%40 Sürekli raporla ne zaman emekli olurum?

Merhabalar;
2005 yılı sürekli %40 engelli raporuna sahibim, ancak engelli indiriminden faydalanmıyorum; faydalanmamamın sebebi raporu aldığım tarihte işleyişi bilmediğimden raporu ankaradan onaylatmamış olmam olup, prosedürü öğrendikten sonra da ilçe deftardarlığına gidip memurdan öğrendiğim raporun tarihi eski, raporu almış olduğun tarih üzerinden 1 yıl geçmemiş olması gerekmektedir demesidir.

Şu an bu raporla engelli kadrosunda özel bir fabrikada çalışmaktayım, şimdi sormak istediğim ben bu raporla engelli indiriminden faydalanmak istiyorum diye başvuruda bulunabilirmiyim, yoksa tekrardan yeni rapor almam gerekir mi?

yukarıda da belirttiğim gibi elimdeki %40 engelli raporun bitiş tarihinde sürekli yazmaktadır bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

ayrıca şunu belirmeden de edemeyeceğim bu mevcut raporla indirim alırsam emeklilik durumum ne olur yaşım 35 ilk işe giriş tarihim 01.10.1997 sigorta prim gün sayım 4372' dir bu konuda da yardımcı olursanız çok mutlu olacağım şimdiden teşekkürler saygılar.

Merhabalar, emeklilik için gereken hizmet yılı ve prim gün sayısını çoktan doldurmuşsunuz. Emekli olmanızın önünde tek engel "vergi indirimi belgenizin olmaması" 2008 öncesi SSK çalışanı olduğunuzdan vergi indirimi belgesi olmadan emekli olmanız mümkün değil malasef. Elinizdeki mevcut raporda "süreklidir" ibaesi olsada rapor tarihi eski olduğundan sizden güncel rapor isteyebilirler. Ama siz yinede elinizdeki raporla vergi indirimi için başvuruda bulununuz. Kabul edilirse ne ala edilmezsede yenisi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Geri