%40 Ve Üzeri Rapor Alabilirmiyim?

Sinanerklc

Üye
Üye
Merhaba,

30 Yaşında İstanbul'da yaşayan ve özel sektörde çalışmaktayım ve 1.97 boy ve yaklaşık 115 kilodayım.

21 Yaşında yani takribi 2009 Yılında Haydarpaşa Numunede Testis Kanseri teşhisi kondu ve patolojik incelemeler ve metastaz oluşumu nedeniyle Sol testisim alındı. Yaklaşık 6 ay kadar 5 kür Kemoterapi tedavisi gördüm ve sağığıma kavuştum. Daha sonra çeşitli nedenlerle takibini sağlayamadım. O dönemler korkum olmasından dolayı psikiyatrik destek ile biraz kendime geldim ancak bilgisizliğim nedeniyle süreçleri takip edemedim.

---

Çocukluğumdan gelen ve daha önce 5 sene kadar penisilin iğnesi yediğim kalp rahatsızlığım 2018 de nüksetti ve iş yerimdeki sağlık taramasında ortaya çıkan kalp büyümesi ile hastanede yaptığım kardiyolojik tetkiklerle, 6 ayda bir takip gerektiren Orta seviye Kalp kapakçığı ( mitral ) yetmezliği tespit edildi ve yine aynı tetkiklerde Hipertansiyon olduğu anlaşıldı ve doktor tarafından önerilen ilaca başladım.

---

Yine aynı taramada kulakla ilgili olarak hafif derece işitme kaybı olduğu söylendi ve telefon üzerinden iş yaptığımdam bölümüm değiştirildi. ELimde bununla ilgili hafif derece işitme kaydı raporu olduğu söylenmekte. 2014 yılında da ameliyat ile iki kulağa tüp taktırdım. Orta kulakta sıvı birikmesinden dolayı.

---
16.09.2004 tarihli sgk girişim var. 8 sene sigortalılık sürem ve 3089 gün prim ödeme günüm var. Doğum tarihim Nisan 1988

Bu saydığım bulgulara göre ben % 40 ve üzeri engel almama yater mi? Tahmini ne kadar çıkabilir? Testis kanserinin üzerinden 9 sene geçmesi ve takibini yapamamamız durumu etkiler mi? Vergi indirimi ve erken emeklilik süreçlerinden faydalanabilir miyim? Ve bu konuda izlemem gereken süreçler nelerdir?

Teşekkürler

Saygılar

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba [MENTION=22417]Sinanerklc[/MENTION]
Bu saydığınız hastalıkları göz önüne aldığımızda ben rahatlıkla %40 ve üstü bir rapor alacağınızı düşünüyorum. Bunu görmek için sağlık kurulu raporu vermeye yetkili bir hastaneye rapor için başvuruda bulunun. %40 ve üzeri bir rapor almanız halinde kademeli engelli emekliliği başta olmak üzere diğer bir çok engelli haklarından faydalanabilirsiniz.

Sinanerklc

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey,

Çalıştığım yer çağrı merkezi olduğundan sağlık taramasından geçemediğim için ve kulakta problem olduğu için işyerimden tazminatlı çıkarılma durumum var. Bu tip durumlarda iş bulma sorun yaratabiliyor mu bu konud bilginiz var mı?

Testis kanseri üzerinden belli süre geçti ve takibini çeşitli nedenlerden yapamadım. Bu olumsuz durum oluşturur mu?

Teşekkürler

ayyüzlüm

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey,

Çalıştığım yer çağrı merkezi olduğundan sağlık taramasından geçemediğim için ve kulakta problem olduğu için işyerimden tazminatlı çıkarılma durumum var. Bu tip durumlarda iş bulma sorun yaratabiliyor mu bu konud bilginiz var mı?

Testis kanseri üzerinden belli süre geçti ve takibini çeşitli nedenlerden yapamadım. Bu olumsuz durum oluşturur mu?

Teşekkürler
Kanserde metastaz yapmış ise oran yüksek, raporu alabilirsiniz, benim fikrim.

GT-I9060 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Sinanerklc

Üye
Üye
Metastaz dediğiniz tümör bulgusu tespit edildi, sol testisim tömürlü olmasından dolayı alındı patolojik incelemeler sonucuna göre 6 ay (5 kür )kemoterapi aldım. Aradan 9 sene geçmesi sorun teşkil eder mi?

Askerlik muaf raporunda da kalp kapakcık yetmezliği ve testis malign neoplazmı olarak yazıyor

Buraq

Üye
Üye
Arkadaşlar brnimde bir sıkıntım var 30 yaşındayım ankilozan spondilit rahatsızlığım var %40 üzeri rapor alabilirmiyim ?
İlk başlağında sırt üstü yere yattım mı kafam yere değiyordu şimdi geriye doğru esnettiğim hakde bile değmiyor öne doru çok eğildim ayrıca bacaklarıma kramplar giriyor yürüken merdiven çıkarken veya gece yatarken solunum testindende geçemiyorum göğüs kafesim cigere baskı uyguluyormuş kanımdada enfeksiyon var sürekli bu bildiklerim bide bilmediğim böbrek rahatsızlığı falan çıkabilirmiş çıkmasa bile ben şuanki hastalıklarımdan %40 ı geçebilirmiyim acaba istanbulda ikamet ediyorum hangi hastaneden daha kolay alırım bana bir yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.

Tekerlekli Sandalye