4100 Günle Emekli Olabilirmiyim

Merhabalar ben 1998 ssk girişim 4100 günüm var yüzde 40 raporu almak istiyorum alıp emekli olunmalimi?
olunursa nasıl bir yol izlemeliyim hastaneden alacağım raporu vergi dairesine mi müracaat edeceğim yada vergi dairesinden hastaneye sevkmi almalıyım birde maliye oranları düşürüyormu

ASUS_Z002 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Selamlar, bağlı bulunduğunuz sigorta kolunu (ssk, bağkur, emekli sandığı) yazarmısınız lütfen?
Hesaplama yaparken bağlı bulunduğunuz sigorta kolunu dikkate alarak hesaplama yapacağız. Zira adı geçen her kurum için engelli emeklilik süreleri değişiklik gösteriyor.

Tekrardan merhaba, eğer alacağınız rapor oranı %40 ila, 59 arası olursa 18 yıl hizmet süresi, 4080 gün primle emekli olursunuz. Ve yine söylediğim oranda rapor alırsanız, emeklilik sürenizi tamamlamış gözüküyorsunuz direk emekli edilirsiniz. Fakat bir uyarıda bulunayım. Eğer vergi indirimi almadıysanız ki muhtemelen almamışsınızdır emeklilik öncesi mutlaka vergi indirimi için başvuruda bulunun. Zira 1 ekim 2008 öncesi işe giren engellilerden emekli olmadan önce vergi indirimi belgesi isteniyor.

Halil bey merhabalar araştırdığım kadarıyla vergi indiriminden yararlanmadan emekli olmam için 4680 gün eğer vergi indirimi alırsam 4080 gün isteniyor sizce doğrumu benim endişem vergi indirimi başvurursam oranlar düşürülür diye endişeleniyorum sizce ne yapmalıyım birde rapor almadan önce maliyeden sevkmi alıp hastaneye gideyim yada hastaneden raporu alıp maliyeye mi bilgi vereyim ilginiz ve bilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

ASUS_Z002 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Merhaba ben yüzde 48 özürlü raporu aldım vergi indirimi için başvuru yapıp vergi indiriminden yararlanmak istiyorum fakat ankara bu oranlarımı yüzde 40 ın altına düşürürse elimdeki rapor ile istihdam için geçerlimidir yoksa elimdeki rapor iptalmi olur ssk girişim 1998 toplamda 4200 günüm var tek endişem elimdeki raporu kaybetmesinden korkuyorum bu konuda aydınlatırsanız memnun olurum iyi çalışmalar

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

1 ekim 2008 öncesi işe başlayan ssk mensubu engelliler emeklilik öncesi vergi indirimi almak zorundalar. Ayrıca vergi indirimi almak emeklilik süresini uzatmaz veya kısaltmaz. Sadece 1 ekim 2008 öncesi işe başladıysanız mecburen vergi indirimi belgesi almak zorundasınız o kadar.

Halil bey tekrardan merhaba yazılarıma dikkat ederseniz ben vergi indirimi için başvuru yaptığımda oranlarım ankara tarafından düşürürse elimdeki göndereceğim rapor geçersizmi oluyor elimdeki rapor ile özürlü haklarından yararlanma imkanım olmuyormu ?ilginiz için teşekkürler

SM-G610F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri