%45 Raporla ÖTV indirimli araç alınır mı?

taylan6868

Üye
Üye
Merhaba ben bir bilgi almak istiyorum, babama ötv indirimi için sağlık kurulu raporu aldık ( %45 ) verdiler. Ben araştırdım ama tam bilgi alamadım sayfalardan bana yardımcı olabilir misiniz? Rica etsem bu ( %45 ) lik raporla araba alma şansımız varmıdır.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tam olarak babanın engeli veya hastalığı nedir? Detaylı yazarmısın lütfen?

taylan6868

Üye
Üye
Babam ilk önce dudak sea dan ameliyat oldu dudağın 3/1 ini aldılar. Daha sonra kolon sea oldu, kolon sea sonuçları temiz çıkmadı yaklaşık 1 yıl kemoterapi ve (35) gün ışında aldı halil bey

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Anladım. Babanızın ortopedik bir rahatsızlığı olmadığından ÖTV indirimden faydalanarak araç alması için rapor oranının yüzde 90 ve sütü olması lazım. Yüzde 90 ın altında bir rapor ile bu hastalıklar la ÖTV den yararlanması mümkün değil malasef.

Özlem63

Üye
Üye
Slm oğlumun raporu yüzde 80 sürekli ve ağır raporlu araç almak istedim yüzde 90 olcak dediler şimdi tekrar rapor için başvuru yapsam ne olur acaba sürekli ve ağır özürlü olduğu için değişiklik olur mu

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=17896]Özlem63[/MENTION] alınacak rapora ilişkin birşey söylemek neredeyse imkansız.

asi usta 03

Üye
Üye
Arkadaşlar ÖTV indiriminden yararlanabilmek için %90 ve üzeri nde heyet raporuna sahipseniz hiçbir koşul şart aranmadan araç alabilirsiniz ama heyet raporunuz yüzde doksannın altında ise ortopedik engelli olmanız gerekir örneğin kulunuz ya da bacağınıznın olmaması gibi bu durumda özel tertip atlı bir araç ve h sınıfı sürücü belgesine sahip olmanız gerekir heyet raporunuz %90'ın üzerinde ise aracı istenilen bir kışı kullanabilir ama heyet raporunuz %90'ın altında ise o zaman özel tertip atlı bir araç yaptırarak aracın sadece engelli olan kişi kullanabilir

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye