3 Aralık: Masallarla avutulmak istemiyorum!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yine yaklaştı o dünyanın en saçma, en anlamsız, en gereksiz günü. Son 3 gün kaldı malum kutlamaya (!)

3 Aralık Dünya Engelliler Günü adı verilen son derece manasız o günü yeniden yaşamamak için bu sene işe gitmemeye kararlıyım. Aynı trajikomik olayları bir kere daha yaşamaya ne sabrım, ne de kalbim dayanmayacak ve ben biliyorum ki artık bu sefer gülerek karşılayamayacağım kutlama adı altında yapılan hiç bir eylemi.

O gün adına insanların kafalarında hiçbir şey yok aslında !!! Kafalarının içinde bir beyin taşıyorlar ama sadece ağırlık yapıyor bazılarında! Ne yapmaları gerektiğini bilemez halde çiçek yollayanlardan tutunda, sevimli mailler atanlara yada çikolata paketleriyle bankanın her yanını kuşatmış binbir çeşit düşünce engelli insanların bu kadar duyarsız oluşuna hala hayret ediyorum ve hala alışamadım neden böyle davranmak zorunda kalışlarına???

İnsanlar o günün kutlanacak bir gün olduğuna inanıyorlar yada öyle olması gerektiğini düşünecek kadar düşünce engelliler!!!

İstanbul'un tüm ilçelerinde boy boy asılan pankartlarla güne uyanmak istemiyorum !

Her yanı bayram kalabalığına çeviren siyasilerin atıp tutmalarını izlemek istemiyorum tv lerden !

Radyolardan engelli kelimesinin geçmesine bile tahammülüm kalmayacağı için çok sevdiğim Gazoz Ağacını bile dinlemek istemiyorum !

Ben 3 Aralık Günü diye bir gün de hatırlanıp geriye kalan 364 günde yoksayılmak istemiyorum artık !

Senede sadece 1 gün önemsenen, geriye kalan tüm günlerde ötekileştirilen olmanın farkına varalı çok zaman oldu :( Ben bu anlamda tüm siyasilerin maskeli yüzlerini görmek ve kameralar karşısındaki şirinliklerini izlemeye devam edemiyorum artık!! !

O gün büyük ihtimalle ( çarşamba akşamı mesai akşamı olur genelde ) siteme giremeyeceğim için günün anlam ve önemine uygun başlıklarda atmak istemiyorum !

Ya mümkünse 2 Aralıktan 4 Aralığa hızlı bir geçiş yapmak istiyorum !

Ben artık masallarla avutulmak istemiyorum gerçekleri yaşarken her yıl aynı ninniyle uyutulmak da istemiyorum !

sinandeniz

Üye
Üye
yani gerçektende çok saçma şu 3 aralık dünya engelliler günü denen şey yapacaksanız bir güzellik icraatlerinizle yapın öyle tutup bir günle çiçek böcek verip yapılmicak sözlerle engellileri avutup masallar anlatarak da değil ama ben suçu yinede biz engelilerde buluyorum öyle tutup saçmalıkların ardında dolanıp duruyoruz birlikle beraberlikle haklarımızı aramıyoruz sonrada cılız bir sesle mızmızlanıp duruyoruz ıııııı yine sözler yine yalanlar şaklabanlıklar :) gül geç

uygarçağdaş

Üye
Üye
Başka bir alternatif gün yorumu .. Eşime her gün sarılır ,günaydı öpücüğü alırken ,elverdiğince bir çiçek ya da sabahları yüksek volüm aşk sarkısı ...söz gelimi :Bir başka sevgiliyi sevemem sevemem..(erol büyükburç) Sevdan olmasa (erol evgin) kadınım (Selami şahin) ve onlarca örnek le başlatırım günümüzü .

Ama bir gün bana ; ''aşkım bugün Sevgililer Günüymüş !'' sesini duyduğum an ,364 gün bana uğrama cesareti olmayan cinlerin ,o gün bana nasıl musallat olduğunu anlatamam .

Tekerlekli Sandalye