4 parmağım kesik heyete çıkıcam akibetim ne olur ?

blade_aykan

Üye
Üye
Öncelikle merhabalar. 3 gun once asker hastanesinde randevum vardi. Ilk gun doktor elime bile bakmadi sen solaksin dedi sonra elimi gordugunde ölçtü ve sağ elimde işaret parmaginda 1 orta parmakta 1 yüzük ve serce parmakta 2 eklemim yok. Elimin filmini cektirdi bugun ise pazartesi gel dedi. Heyete cikicam akibetim ne olur sizce ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ne amaçla soruyorsun anlayamadım rapor oranımı ka olur diyorsun yoksa askerlikten muaf olurmuyummu demek istiyorsun?
Lütfen soru sorarken detaylı sorunuzki bizde acaba ne demek istiyor diye düşünmeyelim.

blade_aykan

Üye
Üye
Askerlik için abi pazartesi heyete çıkıcagimda

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Büyük ihtimalle askerlikten muaf tutulursun.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Askerlik yapmaya elverişlidir yada askerlik yapabilir şeklinde muayeneden geçebilmek için saç diplerine kadar muayene edildiğini duydum ve sanırım tek parmak bile eksik olduğunda er kişi askerlikten muaf tutulabiliyor.

Çok çok geçmiş olsun dileklerimle.

Remzi ACAR

Üye
Üye
askerlikten muaf olursun , amcaoğlumdan biliyorum onunda sağ serçe parmağından bir eklem eksik olduğu için almamışlardı... özürlülük için soruyorsan tatmin edici bir oran vereceklerini sanmıyorum ama bölüm doktorların o günkü psikolojisine bağlı her şey doktor bir gün %40 verir , ertesi gün aynı doktor %15 verir böyle durumlarda ne yapacakları pek belli olmuyor..

blade_aykan

Üye
Üye
Yorumlar için teşekkür ederim. Evet özürlülük derecesi için elime bile bakmadilar gittiğimde. Böyle bir ülkede yaşıyoruz.

blade_aykan

Üye
Üye
Her yerde torpil geçtiğini gördüm Allah'a şükür çoğu işi yapiyorum ama heryerde torpilin olmasi gerek bu durumlarda.

Tekerlekli Sandalye