%40 oranla alınan vergi indirimin maaşa yansıması?

adre

Üye
Üye
merhaba ben birşey soracaktım aklıma takıldı vergi muafiyeti için 2 ay önce başvurdum %40 raporum ile ama herhangi bir değişim falan olmadı maaşımda yada bana yeniden hastaneye göndereceğiz diye bir yazı falan gelmedi 2 ay oldu ses seda yok maaşıma %40 engelli rapor için ne kadar yansıyor yansıdığında anlayım bari... yada kabul edilmediyse bu bunu nasıl örenebilirim ? ömss ile yerleştim ilk atamalarda

M

mavibalina2012

Guest
Vergi indirim yazısı size değil kurumunuza gelir...Ancak gelmesi de yoğunluk olduğu dönemlerde zaman alır ancak rapor onay tarihi baz alındığından kaybınız olmaz geriye dönük maaşınıza yansır..Gelen yazının bir suretinden size de verirler ve bilgi mahiyetinde paraf attırırlar...Eğer işe giriş tarihiniz 01.10.2008 tarihinden önce ise emekli olmanız için vergi indirimine ihtiyaç duyarsınız...Bu tarihten sonra girdiğiniz için sadece maaşınıza bir miktar yansır işe girdiğinizde aldığınız rapor emekli olana kadar size yeter emekli olduğunuzda tekrar rapor isterler eğer %40 ve üzeri rapor alırsanız emekli olursunuz diğer şekilde çalışmaya devam edersiniz...2013 yılında yansıyan oranlar şu şekildedir...

1. Derece sakatlar için - 800 TL
2. Derece sakatlar için - 410 TL
3. Derece sakatlar için - 190 TL

Bunun maaşınıza yansıyan kısmı da aşağı yukarı %15-%20 arasındadır...

capsi

Üye
Üye
vergi indirimini takip edeceğimiz bir yer veya telefon yokmu?

İsen Buga

Üye
Üye
İki ile dort ay arasinda yansir. Siz iyisi dort ay bekleyin derim

capsi

Üye
Üye
sorgulama yapılacak tel veya site adresi varmı?

İsen Buga

Üye
Üye
Defterdarliga bir ara bir gun git oradan memurlarla da sohbet et, net ogrenirsin.

Tekerlekli Sandalye