4 ay önce evde bakım maaşına başvurduk ama halen neticelenmedi ne yapmalıyız?

hande06

Üye
Üye
evde bakıma bizde başvurduk babam için memur çok tersti 4 ay oldu başvuralı bize geldiler baktılar sonra tekrar evrakların süresi geçmiş diyerek bizden evrak istediler götürdük sonra kardeşimin çalıştıgını yalan söledigimizi idda ettiler öğrenci kimlik belgesi istediler onuda götürdük imzaya gelin dediler sonra vazgeçtiler daha sonra dediler sizce evde bakım ücreti çıkarmı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şu aşamada birşey söylemek çok güç yani babanızın durumunu bilmiyoruz ayrıca evde bakım maaşı için gelen uzman heyet ne karar verdi bilmiyoruz siz belli aralıklarla kurumu arayıp netice hakkında bilgi alabilirsiniz isterseniz babanızın sağlık durumunu ve evde kaç kişi oldugunu ayrıca bütün gelirleride söylerseniz çıkabilecek kararı tahmin etmeye çalışırım

hande06

Üye
Üye
babamın sağlık durumu %80 özürlü raporu var bez kullanıyoruz yemegini yiyemiyor sonra yürüyemiyor babam kanse beyinde tümor var doktor fazla yaşamayacagını sölediler maaş alıyor babam evde 4 kişi yaşıyoruz babam 925 ben ise 740 maaş alıyoruz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Babanızın sağlık durumu maaşı alması için uygun ayrıca kişi başına düşen gelir 448 liradan az ve bakım maaşınız bağlanacaktır reddedilmesi yönetmelik geregi nerdeyse imkansız müsterih olun..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Olası aksilik çıkarsa yazın bize yardımcı oluruz duruma göre maaşı almanız lazım..

hande06

Üye
Üye
mehmet bey bugün sosyal hizmetleri aradım annemi imzaya çağırmışlardı sonra vazgeçtiler bir daha incelemeye gelcegiz sonra imzaya çağıracagız dedi memur gününü sordum belli degil gün veremem dedi daha önce gelmişlerdi halbuki bu denetimi sizce neden yapıyorlar sonra evrakların günü geçmiş diyerek benden tekrar evrak istemişlerdi bende eylül 15 gibi götürdüm acaba şikayetmi etsem tam 5 ay oldu

hande06

Üye
Üye
arkadaşlar bana babamın evde bakım ücreti alamacagını çünkü sigortalı oldugunu sölediler böle bişey varmı ilk defa duydum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sigortalı derken emeklisi mi yoksa aktif sigorta çalışanı mı?

Birde evde bütün gelirler ve evdeki kişi sayısı uygun sizin emekli ssk lı birisi için bu cevabı veremezler bizzat shçek müdürlüğüne giderek daha yetkili şef yada müdürle görüşün aptal saptal davranışlar sergilemişler memurlar nerenin müdürlüğü bu anlamadım lütfen hakkınızı arayınız gerekirse müdüre çıkın reddetmeleri için gerekçe saçma emekli olması bu maaşı almasına engel degil kişi başına düşen gelir ortalamasıda uygun..

hande06

Üye
Üye
iyide ben dilekçe yazdım memurları şikayet ettim ettim dilekçemi zorla aldılar aile ve sosyal politikalar bakanlıgına yazdım

hande06

Üye
Üye
ordaki memur bana yardım alamayacagımı söledi ssk var dedi babanın boşuna dilekçe veriyorsun dedi dilekçe içeri memurların kötü davranmasıydı ve parayı vermemek için ellerinden geleni yapmalarıydı ben yanlış yeremi dilekçe verdim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz nereye başvurdunuz ve ne için başvurdunuz evde bakım maaşı için sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumu'na degil mi?

hande06

Üye
Üye
ben alo 183 hattını aradım şikayetimi buraya vercegimi sölediler yanlışmı olmuş şimdi

hande06

Üye
Üye
mehmet abi bana bir email adresini ver ekleyim öle olayları baştan anlatıyım nolur yanlış işller yaptım galiba

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet dogru yer telefonla şikayette bulunun birde mümkünse shçek müdürlüğüne giderek durumu aynen anlatın şikayette bulunun.

Tekerlekli Sandalye