3 Liralık fark için evde bakım maaşım kabul edilmiyor ne yapmalıyım?

Hafız39

Üye
Üye
Evde bakım maaşına başvurdum ancak maaşım reddedildi bunun gerekçesi olarak bir evrak göndermediler ancak biz gidip sorduk gelir hesabı yüksek dediler anlatılana kadar hesap yapmışlar 3 liralık fark çıkıyormuş böyle birşey karşısında ne yapmamı öneririrsiniz böyle bir durum olabilirmi yani 3 liralık gelir durumu nasıl olur anlamadım bir yardımcı olurmusunuz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Kuruma beyan ettiğiniz gelirleriniz tam olarak ne kadar ve evde kaç kişi yaşıyorsunuz?

Hafız39

Üye
Üye
Ben 3 ayda 984 lira alıyorum babam emekli 1280 lira maaş alıyor evde ben babam annem birde kardeşim yaşıyoruz.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Hesaplayalım görelim;

babanızın maaşı.... 1280 lira
sizin maaşınız aylık 328 lira

toplam 1608 lira bu miktarı evde yaşayan kişi sayısına bölünce 1608/4= 402 lira çıkıyor yani kurum 400 lirayı geçmeyecek diyor 2 liralık fark var ki bu durumdan kurum sizi reddetme hakkına yasal olarak sahip o yüzden verilen karar doğrudur ancak son olarak belirteyim 2012 yılında kişi başına düşen gelir 400 liradan yüksek olacak o zaman babanızın emekli maaşıda yükselir ama hesaplama yaparız belki kurtarırsa yeniden müracat edersiniz.

R

rahim

Guest
Evde bakım maaşına başvurdum ancak maaşım reddedildi bunun gerekçesi olarak bir evrak göndermediler ancak biz gidip sorduk gelir hesabı yüksek dediler anlatılana kadar hesap yapmışlar 3 liralık fark çıkıyormuş böyle birşey karşısında ne yapmamı öneririrsiniz böyle bir durum olabilirmi yani 3 liralık gelir durumu nasıl olur anlamadım bir yardımcı olurmusunuz

rumuzun hafız mış,oturup bu kadarınıda bulamayanlar var diye cenabı Allah'a şükret kardeşim.senden daha kötüleri var.onuda bulamayanlar var.

Hafız39

Üye
Üye
Burdaki hesaplamaya göre allah razı olsun sonra bu yolu izleyip hesaplama yaptık ve maaşı aldık bu siteye teşekkürü bir borç bilirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her zama her konuda bilgi alabilir neticeleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye