%40 rapor ile tam olarak nelerden yararlanabilirim?

oguzcanyalcinkaya

Üye
Üye
Merhaba 06.03.2014 tarihinde Sağ gözüm hiç görmediği için %40 rapor aldım.Bu rapor ile tam olarak nelerden faydalanabilirim?Maaş alabilirmiyim.17 yaşındayım acaba maaş almama bir engel var mı?Askerlik yapacakmıyım?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekür ederim.

OĞUZCAN YALÇINKAYA

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bu sene lise ve üniversite başvurusu bitti ama ilk veya ortaokul mezunuysanız engelliler memurluk sınavına başvuru yapabilirsiniz, evde yaşayanların kişilerin toplam gelirlerinizi evdeki kişi sayısına bölünce 255 lirayı geçmiyorsa 2022 yani 3 aylık engelli maaşı alabilirsiniz, bulunduğunuz şehirde varsa su indiriminden yararlanabilirsiniz, ayrıca dijiturk ve bir çok internet baglantısı indirimi var şehirler arası taşımacılıkta yine indirimden yararlanabilirsiniz, son olarak gsm operatörlerinde indirimler var ama bunu pek tavsiye etmem.

oguzcanyalcinkaya

Üye
Üye
Cevabınız için teşekür ederim.Şu an Meslek Lisesi 3.sınıfta okumaktayım.Aylık sanırım 180 TL bir maaş alınabilir diye okumuştum Gelir İdaresi başkanlığından o doğru mu?::10 Soruda Sakatlık İndirimi:: bu linkten görmüştüm.Görme engelli olduğum için Askere gidebilicek miyim?Birde Başbakanlık kartına başvurmayı düşünüyorum acaba nasıl başvurabilirim ve nelerden faydalanırım?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sakatlık indirimi dediginiz şey vergi indirimidir o şuan sizi kapsamaz, ayrıca evde yaşayan kişilerin gelirlerini toplayıp evdeki kişi sayısına bölünce 255 lirayı geçmiyorsa maaş alabilirsiniz, engelli kartı içinde sosyal hizmetler çocuk esirgeme kurumu (shçek)'e müracat ederek alabilirsiniz o kartta btün işinizi görecektir

oguzcanyalcinkaya

Üye
Üye
Cevabınız için teşekür ederim

Tekerlekli Sandalye