%43 raporum var. H sınıfı ehliyet almak için ne yapmalıyım?

dreamerss0

Üye
Üye
benım şuan %43 raporum var ehliyet almak için ne yapmam lazım sadece engelli kımlık kartı almak için işaretli özel hastaneden falan alsam rapor %43 luk raporuma birşey olurmu yada özel hastanede aldıgım raporu emniyet kabul eder mı ?

alabılecegım hastanelerın isimleri varsa (ankarada olan )
psikiyatriden 25 (sınır zeka duzeyı)
ortopedıden 24 sol ayak bılegım donduruldu her hangı bı sorun olur mu ?
Yada şuankı raporuma h sınıfı ehliyetimi ekletebilir miyim ?

GülerAkköse

Üye
Üye
H sınıfı ehliyet için tekrar heyete girmeniz gerekiyor. Tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden raporu alabilirsiniz.
Sol ayak bileğinizde hareket kısıtlılığı varsa, sağ ayağınıza ve/veya bacağınızda bir problem yoksa,
"h sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli arac kullanması uygundur" ibareli rapor alabilirsiniz.

%25 psikolojik zeka sınır düzeyi? Burayı anlamadım.
Akıl sağlığınız arac kullanmaya uygun değilse yukarıda yazdığım maddeleri unutun ...

dreamerss0

Üye
Üye
akıl saglıgım düzgün allaha şukur ayak bılegınden hareket kısıtlılıgı bıde belımde kalıcı platın oldugundan psıkıyatrı saolsun raporu yukselttı %40 ın altında engellı degılız maalesef...peki ben özel hastaneden alsam emniyetten bir sorun olur mu alan arkadaşlar varmı bunu ögrenmek istiyorum @almora

fuatsönmez26

Üye
Üye
benim %63 rporum var yarısı ortopedik bana h sınıfı ehliyet çıkmadı yani sen ötv siz araba alma işini gönül rahatlığıyla unutabiirsin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sağlık kurulu raporu vermeye yetkili özel hastanelerden de sağlık kurulu raporu alabilirsiniz.

GülerAkköse

Üye
Üye
akıl saglıgım düzgün allaha şukur ayak bılegınden hareket kısıtlılıgı bıde belımde kalıcı platın oldugundan psıkıyatrı saolsun raporu yukselttı %40 ın altında engellı degılız maalesef...peki ben özel hastaneden alsam emniyetten bir sorun olur mu alan arkadaşlar varmı bunu ögrenmek istiyorum @almora

özel hastaneler sağlık kurulu raporu veremez tam tesekkullu devlet veya üniversite hastaneleri rapor verebilir.

dreamerss0

Üye
Üye
ötv sız araç almak istemiyorum zaten, sadece ehliyet almak istiyorum şuankı raporuma dokundurtmadan
ben anlamıyorum bı site yöneticisi alabılırsın dıyor kategori yöneticisi alamazsın dıyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Sürücü belgesi alıp alamayacağınıza, hangi sınıf sürücü belgesi alacağınıza DR karar verir. Burda site yöneticisi, kategori yöneticisi veya üyeler kendi bilgilerini sizin durumunuza göre aktarır. Benim kişisel görüşüm ÖTV siz araç almak istemiyorsan sadece sürücü belgesi için özel hastane dr'unun olur vermesi yeterli. H sınıfı ehliyet alabilirsin muhtemelen ama senin için B sınıfı daha iyidir. DR la konuşup ikna etmeye çalışman bir yöntem olabilir. Ayrıca bakınız:> http://engelliler.gen.tr/f25/saglik...-yetkili-hastaneler-ve-hakem-hastaneler-1466/

Tekerlekli Sandalye