3 Aralik Dunya Engelliler Gunu Ankara'da Bulusmak icin Destek Istiyoruz

derderbo

Üye
Üye
Degerli engelli arkadaslarim,site yoneticilerim,engelli dernek vs.yoneticiler biz engelli arkadaslarin talepleridir
3.Aralik dunya engelliler gununde ankarada belirliyecegimiz bir yerde toplanmak istiyoruz.omss de yasanan belirsizlikler ve bizlere verilen sozler bir turlu aciklanamayan 2.atama tarihi ve diger sorunlar.
Iste bu taleplerimiz icin biz engelliler anlamli gunde engelli federasyonlari,dernekler,stk ve engelli sitelerimizden bizlere onculuk etmelerini rica ediyoruz.
Sosyal medya araciligiyla diger engelli arkadaslarla birliktelik saglanmistir
sadece ankarada toplanacagimiz yerde bizlere onculuk edecek engelli kurum ve kuruluslarimiza ihtiyacimiz var LUTFEN YARDIMLARINIZI BEKLIYORUZ

G

güz gülleri

Guest
Ah derderbo!...ankara da olmadığıma ilk kez üzülüyorum :( kesin katılırdım...

derderbo

Üye
Üye
guz gulleri sizin yureginiz,kalbiniz ve duaniz bizimle bundan supemiz yok Allah'a emanet olunuz verdigiz destek ve duyarliliginiz icin tesekkur ederiz saygilar hurmetler

İsen Buga

Üye
Üye
Geçmişte bir kaç kere toplantı yaptık, iyi organize olamadığımız için genelde havadan sudan sohbetlerle geçti. Herkes bir araya geldiğinde bineal yada konferans tarzı toplantı beklerken bakıyorsun her bir ağızdan şikayet her bir ağızdan it dalaşı başlıyordu. iyi organize olamamak mı yoksa bilinçli olarak bu işleri züerine gitmek mi bilemiyorum ama her 3 aralıkta bir yerde birilerinin yardımı ile toplanmakla çözüm olmuyor.

Bu işi üstlenecek ve organize edecek birileri yada grup lazım. Yoksa havadan suda bir sohbet ortamından öteye gitmez.

derderbo

Üye
Üye
benim dedigim toplanmadan kastim protestolu eylem yapmak bir kactane talep metni yazip medyaya sesimizi duyurmak.bunun icin turkiye sakatlar konferedasyonunun veya diger engelli stk larin bizlere onculuk etmesi ankarada kizlayda,sihhiyede abdi ipekci parki,tandogan gibi yasal miting alanlarinda eylemimizi yapmaktir

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@derderbo, anladığım kadarıyla amaç miting yapmak. Peki bu mitinge katılacak kişi sayısı hakkında ortalama bir rakam verebiliyormusun? 3-5 kişinin katıldığı bir miting olursa bunu ne medya dikkate nede başka bi yer. İyi bir organizasyon yapar ve katılımın bol olacağı söyleyebilirsen site yönetimi olarak bir şeyler yapmaya çalışırım.

derderbo

Üye
Üye
turkiye sakatlar konferedasyonu baskanligina ulasabilirsek onlarin onculugunde en az 2bin kisinin katilacagini biliyorum diger engeli sitelerinden ulastigim arkadaslar kesinlikle katilmin istenilen seviyede olacagini soylediler.Baskan sukru beye ulasmamiz lazim ankara disindan katilacak arkadaslarda var enaz 150 yakin engelli ogretmen katilacagini soylediler

derderbo

Üye
Üye
halil bey engelli bir ogretmen arkadasimizin ulusal bircok kanaldan bu konuda soz almistir yeterki engeli adindaki stk larimiz bize onayak olsunlar inanin sesimizi guclu bir sekilde duyuracagiz.
Halil bey diger engelli sitelerindeki basliklari okursaniz durumu biraz daha net anlarsiniz

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
@derderbo, butürden organizazyonlar sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Ciddi bir organizazyon gerektirir. İlk etapta herkes destek veririz, gelirirz derde sonunda etrafına bi bakarsın söz verenlerin yarıdan fazlası ortalarda yok. Bunları umudunuzu kırmak adına söylemiyorum. Sadece bilginiz olsun diye anımsatıyorum.
Önce taleplerinizin ne olduğunu net bir şekilde belirleyin. STK larla görüşmelerinizde bunları anlatabilirsiniz. Gerekli pankartların hazırlanması için sloganlarınız vs varsa iletin. Ben bir kaç yere ulaşmaya çalışacağım. Eğer ulaşabilirsem konu altında belirtirim.

marcus_oredius

Üye
Üye
halil bey en önemli kesimi unutuyorsunuz bu toplanma için herhangi resmi bir girişimde bulunuldu mu bu önemli bir konudur ben hiçbir engelli kardeşimizin eksik izinden dolayı polis ile karşı karşıya gelmesini istemem.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Evet İsmail çok doğru diyorsun. İki üst mesajda belirtiğim gibi bu türden eylemler ciddi organizazyon gerektirir. Organizazyonu yapacak arkadaşlar bu türden yasal prosedürlerin hepsini yerine getirmeli. Bu konulara dair bir netlik oluşursa bende bir kaç yere ulaşmaya çalışacağım.
Bu arada derderbo bana özel mesaj yoluyla telefonunu ilet. Konuya dair bir görüşme yapayım seninle.

ender

Üye
Üye
katılacak arkadaşlar bana özel mesajla ben de katılacağım diye mesaj atsınlar liste yapacağım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ender listeyi burada yayınla. Eğer katılımcı sayısı tatmin edici bir rakama ulaşırsa bizde site yönetimi olarak elimizden gelen desteği vereceğiz.

Tekerlekli Sandalye