%40 Raporum Var Ödenmiş Olan 2022 Maaşım Doğrumudur

hancı

Üye
Üye
arkadaşlar bu gün maaşımı aldım ama kafam karma karışık sizlere sormak istedim iki yıl süreli raporum vardı 2022 maaşı alıyordum ilk toplu parayı 2011 yılında kurban bayramında aldım 1090 tl raporum yüzde 40 bu mart ayı maaşı son ve tek maaşımmı ptt tüm verdi 768 tl dogrumu yanlışmı

gülümse_hayata

Üye
Üye
Almış olduğunuz miktar doğrudur Mart ayı % 40- % 69 arası raporlu olanlar 768.tl olarak ödenmiştir .

hancı

Üye
Üye
Almış olduğunuz miktar doğrudur Mart ayı % 40- % 69 arası raporlu olanlar 768.tl olarak ödenmiştir .

aldıgım miktar dogru benim bilmek istedigim bu maaş son maaşımmı son maaş sa bir aylık olması lazım 2022 maaş sorgulamada son maaşın bir aylık oldugu ve 247 tl yazıyor

gülümse_hayata

Üye
Üye
Maaşlar bir aylık değil üç aylık ödeniyor bu ay almış olduğunuz maaşlara 0cak ve şubat ayı farkıda yansıdı ondan dolayı 768 tl olarak aldınınız. Neden son maaşınız raporunuzun süresimi doldu yoksa kişi başı gelir seviyenizde bir artış olup kişi başı düşen miktar olan 119 tl geçiyormusunuz? Şayet bunlarda bir sorun yoksa sorgulamada gördüğünüz son maaş alacağınız maaş anlamındadır.

hancı

Üye
Üye
Maaşlar bir aylık değil üç aylık ödeniyor bu ay almış olduğunuz maaşlara 0cak ve şubat ayı farkıda yansıdı ondan dolayı 768 tl olarak aldınınız. Neden son maaşınız raporunuzun süresimi doldu yoksa kişi başı gelir seviyenizde bir artış olup kişi başı düşen miktar olan 119 tl geçiyormusunuz? Şayet bunlarda bir sorun yoksa sorgulamada gördüğünüz son maaş alacağınız maaş anlamındadır.
abla ifade edemedim son maaşın bir aylık maaş oldugu yazıyor çünkü ilk aldıgım 2022 maaşı 1090 tl oldugundan iki yılın sonunda rapor sürem bitiyor 2011 yılında kurban bayramında aldım sizden bu maaş bu aymı eksik yoksa üç ay sonramı tek maaş alacagım yine izah edemedim raporum iki yıllık 2011 yılında aldım

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sorunu kestirmeye çalışıyorum lakin anlamadım ben izah edeyim sana, sen raporu aldın rapor süresi bittiginde maaşın kesilir örnegin rapor 2 senelik sen 08-12-2011 de aldın bu ratihi takip eden 2 yıl sonra rapor geçersiz olur maaş durdurulur, sen rapor bitmeden 1 ay önce yeni rapor çıkar ve sosyal yardımlaşma vakfına ver ki maaş kesilmeden devam etsin ayrıca postane rapor oranına yada süresine göre 1 maaş yada 3 maaş diye bir ayrım yapamaz, maaş 3 aylık yatar süre bitene kadar 3 aylık alırsınız süre bittimi kesilir.

alfa1

Üye
Üye
hancı
aldıgım miktar dogru benim bilmek istedigim bu maaş son maaşımmı son maaş sa bir aylık olması lazım 2022 maaş sorgulamada son maaşın bir aylık oldugu ve 247 tl yazıyor

2022 evrak takipte gördüğün 247 tl'lik maaş bir aylık maaşının miktarını belirtiyor, yani 247*3=741 tl'dir ve 3 aylık farklar eklenince aldığın tutar 768 tl'yi buluyor buda senin aldığın tutarın 3aylık miktarı demektir.

hancı

Üye
Üye
arkadaşlar ilginize teşekkürler benim anladıgım rapor sürem bitse dahi son maaş üç aylık verilir eksik olmaz yani dogrumu bunları sormam hani haksız verilen maaşlar sonradan faiziyle geri alınıyorya ondan şöyle kısaca yazıyorum rapor tarihi 12.05.2011 bu raporla müracaat ettim 2011 in 11 ayında toplu param geldi 1090 tl rapor bitiş tarihi 12.05.2013 bu halde alacagım maaş varmı varsa eksikmi yoksa üç aylık tam maaş mı eksikmi tammı sorarken maaş sorgulamada son maaşın tek maaş oldugu 247 tl oldugu yazıyor anlamadıgımdan yazıyorum

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sorgulamada yazan son maaş sizin aylık miktarınız bu miktar 3 le çarpılıp ödeniyor. şuan almış olduğunuz eksik yada fazlalık yok. bu konuda bir sıkıntınız olmasın. Yapmanız gereken rapor bitiş tarihiniz 12.05.2013 bu tarihten önce yeni rapor için müracatta bulunun yani raporun süresi dolmasına ortalama 1 ay kala müracat ediniz, maaşınız kesilmeden yeni rapor çıkartmaya bakın yeni rapor çıkartmak istediğinizde raporun süresi dolmadığını bu nedenle çıkartamayacaklarını söyleyeceklerdir. Bu konuda ısrarcı olun durumunuzu anlatın aksi takdirde maaşınızın kesileceğini ifade edin yoksa rapor süreniz dolduktan sonra işlemlere başlarsanız uzunca bir süre maaş alamazsınız.

hancı

Üye
Üye
Sorgulamada yazan son maaş sizin aylık miktarınız bu miktar 3 le çarpılıp ödeniyor. şuan almış olduğunuz eksik yada fazlalık yok. bu konuda bir sıkıntınız olmasın. Yapmanız gereken rapor bitiş tarihiniz 12.05.2013 bu tarihten önce yeni rapor için müracatta bulunun yani raporun süresi dolmasına ortalama 1 ay kala müracat ediniz, maaşınız kesilmeden yeni rapor çıkartmaya bakın yeni rapor çıkartmak istediğinizde raporun süresi dolmadığını bu nedenle çıkartamayacaklarını söyleyeceklerdir. Bu konuda ısrarcı olun durumunuzu anlatın aksi takdirde maaşınızın kesileceğini ifade edin yoksa rapor süreniz dolduktan sonra işlemlere başlarsanız uzunca bir süre maaş alamazsınız.

çok teşekkürler bu rapor bitiş tarihine göre haziran maaşını alabilirmiyim alırsam yine üç aylık maaşmı yoksa eksikmi rapor alamam şu an böbreklerdeki protein kaçagı düşük iyi olmuyorda rapor alacagım kadar yeterlide degil tam arasatta kaldım çalışamıyorumda bundan sonra maaşda alamayacagız ne olacak bilmiyorum

gülümse_hayata

Üye
Üye
Üç aylık maaş alabileceğinizi zannetmiyorum raporunuz Mayısta bittiği an maaşınız kesilir. Mart ayında aldığınız maaş harici tekrar bir ödeme yaparlarmı bunu bilemiyorum. Böyle bir durumu yaşayan arkadaşlar bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır.

hancı

Üye
Üye
Üç aylık maaş alabileceğinizi zannetmiyorum raporunuz Mayısta bittiği an maaşınız kesilir. Mart ayında aldığınız maaş harici tekrar bir ödeme yaparlarmı bunu bilemiyorum. Böyle bir durumu yaşayan arkadaşlar bilgilerini bizlerle paylaşacaklardır.
teşekkürler inşallah bilgi sahibi arkadaşlar aydınlatırlar

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Rapor bitmeden yeni rapor çıkartıp verin maaş kesilmeden devam etsin.

Tekerlekli Sandalye