3 Aylık yaşlılık maaşı?

sahabe

Üye
Üye
iyi gunler benim bi sorum olacaktı .bi yakınımız 3 aylık yaşlıklık maaşı alıyor herkes 330 lira alırken kendesi 665 lira alıyor .kendisi dul ve her hangi bi şağlık sorunu yok yeşil kartı var ..kendisi neden bu kadar maas alıyor tesekkurler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
2022 özürlü aylığı alıyor diyecem ama sağlık sorunu yok dediniz. Eminmisiniz 2022 maaşı olmadığına?

sahabe

Üye
Üye
evet şağlık sorunu yok .kendisi biraz korktu acaba yanlıslık falan olmasın diye maası cekiyor ..acaba dul olduğundan almıyormu ölen eşininde dolayı.
kendisi benden yardım istedi bende sizden yardım istiyorum ne yapalım acaba ..ben ona ölen eşinin yaşlılık maaşınıda alıyorsun dedim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yaşlılık maaşı değilde ölen eşinden dul aylığı alıyor olabilir. Aklıma başka bir seçenek gelmiyor.

sahabe

Üye
Üye
ölen eşinin sigortası yoktu .25 yık önce vefat etmiş .ben işin içinden cıkamadım

sahabe

Üye
Üye
evet var baktım .ilk maasını ne zaman almıs hepsi yazıyor

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İki dönem maaşı almış olabili belkide 1 dönem maaşını çekmemiştir 2 dönemi birlikte almıştır çünkü aldığı miktar ancak yaşlılık maaşında 2 dönem maaşına tekabul ediyor, böyle bir durum olmuş olabilir mi?

sahabe

Üye
Üye
eyluldede almıs .yani söylediğiniz gibi iki döneme bırakmamıs

sahabe

Üye
Üye
eyluldede ramazan bayramında almıstı 700 tl almıs..vaktinizi aldım .galiba sizde işin içinden cıkamadınız ..öylemi bırakalım her 3 ayda bir parasını alsın .ama sonradan kendisine sana yanlıslıkla verdik parayı iade et denilirse çok madur olur herkese selam

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
En kısa yoldan sgk ve malmüdürlüğüne giderek kontrol yaptırın eğer bir yanlışlık söz konusuysa parayı iade edersiniz ancak bilmediğimiz bir nedenden dolayı doğru alıyorsanız ögrenmiş oluruz.

Tekerlekli Sandalye