21 Hastalığa getirilen malülen emeklilik hakkında?

21 çeşit hastalığa emeklilik haberi benim %94 ağır özürlü raporum var 1400 günde ssk var bu yazıya gore malülen emekli olurmuyum spastık palsi dıyor doktorlar.kendimi bildim bileli engelliyim bana 15 yıl ssk 3600 gün prim ile emekli olabilirsin demişlerdi ancak yazıyı okurken şu cümle dikatimi cekti-Yürüyememe, -Yürüyememe, standart toplu taşıma araçlarını kullanamama durumunda sigortalı malul sayıldı.yazısı ben yuruyemıyorum ve standart toplu tasıma araclarını kullanamıyorum sız arkadaslara bı soruyumm dedım tşk

İşe başladığınızda engellilik oranınız %60 veya üzeriyse malulen emekli olamazsınız. Ancak engelli emekliliğinden faydalanabilirsiniz...

Ya arkadaşlar bu 21 hastalığın malulen emeklilik kapsamına alınması gazeteler tarafından şişirilip durdu. Öyle haberler yapılıyor ki çevremde bu ahberi okuyan kişiler bana "engelliler koşulsuz şartsız emekli olup 971 tl maaş alacakmış bu doğrumu" diye soran onlarca insan var. Yok öyle bişey dediğimde hepsi ama GAZETELER YAZDI diye veryansın ediyor. Malulen emeklilikte değişen tek şey 21 hastalığın maluliyet kapsamına alınmış olması. Onun dışında aranan şartlarda bir değişiklik yok.

Malulen emeklilikte değişen tek şey 21 hastalığın maluliyet kapsamına alınmış olması. Onun dışında aranan şartlarda bir değişiklik yok. Aynen sadece hastalıkların kapsamı genişletildi ama 971 tl bundan sonra yani yeni emekli olacaklar içinmiş en azından ben öyle biliyorum..

Geri