%40 Engelli Nezaman Emekli Olur

arkadaşlar öncelikle merhaba
formu nasıl kullanacağım öncelikle pek bilmiyorum. yeni üye oldum
ama faydası olursa eğer emekli olmak çok zor. Engel oranımın tesbiti ve emeklilik başvurusu yapalı bir yıl oldu. daha sonuçlanmadı.
Bilen arkadaşlardan ricam cevap yazarsanız sevinirim.
Öncelikle bağkurluyum.
temmuz 2016 da sgk ya malüliyet oranımın tesbiti için başvurdum. bir aylık bağkur borcum vardı.
Aralık 2016 da hastane sağlık kurulundan raporum çıktı ve ankaraya gitti,bağkur borcumu aralık 2016 da kapattım.
Ankaradan Nisan 2017 de ret kararı geldi. İtiraz ettim ve borcumu tekrar kapattım.
Tekrar heyete girip sağlık kurulu almam için yazı geldi ve ben tekrar hastaneden 2017 haziran sonunda raporum çıktı ve eylül ayında %80 olarak raporum onaylandı. Bu arada benden eylül 2017 de Emeklilik için Tahsil talep formu istediler borcumu kapattırdılar.
biraz karışık ama emeklilik başlangıç tarihim ne olmalı.
şimdiden cevap yazanlara teşekkür ederim.

eksik yazmışım. Temmuz 2016 da sosyal güvenlik kurumuna malüliyet oranımın tesbiti ve 5510 28/5.madde den emekli olmak için başvurdum.

[MENTION=19344]gülsüm yılmaz[/MENTION] Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Emeklilik başlangıç tarihiniz yani aylıklarınızın birikmeye başlayacağı tarih Tahsis talep tarihinden itibaren birikir... Yani, sigorta müdürlüğüne başvurup kayıt numarası aldığınız günden itibaren...

Not: Eğer sağlık raporu konusunda sorun olursa, o zaman emekliliğe temel oluşturan sağlık raporunun tarihi emekli maaşı için başlangıç sayılır.

Halil bey merhaba raporumla ilgili bilgi almam mümkünmu aca bilgi verirseniz sevinirim şimdi %40 raporum var ancak bu raporu 2010 on senesinde aldim ve sürekli aldimğim senesinde 2 yil sonra vergi indiri almak için vergi dairesine verdim ve ozamanlar bende çalişmadiğim için takibini haliyle yapmadim taki işe girdikten sonra 4 yil sonrasi evraklari sorguladiğimda unutmuşlar ve sonrasi vergi dairesine gittim vergi indiriminden yaralanmak içi ve bana sizin rapor 40 olduğu için düşüre bilirler diye bilgi verdiler bu konu hakinda bilgi vermeniz mümkünmüdür acaba şimdidenteşekkür ederim

SM-N920C cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

[MENTION=18206]mehmet_3434[/MENTION]
Tam sınırda imiş raporunuz. Ancak son yıllarda ankara'ya giden raporlar eskisi kadar düşürülmüyor gittiği gibi geliyor. Size başvuru yapın yapmayın diyemiyorum ancak bu genel bilgiyi aktarıyorum. son karar size ait.

1968 doğumluyum,
1987 sigorta girişliyim,
8500 gün primim var,
ve 2 seneden beri karaciğer rahatsızlığımdan dolayı çalışamıyorum 1 hafta önce sağlık kurulu raporu aldım 55/100 (yüzde 55) normal şartlarda emekli olmama 7 ay var yaş 50 de emeklilik doğuyo sormak istediğim soru bu raporla emekli olabilirmiyim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

VIA_F1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri