%31 Sağlık raporuna itiraz etmeli miyim?

radman206

Üye
Üye
2 sene önce trafik kazası geçirdim. iki bacaktan sakatlanıp bir çok operasyon geçirdim. Sağ ayak bileğinden artrodez (%8) + Uyum Bozukluğu (%8) (1 yıl süreli ) Tüm vücut fonksiyon kaybı %31 oranla sağlık raporu verildi. Sol dizimde 4 adet çivi var ve dizimi tam bükemiyorum. sağ ayağıma tam basamıyorum ayakta eğrilik ve bacaktan kas alındığından zayıflık var.
yürüyüşüm ile ilgili hiç bir test (trendelenburg vs.) veya sorgu yapılmadı. gözle muayene edilip önceki röntgenlere bakıldı.

Bu rapora itiraz edilebilir mi, itiraz etmeli miyim, edeceksem nasıl bi yol izlemeliyim, itiraz için sürem var mı?:confused:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17491]radman206[/MENTION] bu %31 oranındaki rapor verileli tam olarak kaç ay oldu?

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=17491]radman206[/MENTION] Sanırım 6 ay gibi bir süre bekledikten sonra itiraz edebilirsiniz. Farklı bir sonuç çıkarsa sizi hakem hastaneye sevk ederler oradan çıkan sonuç kesindir. Bu sonuca itiraz ancak dava açılarak bozulabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ufak bir düzeltme 6 ay bekleme değilde 6 ay içerisinde itiraz edeceksiniz..

Veysi KOÇ

Üye
Üye
Kardeş haddinden fazla umursamaz insanlar var. Ben mesela MS hastasıyım, kulaklardan 2 kez ameliyat oldum ve tekrar olmam gerekiyor (kulak zarları çok hassas) nefes almada sorun yaşıyorum kalpte sıkıntı var yani ve bana verilen rapor sonucu %28 :) gülünecek bi durum ki üniversite de MR sonuçları falan da vardı onlara bakmadılar bile. [MENTION=480]gülümse_hayata[/MENTION] nın dediği gibi 6 sonra itiraz edebilirsiniz. Geçmiş olsun

General Mobile 4G cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

beyrut

Üye
Üye
Altı ay sonra itiraz etmeye gerek kalmıyor, yeniden rapor almak için başvurulabilir, altı ay beklemek istemiyorsanız itiraz edebiliyorsunuz.

radman206

Üye
Üye
İl sağlık müdürlüğüne itiraz dilekçesi vericem ve hakem hastanede tekrar kurula çıkıcam. bu sefer daha dikkkatli, ayrınıtılı, oluyorlar mı peki?
Anladığım kadarıyla %40dan aşağısı resmi bi işe yaramıyor. hatta sakat ama raporu yok diye işe almayıp manevi olarak bile hiç bi sosyal iökandan yararlanamıyorum galiba...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İtiraz edildiğinde daha dikkatli olunur. Ve evet rapor oranın %40 ın altına düşerse engellilere tanınan hiç bir haktan faydalanamazsın.

Tekerlekli Sandalye