%41 süresiz engelli raporumla sıfır araç nasıl alabilirim?

Fatma32

Üye
Üye
engelli raporumda %41 süresiz olarak "Sadece engelliliğine uygun hareket ettirici özel tertibatla taşıt kullanabilir" ibaresi yazıyor bu açıklamaya istinaden ben araç almak istiyorum. ehliyetim normal B sınıfı. Ehliyetimi de değiştirmem gerekiyor mu? izlenecek yol hakkında bilgisi olan arkadaşlar var mı?

İsen Buga

Üye
Üye
Ehliyet değişecek maalesef... ayrıca kodlar yazılacak.
Uyarı: ehliyet ile ÖTV araç raporu uyumlu olmalı; normalde hem araç hem ehliyet için heyete girerlerdi. rapor çelişkili çıkma ihtimali düşerdi. Sizde raporun fotokopisini doktorunuza göstererek ehliyet değişimine girersiniz; baştan sona dikkat edin çelişki olmayasın....

Fatma32

Üye
Üye
Ehliyet değişecek maalesef... ayrıca kodlar yazılacak.
Uyarı: ehliyet ile ÖTV araç raporu uyumlu olmalı; normalde hem araç hem ehliyet için heyete girerlerdi. rapor çelişkili çıkma ihtimali düşerdi. Sizde raporun fotokopisini doktorunuza göstererek ehliyet değişimine girersiniz; baştan sona dikkat edin çelişki olmayasın....
yararlı bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. sağlık kuruluna sorayım

İsen Buga

Üye
Üye
önce Aile hekimliğine gidip ehliyet için sevk alınız. ondan sonra kurula gidiniz. Prosedür öyle işliyor.

Kolay gelsin.

haliloglu1

Üye
Üye
Merhaba ben
%40 polinöropati engelli sürekli raporum var. Rapordan önce aldığım B sınıfı ehliyetimi engelli ehliyetine dönüştürmem gerekiyor. Ancak herhangi bir aparat, baston vs. kullanmıyorum. ÖTV indiriminden faydalanarak araba satın almak istiyorum. Ve zaman zaman aracı kardeşimin de kullanabilmesini istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim,hastanede sadece poliklinik muayenesi yeterli olur mu yoksa hem hastanede hem de il sağlık müdürlüğünde heyete mi girmem gerekir?

mhmtskmz

Üye
Üye
Merhaba ben
%40 polinöropati engelli sürekli raporum var. Rapordan önce aldığım B sınıfı ehliyetimi engelli ehliyetine dönüştürmem gerekiyor. Ancak herhangi bir aparat, baston vs. kullanmıyorum. ÖTV indiriminden faydalanarak araba satın almak istiyorum. Ve zaman zaman aracı kardeşimin de kullanabilmesini istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim,hastanede sadece poliklinik muayenesi yeterli olur mu yoksa hem hastanede hem de il sağlık müdürlüğünde heyete mi girmem
Sadece noropatidenmi yüzde 40 aldınız birde noropatini hastalığının kaynagi ney

baskan93

Üye
Üye
H sınıfı eğliyet alıcaksın ve aracın senin durumuna göre dizayn edilecek

Dodge

Üye
Üye
Merhaba,
Bende Mart 2022 tarihi itibariyle %41 engelli raporluyum.
Bu engelli rapor oranı ile ÖTV indiriminden yararlanmak sureti ile araç alımında bulunabilir miyim? Bu konuda hakkım var mı? Varsa nasıl bir yol izlemeliyim?
“B” Ehliyetim var. Yıllardır araç kullanmaktayım. Ehliyetim son güncel ehliyetlerden.
Engellilik raporum ise Süresizdir.
Ekteki dosyada raporun düzenlenmesine dair açıklama kısmı mevcuttur.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşların ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı okurlarsa çok memnun olurum.
Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• B2BCC62F-9D8D-4384-98F8-16773FFE53A5.jpeg
    B2BCC62F-9D8D-4384-98F8-16773FFE53A5.jpeg
    867.6 KB · Görüntüleme: 86
Tekerlekli Sandalye