%45 özür oranıyla emekli oldum. Şimdi emekliliğimi iptal ettirmek istiyorum.?

slm ben 1 yıl oldu kamudan emekli oldum emekli sandığına tabi hizmetimin ikramiyesini aldım faka ssk lı hızmetlerimi halen alamadım emeklilikden vaz gecebilirmiyim sanırım sartlarımda emeklilik için uygun değil cünkü işe girerken özürlü olarak yüzde 45 raporla basladım vergi indirimi için rapor aldım yüzde 30 olarak verdiler 2008 yılına kadar hıc vergi indiriminden yararlanmadım 2008 den sonra sanırım kurum değişikliliğinden sonra kullandırdılar bu sarlar ile emekli sandığına belgelerle müracat etsem iptal ederlermi lütfen yardımcı olurmusunuz

slm inanın bir işime yaramadı 19yıl 4 aylık hızmek bedeli 15000 tl ikramiye aldım
900tl maas bağladılar gecinmek cok zor ben banka ödemelirim için emekli oldum ama hıcbır işime yaramadı iptal ettirme gibi bir şansım olurmu acaba

Yani siz şunumu demek istiyorsunuz. Ben %45 özürlülük oranıyla işe girdim ama sonradan aldığım raporda bu oran %30'a düşürüldü. Dolayısıyla benim özürlü statüsünde emekli olmamam gerekiyordu. Ben bu gerekceyi SGK yetkililerine söylerek emekliliğimin iptalini ve yeniden memuriyet hayatına dönmek istiyorum. Eğer doğru anlamışsam hiç bulaşmayın derim. Emekliliğiniz iptal edilirse size ödenen 15 bin tl lik ikramiye ve bugüne kadar aldığınız emekli maaşları yasal faizleriyle birlikte geri istenebilir. Siz emekli olmuşsunuz. Emekli maaşınızı alın keyfinize bakın. Yok benim emekli maaşım yetmiyor illa çalışacağım diyorsanız başka bi iş bulmaya bakın. Bu işin kurcalanması size hayır getirmez bence.

iptal

slm emekli olmam benım hıcbır ısıme yaramadıkı emeklı sandığı 1700 işgünü ssklı hızmetlerimin ikramiyesini ödemedi henüz benim maduriyetimi kım karsılayacak ozaman

emekli sandığı ssk ile ilgili olanları ödemez. sadece memur olarak çalıştığınız zamanın parasını alırsınız. emekli olduktan sonra şehirde yaşamaya devam ediyorsunuz sanırım. gidecek köyünüz varsa hiç durmayın derim. şartlarınızı bilmiyorum ama benim fikrim bu. ben emekli olduğum gün gideceğim köye bir gün fazladan şehirde durmam. şimdi köyünüz varsa uğraşacak bir şeyler bulursunuz ek gelir getirecek işler yapabilirsiniz.

Geri