%42 Sağlık kurulu raporum var vergi indirimi için kuruma gönderdik sonuç ne olur?

endaze

Üye
Üye
selamlar Halil bey size bir kaç şey soracağım cevaplarsanız sevinirim , şimdiden teşekkür ederim ilgi alakanız için.

15.04.2011 tarihinde özür durumumu ölçtürmek için işkur üzerinden hastaneye başvuruda bulundum , hali hazırda bulunan heyet bana %42 oranında rapor verdi. raporun içeriğinde süreklidir diye not düşülmüş ve karşısına ayrıca bir not yazmışlar diyorki ; tam duymayı gerektiren işlerde ve tozlu dumanlı işlerde çalıştırılamaz diye ayrı bi not düşmüşler, bende bu raporu işkura geri götürdüm verdim onlarda bana bir ay sonra t.h.y ait bir şirkette iş buldular yaklaşık 3 aydır burada çalışıyorum, ve 15 gün öncede başbakanlık kimlik kartı göndermişler bana ankaradan onuda teslim aldım . bu naokdatan sonra benim sorum şu olacak size , ben bu raporla vergi indirimi için müraacata gittim evraklarımı teslim ettim bana 2 yada 3 ay içinde cevaplanır şirkete yollanır dediler , ancak benim kaygım şu duyduğum kadarıyla ankara sağlık kurulu bu raporları düşürüp geri iade ediyormuş malum benim raporum sınırda düşürürlerse diye kaygılanıyorum acaba düşürürlermi? sizce yukarıdaki rapor bilgilerine göre durumum ne olur? açıklarsanız sevinirim. bu arada 1996 yılından bu rapor tarihine kadar sigortam var askerlik yaptım özrüm sonradan çıktı astım hastasıyım yasım 32

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Selamlar, endişelenmenize gerek yok. Olaki rapor oranınız düşürülse bile "vergi indirimi başvurusunda hastanenin verdiği rapor oranı geçerlidir" diye mahkeme kararı var. Bu karara isinaden dava açıp hakkınızı geri alabilirsiniz. Ama bu söylediklerin en kötü ihtimalde yapılacak işlemler. Şimdilik endişelenmenize gerek yok hele bi sonuç gelsin. Ona göre bi değerlendirme yaparız...

endaze

Üye
Üye
mahkemelerle uğraşmak çok zor şuanki zamanda :((( yinede teşekkür ederim mehmet bey ...

endaze

Üye
Üye
ankara sağlık kurulu % 42 sürekli ibareli raporuma karar verememişler , yani ne red etmişler nede kabul etmişler, dolayısıyla raporu çıkardığım hastaneye gönderiyorlar beni tekrardan , istedikleri solunum testi ve odyo metri testini tekrar yaptırmamı istiyorlar benden , ayrıca çıkan sonuçları bana vermiyeceklermiş hastane kendi gönderecekmiş , benim elime geçmesin diye test sonuçları özel bide üs yazı yazmışlar haseki hastanesine . yazıyı aynen aktarıyorum HASEKİ EĞİTİM ARAŞ. HASTANESİ BAŞ HEKİMLİĞİNE AŞAĞIDA ADI GEÇEN VATANDAŞIN KLİNİK TEKNİK MUAYNELERİ TEKRAR YAPILIP TEST SONUÇLARININ TARAFIMIZA GÖNDERİLMESİNİ HASTAYA ELDEN VEYA BAŞKA BİRŞEKİL YOLUYLADA VERİLMEMESİNİ RİCA EDERİZ ANKARA MALİYE SAĞLIK KURUL HEYETİ BAŞKANLIĞI. böyle bi şey geldi başıma :( ben şimdi direk itirazmı edeyim, mahkemeyemi vereyim, yoksa hastaneyemi gideyim lütfen izlemem gereken yolu söylermisiniz bana .?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Ne itiraz etmene nede mahkemeye vermene gerek yok. Belliki önceden yapılan tekkiklerinde eksiklik bulmuşlar, yeniden değerlendirmeni istemişler. Şu aşamada söylediklerini yap sadece...

Tekerlekli Sandalye