3. Dereceden vergi indiriminden yararlanıyorum rapor oranım düşürüldü ne zaman emekli

iyi aksamlar arkadaşlar benimde sizlere bi sorum olacak benim ssk başlangıcım 17 nisan 1994 kasım 1997 yılına kadar aralıklarla ssk lı olarak çalıştım 1997 21 mayıs 1999 tarihleri arasında askerlik yaptım daha sonra 19.11.1999 ve 19.11.2004 tarihleri arasın da uzman erbaş yaptım (5) yıl emekli sandıgına tabii idim 2004 yılında sözleşme yenilemek için hastane baş vurumda bana askerlige el verişli degildir raporu verildi yani çürük emekli edilmedim hizmet yılım az oldugu için 2005 yılından sonra bi iş yerinde ssklı olarak çalışıyorum ve bu iş yerindede özürlü kadrosunda %48 raporla çalıştım ayrıxca 3. ncü derece vergi indiriminden yarar lanıyorum şuan emeklilik için müracat ettim s g k mu beni üniversite hastane sine sevk etti rapor için heyete girdim rapor oranım % 68 çıktı emekli olabilirmiyim

Şartlarınız malulen emeklilik için uygun görünüyor. Malulen emekli olabilmek için ilk sigortalılık tarihinde maluliyet derecesinde sakatlığın (%60) olmaması daha sonra bu oranın maluliyet derecesine çıkması gerekmekte. Sizdede tam olarak bu olmuş. Bu arada siz sgk'ya malulen emekli olmak içinmi başvurdunuz?

iyi geceler halilbey

evet ben s gk na malulen başvurdum hatırlarsanız yazdıgımyazıda uzman erbaşlık yaptıgımı söylemiştim ve buna istinaden ordudaN ASKERLİGE EL VERİŞLİ DEGİLDİR RAPORUMDA VAR olurmu acaba

Askerliğe elverişli değildir raporu ile malulen emekli etmezler sizi. Malulen emeklilik için başvurduğunuzda sizi hastaneye yeni rapor için sevk ederler. Sizi sevk ettimiler?

Geri