3 tane ağır engelli kardeşim var

hemedanbestas

Üye
Üye
Selam arkadaşlar bir konu arz etmek istiyorum benim 3 tane ağır engelli kardeşim var görme bendensel zihinsel rahatsızlıkları var annem babam yaşlı ve hastalar kardeşlerimi ve annem babamı hastaneye götürüp getirmek için kardeşlerimin adına ÖTV’miz araç almak istedik fakat Sydv araç alırsanız 2022 maaşınız kesilir dediler bizde almadık ama öğrenmek istediğim bir konu var biz biraz kendi imkanlarımızla ve abimin bize yardımıyla normal araç alırsak bakım aylığı ve 2022 maaşımız kesilir mi araç abimin üzerine olacak ama araba bizde kalacak cevaplarsanız sevinirim [MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION] abi cevabınızı bekliyorum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
alınacak araç 2022 maaşı alan kişinin üzerine olmadıkca bir sorun olmaz.

hemedanbestas

Üye
Üye
[MENTION=3]Halil Yılmaz[/MENTION] Abi abim başka şehirde yaşıyor aracı kendi üzerine alıp bize getirecek sadece ama bu gün 144 ü aradım durumu anlattım heyet karar verecek dedi maaşın kesilip kesilmeyeceği için bende korkuyorum engelli kardeşlerimin maaşı kesilirse çok zor durumda kalırız yarın 150 cimer hattını arayıp bilgi edinmeden dilekçe yazacam yada yazdıracam????????

septik

Editör
Editör
[MENTION=24119]hemedanbestas[/MENTION]

Halil bey kısa ve öz şekilde cevap vermiş demişki 2022 engelli maaşı alan kişi üzerine sırf vergi indiriminden yararlanıyor diye araç alımında maaş kesintisi oluyor demiş.

Aracı alan akraba ve adresi başka sizle alakası olmadığı için sıkıntı çıkmaz siz 144 de ne dediniz bilmem ama her konunun bir kuralı var bence rahat olun abiniz aracı alsın ve sizde kulanın hiç bir sorun çıkmaz.

Tekerlekli Sandalye