21 yıllık sağlık raporum ile ötv siz aracımı bugün aldım

ayegos

Üye
Üye
Daha önceden konu açmış tım ancak süreci bugün tamamladım ve arabamı aldım .. yol izleyeceklere yardımım dokunsun bilgilensinler baştan yazmak istedim .. rahatsızlığım sol alt ekstremite polio sekeli.. b sınıfı olan ehlıyetımı ilk önce Yeni sistem ile engelliye cevırdım ilgili kodları yazdırdım .. ancak yanına ötv muafiyeti olan 1 sağlık raporu daha istediler .. benım 1995 yılında işe girerken devlet hastanesınden almış olduğum sağlık raporum vardı hem % yazan Hemde sakatlığımın sürekli olduğuna dair ibareli .. her kafadan bir ses çıktı .. kimi bu eski olmaz dedi , kimi bunda ötv muafiyeti yazmıyor ki dedi .. kimi de mevzuat değişti dedi.. bende inadına NE değişirse değişsin sakatlığım değişmedi ki dedim ...

Ayrıca ötv muafiyetinde uzuv kaybı olduğu için % de önemli değildi .. bayi ye gittim evrakları verdim ve eski olmaz dedikleri rapor ile bugün aracımı teslim aldım ... internette Google a yazın sürekli ibaresi olan raporlarda değişime gerek yoktur diye resmî yazı var ... % isteyen raporlarda değişim yenileme şart .. ancak % aramayan sakatlık raporların da değişime gerek Yok .. herkese saygılar

ortıstisna.jpg

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Uğurlu

Üye
Üye
Hocam benimde raporum var fakat kaybettim uzun zaman oldu o raporu çıkartabilir miyim? çıkarttığımda kodları nereden nasıl yazdıracağım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Gözün aydın kardeşim. Kazasız belasız kullanırsın inşallah. ÖTV indirimli araç alımında yaşadıklarınızı anlatmanız herkes için çok faydalı olacaktır. Aslında sizin durumunuz daha doğrusu bu konuda ki ısrarlı tavrınız açılamaz denilen kapıları açmış. Demekki alamazsın kardeşimmmm diye diretenlere alırım diye direttimi alınıyormuş.

HASCORUMLU

Üye
Üye
Hocam benimde raporum var fakat kaybettim uzun zaman oldu o raporu çıkartabilir miyim? çıkarttığımda kodları nereden nasıl yazdıracağım
hocam raporu aldıgınız kuruma gidin heyet bölümüne sorununuzu anlatın muhtemelen yardımcı olacaklardır orda kayıtların vardır

kuru153

Üye
Üye
Gözünüz aydın! Allah ağız tadıyla kazasız belasız binmek nasip etsin.
Ehliyeti yeniletirken harç vb. ödediniz mi? Rapor olunca o 15 liralık harç ödenmiyor diye bir şey okumuştum bir yerde. Ancak emin değilim.

ayegos

Üye
Üye
Çok sağolun daha iyileri sizlerin olsun inşalllah .. 15liralık harcı ödedim ancak engelli park kartı çıkarırken herhangi bir ücret ödemedim ...

efsane61

Üye
Üye
merhaba Ayegos,

benimde sağlık raporum var %42 oranında ama fiziki bir engel olmadığından ötv inidirimli taşıt alamıyoruz diyorlar aslı varmıdır, veya alabilrsem nasıl alabilirim bilgi verirsen çok sevinirim.

Uğurlu

Üye
Üye
hocam raporu buldum diyelim sonra kodları nereden yazdırıyoruz

ayegos

Üye
Üye
İlk önce şöyle bir durum var tam olarak bilmiyorum söylentiler var .. % 90 üzeri olan hastalıklar ağır engelli sınıfına girer hasta adına alınır 3. Dereceye kadar akrabaları kullanır .. kendi kullananlar da varmış nyse sorunuza gelince .. önce ehliyetinizi değiştirmeniz gerekli .. bu kodlar da el ayak kol bacak parmak vs gibi aracı hareket ettirici uzuv kayıplarında verilir . Aile hekimine gider ehlıyet için dersiniz ilgi li rahatsızlığınızı söylerseniz sizi hastaneye yönlendirir orsası rahatsızlığınızın tanısını yazar tertibat yada otomatık vites diye .. il sağlık kuruluna yönlendirir .. oradaki heyet sizin sakatlık durumunuza göre nasıl bir aparat yapılacağına karar verir ve ilgili kodları yazar .. sizin rahatsız lığınız nedir ??

Uğurlu

Üye
Üye
hocam kendim değilim babamın adına alacağım sağ ayağında biraz kısalık platin var kemik akıntısı var ve diz kapaktan 30 derece bükebiliyor araba kullanıyor kullanmasını etkileyen bir sorunu yok yorumlarda sağ ayakta olduğu için özel tertibat yazılması şart yazılmış kafam karıştı

necosmsk

Üye
Üye
Merhaba ayegos isimli arkadaşım acaba whatsapp filan kullanıyorsanız bi konuşalım çünkü benimde aynı şekilde %65 oranda raporum var araç almak istiyorum nasıl yaptınız aracı aldığınız fiyatı filan detayları öğrenmek istiyorum 05347479155

SM-N9005 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

excusme

Üye
Üye
acaba ehliyeti nasıl engelli ehliyete çevirdiniz aşama aşama yazarmısınız rica etsem

ayegos

Üye
Üye
Aile hekimine gidin b tipi ehloyetım var engelliye çevirmek istediğinizi sakatlığınızı vs belırtın o sizi yonlendırecek

ugurgulsunn

Üye
Üye
Daha önceden konu açmış tım ancak süreci bugün tamamladım ve arabamı aldım .. yol izleyeceklere yardımım dokunsun bilgilensinler baştan yazmak istedim .. rahatsızlığım sol alt ekstremite polio sekeli.. b sınıfı olan ehlıyetımı ilk önce Yeni sistem ile engelliye cevırdım ilgili kodları yazdırdım .. ancak yanına ötv muafiyeti olan 1 sağlık raporu daha istediler .. benım 1995 yılında işe girerken devlet hastanesınden almış olduğum sağlık raporum vardı hem % yazan Hemde sakatlığımın sürekli olduğuna dair ibareli .. her kafadan bir ses çıktı .. kimi bu eski olmaz dedi , kimi bunda ötv muafiyeti yazmıyor ki dedi .. kimi de mevzuat değişti dedi.. bende inadına NE değişirse değişsin sakatlığım değişmedi ki dedim ...

Ayrıca ötv muafiyetinde uzuv kaybı olduğu için % de önemli değildi .. bayi ye gittim evrakları verdim ve eski olmaz dedikleri rapor ile bugün aracımı teslim aldım ... internette Google a yazın sürekli ibaresi olan raporlarda değişime gerek yoktur diye resmî yazı var ... % isteyen raporlarda değişim yenileme şart .. ancak % aramayan sakatlık raporların da değişime gerek Yok .. herkese saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 8045

merhabalar bende ehluyet değiştirip alaçam aracı ne kadar aldınız ve modeli nedir

SM-J700F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

mrtcng

Üye
Üye
Selamlar

Benim 2000 tarihli raporum var Ehliyetimde H sınıfı ve altında otomatik donanımlı araç kullanabilir ibaresi var.Sol diz altı protez kullanıyorum.Hatta bu raporla daha öncede araba aldım.5 sene aralıkta doluyor yenileyeceğim aracımı rapor değiştirmeme gerek varmı veya ehliyet değiştirmeye bilgisi olanlar yazabilirse sevinirim.

Murat

Tekerlekli Sandalye