%45 Raporum var emekli olduğumda ne kadar emekli maaşı alabilirim?

Halil bey;

ben %45 rapor aldim.hangi haklardan yararlanabiliyorum.erken emklili olsam nekadar maaş alirim 1987 yilinda sigortali oldum.6300 gün pirim günüm var.1071 doğumluyum
cevabiniza göre emekli olacağim az maaş derseniz çalişmaya devam edeceğim

Durumunuzu vergi dairesine bildirdiniz mi? %45 iş görmez raporunu bulunduğunuz il defterdarlığına verdiğinizde işlem bitebilir(bitmeyebilirde elden verilen rapor reddedilebilir).
Emekli olduğunuzda normal maaşınızdan ortalama %60-%80 arası düşük alırsınız. Brüt maaş değil.
Normal bir emekli gibi emekli olursunuz. 25 yıllık bir çalışan gibi; onlar ne haklardan faydalanıyorsa aynen...
Çalışmaya devam ederseniz vergi indiriminden faydalanıyorsanız ayda ortalama 25-30 lira maaşınıza yansır.

defterdarlığa muracatım kabul edili.İş yerim 3 dereceden vergi indirimi uygulamya başladı.1987 yılından sıgortalıyım.6300 pirim günüm var.Bu durumda malulen değil erken emeklilik muracatımı yapmalıyım.Şuan iş yerinden aldığım maaş 1530 TL erken emekli olunca %60-%80 daha azmı maaş alırım.erken emeklilik için 4800 güne ihtiyaç var benim ise 6300 günüm var.6300 gün maaşı yükseltmezmi.%45 raporla erken emekli olsam çalışmaya devam edebilirmiyim?

6300 gün maaşınızı çok az yükseltir. Pek işe yaramıyor.
Erken emekli olup Sosyal güvenlik primi ödeğin sürece çalışmaya devam edebilirsin. Hem emekli maaşı hemde çalıştığın işyerinizden de maaş alırsınız.

şuan aldığınız maaşınzıdan ortalama %60 ila %80 arası düşük alırsınız. Maaşınız x 0,6 yada maaşınız x 0,8 yapın ortalama değer çıkar. Net bir rakam veremeyiz. Mutametlik işi olduğundan bunu net bilemeyeceğim ancak size şunu diyebilirim. Emekli maaşınız %60 dan az olamaz. Yani çalışırken 1000 lira alan biri, emekli olduğunda 600 liradan az para alamaz. Alırsanız itiraz etme hakkınız doğar.

bauhaus çok teşekkür ediyorum.Anladığım kadarıyla şuanda çalıştığım yerden aldığım maaş 1570 TL 1570*0.7=I.099 TL CİVARINDA MAAŞ ALABİLİRİM.

%40 engelli raporuyla kaç tl emekli maaşı alabilirim merhaba ben Ahmet Kömüldaş 15.02.1977 dogum tarihim 03.03.1996 yılında sigortam başladı 2000 yılından beri belediye kadrolu işçiyim 15.04.2017 vergi dairesi neden vergi indirimi raporu aldım 5200tl brüt maaşım emekli olmak istiyorum kıdem ve ihbar tazminatı kaç tl emekli maaşı alabilirim

Geri