%40 engelli indirimi

ocetinkaya

Üye
Üye
Selamlar,
Bir blog sitesinde %40 ile %89 arasında engelliler için mtv indirimi varmış. Ötv indirimi %26 kdv indirimi %16(yuvarlama yaptım)

1. Bu haber doğru mudur?
2. Doğru ise mevcut örv tutarından örnek yüzde 80 olan bir araçta ötv tutarı yüzde 26insirim yapıp ötv yüzde 54 mü oluyor yoksa sadece yüzde 26 mı ötv ödeyeceğiz

İyi akşamlar...

harunkaplan

Üye
Üye
Selamlar,
Bir blog sitesinde %40 ile %89 arasında engelliler için mtv indirimi varmış. Ötv indirimi %26 kdv indirimi %16(yuvarlama yaptım)

1. Bu haber doğru mudur?
2. Doğru ise mevcut örv tutarından örnek yüzde 80 olan bir araçta ötv tutarı yüzde 26insirim yapıp ötv yüzde 54 mü oluyor yoksa sadece yüzde 26 mı ötv ödeyeceğiz

İyi akşamlar...
öyle bişey yok

İsen Buga

Üye
Üye
Selamlar,

1. Bu haber doğru mudur?

İyi akşamlar...
1. doğru ama hepsi değil değişik mevzuatları okumanızı öneririm. hem doğru ama yanlış yönlendirilmiş şekilde...
2.MTV dediniz ÖTV ye geçtiniz. ikiside ayrı konu ayrı mevzuata hakim. birbirini bağlamazlar. hal öyle olunca kafanız karıştı..
ÖTV de ayrıca her zaman 80 değil: 45 var 60 var 80 var 130 var 150 var 220 var ama hangisini kast ettiniz? Mevzuata hakim olmadığınız için verdiğiniz hesaplar kötü amaçla değiyorum sadece anlamsız diyelim...

Amaç bilmemek değil öğrenmemek kötü birşey: öğrenmenizi tavsiye ederim: öğrendikçe şaşıracaksınız mevzuatlar farklı ve birbirini tamalmadığını göreceksiniz.

Tekerlekli Sandalye