%40 Oranında rapor aldım. ÖMSS'ye girebilir miyim?

ufuq

Üye
Üye
S.a Abilerim Benim kafama takılan Bir Şey Var Ben Eczanede Çalışıyorum 8 Yıldan Beri Vergi Dairesine Yönlendirildim hastalıgımdan Dolayi Ve Heyete Girdim %40 Rapor aldım ben Bu Raporla ÖMSS girebilirmiyim

YassaX

Üye
Üye
ufuq son özürlüler yönetmeliğine göre almışsan ve raporun sürekli ise kesin olarak girebileceğini düşünüyorum.. Son Özürlüler Yönetmeliği 16 Aralık 2010'da yayımlanan yönetmeliktir. Eğer o yönetmelikten önce aldıysan, o konuda biraz soru işaretleri mevcut.. 29 Nisan 2012 de yapılacak olan ÖMSS nin Sınav Klavuzu yayımlanacak, tahmini olarak Ocak Sonuna doğru.. O klavuzda kafalardaki tüm sorular cevaplanmış olacaktır.. Sanirim sen vergi indirimi icin rapor aldın.. Raporunda çalıştırılamayacağı iş alanları bölümü dolumu ( Ön Yüz Sağ Alt Tarafta Yüzdenin altında yazar ) ... Ayrıca Arkada Raporun kullanım amacı İstihdam = Evet ya da işaretli mi ... Ayrıca Raporun arka yüzünde Kişinin Özür Bölümü Kısmı İşaretli mi ?? Raporla ilgili bunlarda bir nebze önemli..Ancak asil önemlisi , ÖMSS icin Sınav Klavuzunun çıkması.. Eldeki somut veriler şunlar : 3 EKIM 2011 de yayımlanan ÖMSS Yönetmeliği : Ba
Ayrıca Somut olan ÖMSS nin 29 Nisan 2012 de ÖSYM tarafından yapılacak olmasıdır...

İsen Buga

Üye
Üye
bir sorum daha olacak: raporunuzun nerelerde kullanıldığı yazıyor mu? ve tarih?

YassaX

Üye
Üye
bauhaus sanırım bu soruyu ufuq 'a soruyosun...Benim yazımın arkasından gelmesi sanki bana soruyomuş gibi oldu.. Sanırım aynı dakikalarda cevap veriyoduk ufuq a onun icin olsa gerek .. 16 Aralık 2010 tarihinden sonra alınan raporların geneli şu şekilde oluyor. Raporun Arka Yüzünde V. RAPORUN KULLANIM AMACI : İstihdam = Evet ya da işaretleniyor.. Alt Tarafında ise Diğer ( Açıklayınız ) : TÜM ÖZÜRLÜ HAKLARINDAN YARARLANMASI HK. diye ibareler olmaktadır.. Tabiki 16 Aralık 2010 Sonrası tüm Özürlü Raporları bu standarttadır demiyorum, ancak cogunluğu bu şekilde..

ufuq

Üye
Üye
YassaX abi Ben Raporumu geçen sene mayıs ayında aldım ama Arkasina bakmadım yarin sabah bakıp yazayım foruma arkasına o ibareyi ekletemezsem yararlananmam mı ? abi Cevabin İçin Teşşekkür Ederim bide benim raporum süreli değil

Moderatörün son düzenlenenleri:

YassaX

Üye
Üye
ufuq zaten o ibareyi gidip ekletme şansın olmaz artık.. 2010 Mayıs ayında Raporunu aldığına göre 16 Aralık 2010 öncesi olduğundan 2006 yılındaki Özürlüler Yönetmeliğina göre raporun düzenlenmiş... Sanırım Raporun Sürekli ... Bana göre Sürekli ve % 40 üzeri Raporu olan herkes 29 Nisan 2012 'deki ÖMSS 'ye girebilmelidir.. ufuq şu anda Ocak sonlarına doğru ÖSYM nin yayınlayacağı Sına Klavuzunu bekliyoruz.. Senin Rapor konusundaki aklına takılan sorularda o Klavuzda cevap bulacaktır.. Ancak Klavuz yayınlanır oradaki yazılanlara göre Raporunda bir olumsuzluk olursa , o konuda ÖMSS Başurularına kadar da Rapor almak icin süre yeterli olmaz ... Benim soylediklerimi yanlış yorumlama sakın ufuq. Ben sadece fotoğrafı ortaya koyuyorum...Ne sana git yeni rapor al diyorum ne de klavuzu bekle ve ona göre hareket et diyorum..Bunun kararını sen kendin vereceksin... Ancak son olarak yine belirteyim: Sürekli ve % 40 - üzeri Özürlü Raporlarının kanaatimce ÖMSS ye girebilecekleri düşüncesini taşımaktayım...

ufuq

Üye
Üye
Bilgini Paylaştıgın İçin Allah Razı Olsun Benim Raporumda Hatırlıyorum Çalıştırmycgı yerler boş abi

YassaX

Üye
Üye
ALLAH SENDEN DE RAZI OLSUN ufuq. Yani Çalıştırılamayacağı İş Alanları Bölümü ÖMSS ye girmede bir problem yaratacağını sanmıyorum... Eğer kazanırda ataman yapılırsa atandığın kurum da sorun yaşarsın. Çalıştırılamayacağı iş alanları kısmı boş olursa..Hatta belki de atandın ve 5 kişilik komisyona girdin, orada bile sorun olabilir bu bölümün boş olması.. Ama bu dediklerim benim kendi yorumlarım, edindiğim bilgiler cervevesinde yaptığım yorumlardır.. Umarım Hakkında Hayırlısı Olur..

ufuq

Üye
Üye
YassaX abi Raporumun arka yüzünde değirlendirilmedi ibareleri var Açıklama Bölümündede SAKATLIK İNDİRİMİNDEN FAYDALANMAK İÇİN YAZIYOR

Moderatörün son düzenlenenleri:

volkqn

Üye
Üye
Bende o yazmiyor arka yuzünde ?? ne yapacam ama rapar sürekli sükürler olsun kı

ufuq

Üye
Üye
Bende o yazmiyor arka yuzünde ?? ne yapacam ama rapar sürekli sükürler olsun kı

Volki ben,imkide sürekli ama :)=)=) ama Kitapçıkta ne Çıkar Karşimiza Allah Bilir Hakkımızda Hayırlısı neyse O Olur İnş.

YassaX

Üye
Üye
ufuq diğer yorumlarımda dediğim gibi , 16 Aralık 2010 tarihinden önceki raporlarda bir kullanım amacları ayrı ayrı idi... Tüm Özürlü Haklarından yararlanmak icin gecerli raporlar genelde yeni yönetmelikten sonraki raporlarda var..Ancak dediğim gibi tahminim Sürekli ve % 40 üstü raporlar bence 29 Nisan 2012 tarihindeki ÖMSS 'ye girebileceklerini düşünüyorum.. Sınav Klavuzunu sabırla ve heycanla bekliyoruz... Herkesin Hakkında Hayırlısı Neyse O Olsun....

Tekerlekli Sandalye