#3Aralık. Riyakarlığın Böylesi!

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Yine tutamadım kendimi, yine bugüne özel haber ve demeçleri okudum ve gayriihtiyari öfkeme hakim olamıyorum :(

Şirinlik göstergeleri artık şebeklik yapmaktan vazgeçse, bu soytarılık bir sona erse ve yarın olsa, hayat normale dönse benim için gerçekten çok iyi olacak. Bugün her yerde, İstanbul'un tüm cadde ve sokaklarında bilindik cümlelerden oluşan sloganların yeraldığı afişler! Basmakalıp mesajlar, kliseleşmiş sözler..bunları görmek bile zaten yeterince sinir bozucuyken üstüne bir de beyhude söylemlerle dolu verilen demeçler...

İsyanlarım had safhada! İnsan hiç bindiği gemiyi yakar MI? Ben ki öfkesine bu kadar yenik düşen biri olarak değil gemiyi, denizi bile yakacak haldeyim!

İsmi lazım değil bence önemli de değil İstanbul'da bir stk nın hazırlamış olup yayınladığı kitapçık var. Gelirinin yine engelliler yararına kullanılacağından bahsedilen ve başlığı tüylerimi diken diken eden şu meşhur kitapçık:

''Engellilere Karşı Nasıl Yaklaşmalıyız? ''

Dünyada bundan daha antipatik bir cümle duymadım: Bu nedir? Bu nasıl bir gerizekalılıkdır? Bizler, vahşi yaratıklar değiliz, bizler ucube değiliz! Biz engellilere karşı oluşturulan yaklaşıma bakar mısınız? Bizimle doğru iletişime geçebilmek için sözüm ona çeşitli yöntemler geliştirerek kendilerince bir yol bulmuşlar (!)

Bizim için adeta kullanım kılavuzu oluşturmuşlar!!!

Sen önce insana nasıl yaklaşmalısın onu öğren hatta canlıya demek daha doğru olur ki bu devirde insanların hayvanlara yaptığını yeryüzüne gelmiş hiçbir canlı türü diğerine yapmamıştır!!!

Oturup kitap yazacağına ki bana göre bu bizlere yapılmış en büyük hakarettir önce insan olmayı öğren! İnsana insanca yaklaşmanın ötesinde bir davranışa ihtiyacımız yok bizim. Engellerimiz bizi diğerlerinden farklı yaklaşımınıza gereksinim duyacak kadar onursuz, gurursuz, acınası yapmaz ki. Engellilerin ihtiyacı olan, tüm insanların olmazsa olmaz koşullarından biraz daha fazlasına ihtiyaç duymasıdır yalnızca o kadar !!!

Tekerlekli Sandalye