%30 rapor ile otv indirimnden yararlanma olur mu ?

zade381

Üye
Üye
halıl bey iyi gunler dılerım sıze benım bır sorum olacak ben otomatık vıteslı arac almak ıstıyorm otvden yararlanarak 2010 yılında devlet hastanesınden h sınıfı ehlıyet ve otv ındırımınden yararlanmal ıcın ''sureklı '' olmak suretıyle %30 derecesınde rapor aldım rapor acıklama kısmında otv ıstısnası,bu halı ve gozlukle elden kumandalı ozel tertıbatlı arac kullanmasının uygun oldugunu bıldırır saglık kurulu raporudur. yazıyor ben bu raporla 0 otv ındırımlı arac alabılır mıyım .
2.sorum benım ehlıyette gozlukle otomatık vıteslı arac yazıyor otomobıl tertıbatlı degılde sadece otomatık vıteslı araba olması yeterlı olur mu ? cvp yazar benı aydınlatıranız sevınırım sızden bu konu ıle ılgılı msj beklıyorum
tertıbatlı arac olması gerek ıse bana ornek bır resım lınkı atabılır mısınız
yardımlarınız ıcın tesekkurler

marcus_oredius

Üye
Üye
ötv indirim için %90 özür olması gerektğini biliyorum. ancak özel şartlarda (üzuv kaybı) daha düşük oranlarda alınabilir.

İsen Buga

Üye
Üye
ötv indirim için %90 özür olması gerektğini biliyorum. ancak özel şartlarda (üzuv kaybı) daha düşük oranlarda alınabilir.

Marcus Oredius hocam Yanlış biliyorsun...
%30 olan da alır ama sakatlığı ve raporda onayı önemli.

Ben cevaplayayım: ÖTV.siz araç alımlarında bayiiler ile maliye dr. raporuna bakarlar:
Dr raporunda otomatik vites uygundur ve ÖTV.siz araç alımına uygundur ibreleri işaretli olmalı.
Özel tertibatlı araç uygundur ancak ÖTV.siz araç alımına uygundur ibresi işaretli olması da dahi gereklidir.

Yoksa ne yaparsan yap hikayedir.

Sizin durumunuz da biri ÖTV.siz araç alabilir, ancak özel aparat yaptırılması koşulu ile. Bu yüzden otomatik vites araç alamazsınız.

enes murat

Üye
Üye
ÖTV den yararlanmak???

arkadaşlar bir kaç sorum olacak konu hakkında bilgi sahibiseniz, paylaşımlarınızı bekliyor olacam.

-iki tane heyet raporum var. biri %53 ortapediden (sol ayak diz kapağı hizasından kesilmiş) ikincisi %45 kulaktan alınmıştır. bu iki raporu birleştirebilirmiyiz. birleşmesi sonucu oranlarda bir düşüklük olur mu?

-heyet raporum %90'nın altında olunca ÖTVden yararlanabilir miyim ? yararlanabilirsem ne kadar yararlanibilirim.

-%90 nın altında ki rapor ile araçı alabilirsek bu araçı rapor alanın dışında ailesinden kimler kullanabilir?

İsen Buga

Üye
Üye
ÖTV den yararlanmak???

arkadaşlar bir kaç sorum olacak konu hakkında bilgi sahibiseniz, paylaşımlarınızı bekliyor olacam.

-iki tane heyet raporum var. biri %53 ortapediden (sol ayak diz kapağı hizasından kesilmiş) ikincisi %45 kulaktan alınmıştır. bu iki raporu birleştirebilirmiyiz. birleşmesi sonucu oranlarda bir düşüklük olur mu?

-heyet raporum %90'nın altında olunca ÖTVden yararlanabilir miyim ? yararlanabilirsem ne kadar yararlanibilirim.

-%90 nın altında ki rapor ile araçı alabilirsek bu araçı rapor alanın dışında ailesinden kimler kullanabilir?

ÖTV için orana bakmazlar. Sol ayak sakatlığınız baz alınarak ona göre rapor düzenlenir..
Buradan sizin sakatlığınızı belirlemek için bizim doktor olmamız gerek hem kulakburun boğaz hem ortopedi alanında ihtisas yapmış en az uzman doktor ünvanı elde etmiş olmamız lazım: Yani demem şu ki: sizin durumunuz müsait ancak yinede HEYETE girip ÖTV den muaftır raporu almanız gerek gerisi iplik söküğü gibi gelişir.

enes murat

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar bir sorum olacak. ben gecenlerde ötv den yararlanmak için heyete girdim. soru
DAHİLİYE:
KBB: KULAK%45
FTR:
GÖZ:
GENEL CERRAHİ:%58
NOROLOJİ:
VE BUNA BENZER ŞEKİLDE YÜZDE OLARAK DEĞERLENDİRİLDİM. BU YÜZDELER DİREK ALT ALTA TOPLANARAK MI SONUÇ BELLİ OLUYOR. YOKSA BAŞKA İŞLEME DE TABİ TUTULUYOR MU?

İsen Buga

Üye
Üye
balthazard formulu ıle toplanır. en büyük yüzde alınır kalan yüzde %100 üzerinden eksilterek tekrar toplanır.

Limooni

Üye
Üye
ÖTV den yararlanmak???

enes murat engeliniz ortepedik (özellikle sol ayakta) olduğu için araç alımında rapor oranın bir önemi yok. Oran %1 dahi olsa araç alırsınız. Alacağınnız raporda oran mutlaka belirtilmeli ve "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibaresinin olması yetecektir..

enes murat

Üye
Üye
enes murat engeliniz ortepedik (özellikle sol ayakta) olduğu için araç alımında rapor oranın bir önemi yok. Oran %1 dahi olsa araç alırsınız. Alacağınnız raporda oran mutlaka belirtilmeli ve "otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibaresinin olması yetecektir..

ama şöyle bir durum söz konusu mesut bey raporu alacagım kişi dedem ve araç kullanmasını bilmiyor. benim %90nın üstünde almaya çalışmamamın sebebi araçı dedemin adına benim kullanabilmem

İsen Buga

Üye
Üye
ama şöyle bir durum söz konusu mesut bey raporu alacagım kişi dedem ve araç kullanmasını bilmiyor. benim %90nın üstünde almaya çalışmamamın sebebi araçı dedemin adına benim kullanabilmem

verdiğin bilgiler yanı %58 ile %45 yeterli değil... çünkü balthazard formülü ile sonuç: 76,9 dan %77 işgücü kaybı raporu alırsınız ancak 60 yaş üstü yaşlılarak ilaveden %10 daha eklenir.
Bunuda Balthazard formülüne dahil edersem; o zaman son rakam %79,2 den %79 verir doktorlar...

demekki araba almak başka bahara kaldı...

enes murat

Üye
Üye
demekki araba almak başka bahara kaldı...[/QUOTE]

Tekerlekli Sandalye