%40 özürlü raporu ile malülen emeklilik olunurmu

slm ben epilepsi(sara) hastasıyım %40 raporum var raporumda haftada 3 kez nöbet nöbet gecirdigimde belirtildi vergi indirimi için ankaraya gonderdm olumlu cewap geldi 1000 gün sigorta primim war malülen emeklilikten yararlanabılırmym sigorta girişim 2006 cevabınızı bekliyorum

Malulen emekli olmak için en az %60 oranında rapor alınması gerekli. Siz malulen emeklilikten değilde kademeli engelli erken emekliliğinden yararlanırsınız...

cevabınız için tesekkur ederım pekı kademeli erken emeklılık hakkında bilgi werebılırmısınız rc etsem

2008 den önce ise giren ve sigorta işlemleri başlatanlar; eğer çalışıyorlarsa bulunduğu ilde defterdarlık binası özürlüler şubesi yada birimine gidip başvurmaları gerekiyor...
Çalışmıyorlar ise yapacak birşey yok; işe başladığında sigorta işlemleri başlattıklarında defterdarlık binasına gidecekler.

Defterdarlık binasına gidip de vergi indiriminden faydalanmak istediklerini belirtmek zorundalar ve vergi indiriminden faydalanmak da zorundalar.

Çizelge elimde olmadığından kaç yılda kaç prim ile emekli olacağınızı belirtemiyorum..

SSK Mensubu olduğunu varsayarak yanıtlıyorum. 20 yıl hizmet süresi, 4400 prim gün sayısıyla emekli olursunuz...

Geri