4. Evre Akciğer Kanseri Yakınımın Raporu Hakkında

Torotoroto

Üye
Üye
Katılım
Eki 17, 2021
Mesajlar
11
Tepkime Puanı
0
Puanları
1
Akciğer kanserine yakalanmadan önce 2018'da %76 ve 2016 'da %80 raporumuz vardı. Daha önce Gögüs kanseriydi ve atlattı. Bu raporlarda, yaş 60 üstü olarak dikkate alınmış ve hep %10 puan verilmiş.

Önceki raporlarındaki oranlar:
KKB: %37-40 işitme kaybı
Dahiliye: %20 tip 2 şeker hastası
Ortopedi: %24-19 (doğuştan kalça çıkıklığı)
Onkoloji: %20 (atlatılmış gögüs kanseri)

Raporu yeniliyoruz.
KKB: % 38
Onkoloji: %80 oran verdi.
Ortopedi : Röntgen raporu bekleniyor.
Dahiliye: Puan vermedi.

Dahiliye onkolojiyi göreyim ona göre puan vereyim dedi, sonrada kan tahlilinde şeker düşük çıktığı için puan vermedi, oysaki son 2 raporda yani 2016 dan beri şeker hastası. Doktor sinirli bir tip, Engelli kimlik kartı, rapor süresi dolduğu için ve ÖTV indirimi için başvurduk. ÖTV indirimini görünce engel mi olmaya çalışıyor anlamadım. Bu durum için ne yapabiliriz.

Ortopedi doktoru ise iyi biri, bize kalça kemikleri iyice gitmiş, röntgen raporu yazılsın ona göre değerlendireyim demiş. Bizimkilerde radyolojiden Röntgen raporunu almaya gidince de, oradaki sekreter elimizdeki oranların yazıldığı belgeyi istemiş. Elimizdeki oranların yazdığı belgeyi niye istedi, raporu ona göre mi ayarlayacak anlamış değilim.

Sağlık kurulunun 65 yaş üzeri olmasına rağmen %10 vermeme hakkı var mı.

Sırf %90 altı bırakmak için verilen oranları düşürebilirler mi. Aslında verilen oranlar önceki oranlarla uyumlu misal KKB %38 verdi, zaten önceki aldığımız raporlarda da aynı düzeyde. Kemik metastazlı akciğer kanserlerinde zaten %80 hep veriliyormuş, ortopedi doktoru da durum daha da ilerlemiş dedi, onunda en az 25 vermesi lazım ki şu durumda 20 verse yine yetiyor. Ama cidden tavırları anlamadım.

Bence şu raporun ne için alındığı kısmı, kurul engel oranına karar verdikten sonra talep edilmeli. Doktorların resmen ötv muafiyeti yada bakım aylığı vs. vermemek için %90 altına çekmeye çalıştığını düşünmüyor değilim.
 
Son düzenleme:

septik

Editör
Editör
Katılım
Şub 9, 2012
Mesajlar
2,841
Tepkime Puanı
130
Puanları
63
Hesap ettiğimiz zaman diğer 2 branşın oranları henüz belli olmadığı halde %38 + %80 + 65 yaş üstü toplamda 88. 282 oran çıkıyor bence % 90 üzeri oran alırsınız, alamamnız durumunda itiraz hakkınızı kullanırsınız.

 

mert

Üye
Üye
Katılım
Kas 15, 2011
Mesajlar
258
Tepkime Puanı
9
Puanları
18
Yaş
49
hastanelerde artık rapor cıkarnak zorlaştı yakında rapor cıkaracaklar yenileyecekler puan almaları zorlaştırılacak pandemirden önce hastanelerden dr lar oran veriyordu şimdi öküz altında buzagı arıyorlar doktorlar sistem degişti hazırlanın eskiye dönüyoruz
 
Tekerlekli Sandalye
Üst