%40 Raporla malulen emekli olurmuyum?

feridun_4950

SMS Activated
01.10.1998 ilk ssk işe giriş tarihi /40 engelli raporu aldım epilepsi hastası olarak malunen emekli olabilirmiyim olursam ne kadar muaş alırım ssk topğlam gün sayısı 3630 gün acil cevap yazarsanız çok makbule geçer... ALLAH RAZI OLSUN.

Yüzde 40'lık raporla malulen emekli olamazsın. Malulen emkli olabilmek için en az %60 oranında rapor alman gerekli Fakat kademeli engellie rken emkliliğinden faydalanabilirsiniz. Buna göre 18 yıl hizmet süresi ve 4080 gün primle emekli olursun.

%65 vergi indirim belgesi olan kişiye günü de tutuyorsa seni engelli-özürlü emeklisi değil de malülen emekli edeceğiz diyebililer mi?
Teşekkürler

Sayın Yılmaz şu şekilde sormak istemiştim. Yani benim %65 vergi indirim belgem var. Ben özürlü emeklisi olmak istiyorum. Malulen emeklilik istemiyorum. Bu durumda oranımdan dolayı beni malulen emekli edebilirler mi ben engelli emeklisi olmak istediğim halde?
Teşekkürler

İyi günler. İlk işe başlama tarihim 20:temmuz:1987 ssk prim gün sayım 1635, bağkur gün sayım 959 %48 ömürboyu engelli raporum var . Kademeli engelli erken emekliliğinden yararlanabilirmiyim. Ne yapmalıyım arkadaşlar çok teşekkürler

15 Yıl hizmet süresi 3600 gün primle emekli olursunuz. Hizmet yılınız tamamlanmış. eksik primleriminize tamamlarsanız SGK ya engelli emekliliğinden faydalanmak için muracaat edebilirsiniz.

Geri