3 Aylık engelli maaşı alabilmek için ne yapmalıyız?

vefaa

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar geçenlerde internette bir forumu takip ederken 18 yaş altı engellilerede 3 ayda bir 2022 maaşı verildiğini gördüm(753tl).sorum şu bu parayı hakedebilmek için şartlar nelerdir engelli yakını olarak sigortalıyım ve birde evde bakım maaşı ile beraber alınıyormu veya evde bakım maaşı kesilirmi.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Maaşı alabilmeniz için yada başvuru yapmanız için 1 ay beklemenizi öneriyorum çünkü yönetmelik yazılacak yazılınca şartlar netleşir ve durumunuzu degerlendirip ona göre yol gösteririz, şuan bu 3 aylık maaş için başvuru yapmayın, ancak engelli raporunuz varsa ve zaman sorununuzda yoksa elinizdeki raporla birlikte sosyal yardımlaşma ve dayanışma dernegine giderek danışın belkide eski yönetmelik üzerinden bir işlem yapar ve maaş başvurunuzu kabul ederler, evde bakım maaşına bu maaşın zararı olmaz iki maaşıda aynı anda alabilirsiniz, ancak aktif yada yakından dolayı bir sigortaya sahip olmamanız gerekiyor.

vefaa

Üye
Üye
cevap için teşekkürler mehmet bey.yalnız öğrenmek istediğim engelli kişi 12 yaşında ve 3 ayda bir maaşı bu durumda hakedebilirmi evde bakım parası ile.

sinandeniz

Üye
Üye
mehmet arkadaşa katılıyorum bencede 1 ay gibi bir süre beklemeniz lehinize olabilir şu aralar 2022 engelli aylıkları baya sıkıntılı yönetmenlik çıktı çıkıyor diye beklemekteyiz hoş başvuruda yaptık oda olmadı yeni yönetmenlik çıksa ki ne al birini vur ötekine misali çıkan yönetmenlikler

yinede son karar sizin.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Eski yönetmelikten işlem yaparlarsa daha işiniz zorlaşır yeni yönetmeliği ebkleyin bakalım o zaman daha belkide kısmen kurtarma şansınız olabilir ve alabilirsiniz ama şuan imkansız gibi, şöyle 1 ay sonra falan bi ulaşın bize.

vefaa

Üye
Üye
cevaplarınız için teşekkürler.dediğiniz gibi yeni yönetmeliği bekliiyicem.

deli_sevdamsin34

Üye
Üye
Selamlar mehmet bey ben 27 haziranda evraklarimi teslim ettim (2022 maaşi için) bugün (16 07 2103) eve kontrole geldi sosyal hizmetlerden 2 memur işlemler devam ediyor.sanirim olumlu sonuç gelecekmiş arkadaşlarin bilgisine saygilarimla NOT: BİZ EVDE BAKIM MAAŞIDA ALIYORUZ

Cuneyt_1

Üye
Üye
slm deli_sevdamsin34,eve kontrole geldi sosyal hizmetlerden 2 memur nasıl sorular soruyorlar?. Ben de onları bekliyorum

deli_sevdamsin34

Üye
Üye
as cüneyt bey evi kontrol ediyorlar ev sizinse değerini soruyorlar rayiç bedelini söyleyin kira olsa nekadar kirası gibi sorular soruyorlar.ENGELLİ hakkında sorular soruyorlar her hangi bir yardım alıp almadığınızı falan arkadaşım.Aylık ulaşım. sağlık giderleri .çocuk varsa okul giderleri gibi sorular soruyorlar biraz tersler dikkat eet moralını bozmasınlar ıdare et

Cuneyt_1

Üye
Üye
çok teşekkürler

Tekerlekli Sandalye