3. Derece vergi indirimi maaşa neden az yansıyor?

zeynepöykü

Üye
Üye
3.derece vergi indirimine muaf olanların maslarına yansıtılan miktar neden az oluyor?
%80 3 yıl süreli raporumu yeniletmem gerekir mi?
Tesekkurler...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Süresi dolmadan neden yenileteceksiniz ki raporu? 3. derece vergi indirimi az yansıyor evet. Bildiğim kadarıyla 30-40 tl civarı bişey. Net rakamı siz yazarsanız daha iyi olur.

aşçı

Üye
Üye
Selam. Paylasimlariniz çok faydalı çok güzel bundan dolayı çok teşekkür ederim.
Bende 10 ay önce kalp ameliyatı (mitral kapağım değişti) oldum.
Raporlarımı düzenleyip gerekli işlemleri yapıp Ankara ya gönderdim. Dün sonucu geldi ve %41 le raporum onaylanmış.
BU konu üzerine bir kaç sorum olacak. Aldığım maaş yol parası agi dahil 1285 tl maaşıma ne kadar yansıma olur. Bide faydalanabilceğim imkanlar nelerdir teşekkür eeerim şimdiden. ....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi şiçin başvurduysanız maaşınızda 40-50 civarı bir yansıması olur.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Merhaba,

Aslında vergi indirim hakkı almanız çalışan engelliler için faydası maaşa olumlu, yüksek bir meblağ artış sağlamasından ziyade erken emekli olabilmektir. Bu yüzdendir ki maalesef vergi indirim hakkı almanız engellilerin maaşlarında kayda değer nitelikte bir artışa yol açmamaktadır. Ben de ilk öğrendiğimde hayal kırıklığına uğramıştım ama sonradan öğrendim ki aslında alınan vergi indirim hakkı çalıştığınız sürece asıl faydayı işverene sağlıyor çalışan engelliye düşük bir faydası var ama asıl kazanç erken prim günüyle ve yaş şartı aranmaksızın emekli olabilmekte yatıyor.

Umarım bu konuda sizi yeterince aydınlatabilmişimdir.

Sağlıcakla kalın,

özge.kal

Üye
Üye
merhabalar benim kızımda %68 agır engelli raporumuz sürekli vergi indirimi eşim alsa emekli erken olabilir yazılmış doğrumu

Tekerlekli Sandalye