3 Aralık Dünya Engelliler Günü İzmir Eylemi

Lavinia H

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar,

Bedenlerimizi ve zihinlerimizi engellemeye çalışanlara karşı sesimizi duyurabilmek için, 3 Aralık 2012 günü saat 17:30'da Alsancak Yakın Kitabevi önünde toplanıyoruz. Katılımınız sesimizin daha güçlü çıkmasını sağlayacaktır.

Sevgiyle..

3 Aralık Dünya Engelliler Günü İzmir Eylemi | Facebook

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Bu toplantının amacı nedir?
Sizdemi 3 aralığı kutlayacaksınız? yada protestodamı edeceksiniz yada engellilerin taleplerinimi dile getireceksiniz? talepleri dile getirecekseniz bu talepler nedir?
Hiç bir açıklama yapmamışsınız..

Lavinia H

Üye
Üye
Etkinliğin facebook linkinde bilgi mevcut. Protesto edeceğiz. Bizi engellemeye çalışanlara karşı sesimizi çıkaracağız, taleplerimizi dile getireceğiz. Ve bu eylemlerin devamı da gelecek. Sormak istediğiniz her şey için buradayım. Dilerim katılırsınız.

Sevgiyle..

kozmoz

Üye
Üye
selamlar o tarihte izmirde olma ihtimalim var. Eğer izmirde olursam mutlaka katılacağım. Yalnız face etkinliklerini buraya yazarsanız daha iyi olur. Burdan bizlerinde talepleri olabilir. Şu şekilde yapalım gibisinden.

Saygılar

Lavinia H

Üye
Üye
Sevgili kozmoz,

Haklısın, daha detaylı bilgi vereyim.

3 Aralık eylemi, hiçbir kurum ya da kuruluşun adına düzenlenmiyor; tamamen bağımsız kişilerle yapılacak.

Etkinlik yeri olarak erişilebilir olması bakımından İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Yakın Kitabevi önünü ve saat olarak 17:30'u belirledik.

Eylemin temel amacı, zihinlerimizin ve bedenlerimizin önüne konulan engellere karşı sesimizi çıkarmaktır. Yıllardır uygulanmayan projeleri, bizi engellemeleri nedeniyle hakkımız olduğu halde alamadığımız sağlık, eğitim, ulaşım hakkı gibi konuları, bu süreçte yaşanan acıları tüm gücümüzle haykırmak istiyoruz. Bunun yanında küçük bir pandomim gösterisi ve ardından basın açıklaması olacak.

Her katılımcı, dilerse kendisi pankartını hazırlayıp da gelebilir. Ve her türlü fikrinizi de beyan edebilirsiniz, birlikte yapalım geliştirelim. Çünkü bu eylem son olmayacak.

Şu anda en büyük çabamız, daha çok insana eylem duyurusunu yapabilmek, basına ulaşabilmek. Engellenen tüm insanların artık saklanmaktan vazgeçmelerini ve sokağa çıkıp hak talep etmelerini istiyoruz.

Dilerim açıklayıcı olabilmişimdir. Dediğim gibi her türlü fikrinizi dinlemek istiyorum.

Sevgiyle..

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Basın açıklamasının içeriğini tam bilmemekle birlikte, size önerim daha somut talepleri dile getirmenizdir.

Örnekse, kamu kurumlarında ki engelli personel açıkğının 2013 yılında tamamen doldurulması ve ivedilikle ömss ikinci alımlarının yapılması, 2022 maaşı almak için ön görülen muhtaçlık sınırının 115 TL den asgari ücret seviyesine çıkartılması, ÖTV indirimli alınan araçlarının herkes tarafından kullanılabilmesi gibi bir liste hazırlanabilir.
Ayrıca anadolu ajansı, ihlas haber ajansı gibi haber ajanslarının izmir temsilcilerini arayıp haberdar ederseniz mutlaka bir muhabir yollacaklardır.

Lavinia H

Üye
Üye
Bunları duymak bizim için çok önemli. Bahsettiğiniz konuların hepsine yer vereceğiz. Teşekkürler.

derderbo

Üye
Üye
Bunları duymak bizim için çok önemli. Bahsettiğiniz konuların hepsine yer vereceğiz. Teşekkürler.

lavini h arkadasim ankaradada biz engelliler omss 2.atamalarinin gecikmesiyle alakali eylem yapacagiz lutfen omss atamalarinin yapilmasiyla ilgili doviz pankart ve soylemlerde bulunmanizi rica ediyorum.irtibat kuralim taleplerimiz benzer olsun suanda diger ilerde cesitli etkinlik ve eylem hazirliklari var lutfen diger engeli sitelirindede paylasin

Lavinia H

Üye
Üye
lavini h arkadasim ankaradada biz engelliler omss 2.atamalarinin gecikmesiyle alakali eylem yapacagiz lutfen omss atamalarinin yapilmasiyla ilgili doviz pankart ve soylemlerde bulunmanizi rica ediyorum.irtibat kuralim taleplerimiz benzer olsun suanda diger ilerde cesitli etkinlik ve eylem hazirliklari var lutfen diger engeli sitelirindede paylasin

derderbo merhaba,

Bahsettiğin konuyu not ettim, çok teşekkürler. Taleplerinizi de bilmek isterim. Kesinlikle irtibatta olalım. Siz de eylemi çevrenizdeki insanlarla paylaşın, biz de elimizden geleni yapalım.

Sevgiyle..

derderbo

Üye
Üye
Lavinia biz ankarada eylem icin 4-5 ulusal kanaldan haber icin soz almis bulunmaktayiz suan turkiye sakatl.konfeders.dan haber bekliyoruz oncu olmalari adina
lavinia arkadasim lutfen atama bekleyen ve omssde kendildilerine kadro acilamayan engelli ogretmenlerimizide dile getirin MEB bunlar egitimi aksatiyorlardiye arkadaslari kadro acmiyor buda butun biz engellileri incitiyor lutfen yardimci olun

Lavinia H

Üye
Üye
Lavinia biz ankarada eylem icin 4-5 ulusal kanaldan haber icin soz almis bulunmaktayiz suan turkiye sakatl.konfeders.dan haber bekliyoruz oncu olmalari adina
lavinia arkadasim lutfen atama bekleyen ve omssde kendildilerine kadro acilamayan engelli ogretmenlerimizide dile getirin MEB bunlar egitimi aksatiyorlardiye arkadaslari kadro acmiyor buda butun biz engellileri incitiyor lutfen yardimci olun

Bu konuya kesinlikle yer vereceğiz eylemde. Hangi kanallarla görüştünüz acaba sevgili derderbo?

derderbo

Üye
Üye
Bu konuya kesinlikle yer vereceğiz eylemde. Hangi kanallarla görüştünüz acaba sevgili derderbo?
kanallar ilgili engelli ogretmenlerimiz soz almislar turkudostlari nicli hocamiz gorusmus hata 2 ay once haberleri cikti(engelli ogretmenler atama bekliyor) kanal 7 stv zaman gazt.atv,cihan haber ajansi vs

Lavinia H

Üye
Üye
Sitemizin facebook sayfasından da duyuru yaptım. Umarım katılımı bol bir eylem olur.
https://www.facebook.com/EngellilerGenTr

Çok teşekkürler sevgili Halil.

kanallar ilgili engelli ogretmenlerimiz soz almislar turkudostlari nicli hocamiz gorusmus hata 2 ay once haberleri cikti(engelli ogretmenler atama bekliyor) kanal 7 stv zaman gazt.atv,cihan haber ajansi vs

Ben de belirttiğiniz kanallarla iletişime geçmeye çalışayım. Bilgiler için teşekkürler sevgili derderbo.

Lavinia H

Üye
Üye
Arkadaşlar tekrar merhaba, eylem için afiş ve pankart hazırlama sürecindeyiz.

Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, günlük hayatta karşımıza çıkan engeller neler? Yaşadıklarınızı ya da gördüklerinizi burada paylaşın, eylemde yer verelim.

Sevgiyle..

derderbo

Üye
Üye
Arkadaşlar tekrar merhaba, eylem için afiş ve pankart hazırlama sürecindeyiz.

Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, günlük hayatta karşımıza çıkan engeller neler? Yaşadıklarınızı ya da gördüklerinizi burada paylaşın, eylemde yer verelim.

Sevgiyle..
Lavinia h degerli arkadsim biz ankaradaki organizasyonu tamamladik Turkiye Sakatlar Konfederasyonu bizim icin 3 aralikta basta ankara olmak uzere genis kapsamli mitingi ustlenmis bulunmakta.
Butun ulusal ve yerel basinimiz orda olacak bugun yada yarin mitingin yeri ve saati aciklanacak.sizlerde izmirdeki t.s.konf. Izmir subesiyle lutfen temasa gecin yardimci olacalardir

derderbo

Üye
Üye
Sitemizin facebook sayfasından da duyuru yaptım. Umarım katılımı bol bir eylem olur.
https://www.facebook.com/EngellilerGenTr
Halil bey bu basligi encok okunacak katagori hangisi ora tasisaniz daha iyi olurmu acaba
Halil bey tsk mitingimizi suanda genis kapsamli yapmak uzere ustlemis bulunmakta
biz engellilere dusen artik yogun bir sekilde katilmak.Halil bey ulasabileceginiz katilacak olan arkadaslar varmi yardimci olursaniz cok seviniriz

Lavinia H

Üye
Üye
Lavinia h degerli arkadsim biz ankaradaki organizasyonu tamamladik Turkiye Sakatlar Konfederasyonu bizim icin 3 aralikta basta ankara olmak uzere genis kapsamli mitingi ustlenmis bulunmakta.
Butun ulusal ve yerel basinimiz orda olacak bugun yada yarin mitingin yeri ve saati aciklanacak.sizlerde izmirdeki t.s.konf. Izmir subesiyle lutfen temasa gecin yardimci olacalardir

Sevgili derderbo,

Bugün Türkiye Sakatlar Derneği ile toplantımız var, destek verecekler. Dilerim her iki şehirde de geniş katılımlı bir eylem olur. Bu arada Radikal gazetesi eylemimizi haber yaptı, mümkün olduğunca yayalım herkese. KENDİNİ ENGELLETME! / Senden Haber / Radikal İnternet

Görüş, öneri ve talepler konusunu da ayrıca konuşalım.

Sevgiyle.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@derderbo, en çok okunan kategori diye bir şey yok. Konunun ilgi çekiciliğine göre okunma sayısı oluyor. Tabi birde her konunun uygun kategoride olması gerekiyor ki bu kategori (sosyal ve ekonomik hak arayışı) en uygun kategori. Katılım olması adına ben elimden geleni yapıyorum. Umarım bol katılım olur.
Bu arada radikal gazetesindeki haberde sevindirici bir gelişmi.

derderbo

Üye
Üye
@derderbo, en çok okunan kategori diye bir şey yok. Konunun ilgi çekiciliğine göre okunma sayısı oluyor. Tabi birde her konunun uygun kategoride olması gerekiyor ki bu kategori (sosyal ve ekonomik hak arayışı) en uygun kategori. Katılım olması adına ben elimden geleni yapıyorum. Umarım bol katılım olur.
Bu arada radikal gazetesindeki haberde sevindirici bir gelişmi.
Anladim halil bey yardimlari icin tesekurler
Allah sizden razi olsun
ankarada eyleme destek adli actigim baslik vardi onu omss katagorisine tasima sansiniz varmi?

Tekerlekli Sandalye