaz toplantılara egitimlere alınmaz..daha neler hepimizde lisans mezunuyuz..maaşlar 3..ün...1 ikadardır..memurda olamadık..72 ile olmadı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hapis yatınca isen Buga arkadaşın dediği gibi borçtan kurtulmazsınız hemde cezaevinde bedava yatırmazlar adamı çıkınca birde size yediğiniz yattığınız için iaşe ödemesi gelir:)

Tekerlekli Sandalye