% 30 raporuna ozida kurumu 6 ay beklemeden yeni rapor alabilirsiniz dediler

world56

Üye
Üye
Yeni rapor almak için aradan geçmesi beklenen süre hakkında..?

Merhabalar. size söylemek istediğim bir konu var. ankara özürlüler başkanlığını yani özidayı aradım herhangi bir devlet hastanesinden yada üniversite hastanelerinden başvurabilirsiniz dediler 6 ay beklemenize gerek yok dediler yoksa, bu 6 aylık süre cümlesi aynı hastanede birinci raporu alıp ikinci raporu almak için o aynı hastane üzerinden 6 ay geçmesi mi gerekiyor. ben ozidayı aradığımda ben dedim özürlü sağlık kurulu yönetmeliğinde 6 aylık ibaresi var dedim onlarda dedi ki 6 ay beklemenize gerek yok dediler herhangi bir devlet hastanesi yada üniversite hastanelerinden alabilirsiniz dediler. aklım karıştı ne yapmam gerekiyor. bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu konuda hastaneler hep 6 ay bekleyeceksiniz demektedirler, evet yönetmelikte öyle bir ibare yok ama hastaneler bu konuda 6 ay demektedir, yapmanız gereken tek şey başvurup görmektir. Bu konuda yönetmelikte olumlu olumsuz birşey yazmadığından net birşey söyleyemiyoruz.

F

Fırtına

Guest
merhaba erhan,

bu 6 aylık süre cümlesi aynı hastanede birinci raporu alıp ikinci raporu almak için o aynı hastane üzerinden 6 ay geçmesi mi gerekiyor..?

evet, aynı hastaneye 6 ay içinde tekrar rapor almak için başvuramazsın.. (özürlü sağlık kurulu yönetmeliğinde böyle bir ibare yok ama maalesef hastaneler 6 ay geçmeden rapor çıkarmıyorlar.. 6 ay geçtikten sonra aynı hastaneye başvurabilirsin..) ama bu 6 ay içinde başka bir hastaneye rapor almak için başvurabilirsin, sağlık raporu çıkartabilirsin..

F

Fırtına

Guest
rica ettim erhan.. Rabbim tüm işlerini rast getirsin..

Tekerlekli Sandalye