4 Yaşındaki çocuğuma evde bakım maaşı alabilirmiyim

egem2010

Üye
Üye
merhabalar.benim sindirim sisteminden %75 sürekli ağır özürlü bir oğlum var.maasım 1500 tl ve 3 kişilik bir aileyiz.bakım maaşı için hernekadar gelir oranı ve rapor olsada yapılan takikatda kendi yaşamını idame ettiremiycek olması.konusamaması,tuvalet ihtiyacını karşılayamaması gibi ihtiyaçlardan dolayıda sorun çıkartılıyor diye sitenizde okudum ve duydum.oğlum sadece ince bağırsağının %80 gibi bir kısmının kangren olması sonucu kaybettinden dolayı sadece özel sindirilmiş mamayla besleniyor.baskada gözle görülen herhangi bişeyide yok.şuan 4 yasında.bu durum maaş için bir sıkıntı oluştururmu?beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum.teşekkürler.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Öncelikle oğlunuza şifalar diliyorum.

Evde bakım maaşı için belli kriterler var ve bu kriterler uygun olmazsa maaş malesef ki bağlanmıyor. Kişi başı düşen miktar 540 tl geçmemeli raporda ağır özürlü ibaresi olmalı ve kişi kendi ihtiyaçlarını gideremez durumda olması, sanırım sizin raporda bu ibare var kişi başı düşen miktarda 540 verdiğiniz rakama göre geçmiyor bu durumda tek sorun çocuğunuzun kendi ihtiyaçlarını gidermesi kalıyor. Çocuğunuzun yaşı küçük ve zaten anne bakmak zorunda heyet hastalığından dolayı bakıma muhtaçlık kararı vermesi önemli siz başvuruda bulunun gelip baksınlar gelen kişilerden onay çıkarsa bağlanır. Şansınızı denemekte fayda var.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yönetmelikte yaş sınırlamaması bulunmamakla birlikte heyet "4 yaşındaki çocuk engelli olsada olmasada bakıma muhtaçtır diyebilir." Dikkat edin eder demiyorum edebilir diyorum. Deneyip görecekseniz. Bu arada sonucu burayada yazarsanız sizin durumunuzda olanlar içinde yol gösterici olur.

Tekerlekli Sandalye