%45 sürekli engelli raporu aldım ankaradan sonuç nasıl gelir

Bülent25

Üye
Üye
Merhaba ankaradan sonuç nasıl gelir Bilenler en son rapor ları gidenler ve sonuçları gelenler açıklama yapsın lütfen

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kuvvetle muhtemel gittiği gibi gelecektir. Yani oranın düşürülmesi çok düşük bir ihtimal. Önceden vergi indirimi başvurularında rapor oranları sık sık düşürülüyordu ancak "vergi indirimi için alınan raporda hastanenin verdiği oran geçerlidir" diye alınmış bir mahkeme kararı var. Bu karar sonrası rapor oranı düşürülenler bu kararı emsal karar gösterip bir kaç dava açtılar. Bundan sonrada ankara oran düşürme konusunda eskisi kadar acımasız davranmıyor.

Bülent25

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim cevap için acaba üyelerden son günlerde raporu gelenler paylaşım yaparlarmı sonuçlar hakkında

biri

Üye
Üye
Bülent 25 bende 27.05. 2016 bafra maliyesine raporumu verdim. Sonucu çok merak ediyorum. Nezaman gelir. Senin sonuç geldimi. --
RAPORUM 43

Bülent25

Üye
Üye
Geldi kardeşim gittiği gibi. Geldi şükür.

biri

Üye
Üye
Hayırlı olsun kardeşim beklemeye devam haber alamamak sıkıntılı oluyor. KAÇ günde geldi acaba

Bülent25

Üye
Üye
İki aylık bir sürede gelir rahat ol allah herkesin gönlüne göre versin inşallah kardeşim

biri

Üye
Üye
Hayırlısı diyelim sağolasın

sonkurbekir

Üye
Üye
Ben asd kalp aameliyatı oldum Başbakanlığın verdiği engelli kartı var vergi indirimine başvuru yapsam oranım düşermi yüzde 45 raporum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi için alınan raporda hastanenin verdiği oran geçerlidir diye verilmiş bir mahkeme kararı var. Bu karar sonrası ankara'ya giden raporlar eskisi gibi kırpılmıyor ama başka amaç için alınan raporda durum nasıl olur tamda kestiremiyorum açıkcası.

uzuntuna26

Üye
Üye
Ankara giden rapor sürecini nasıl takip edebilirim 27.07.2016 tarihinde antalya vergi dairesine dilekçemi verdim.Konu ile ilgili yardımcı olurmusunuz?

gürsoy fuat

Üye
Üye
Merhaba ben 2010 yılında engelli raporu aldım yüzde 40 ıse basladım vergi ındirimininden yararlanmıyorum raporu ankaraya göndermem mı gerekıyor

E5603 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

tilemse

Üye
Üye
Merhaba ben 2010 yılında engelli raporu aldım yüzde 40 ıse basladım vergi ındirimininden yararlanmıyorum raporu ankaraya göndermem mı gerekıyor

E5603 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi
Hayır kardeşim
Raporunla gidip vergi dairesine başvuru yap
Sonra bekle işyerine onay gelince indirim uygulanır sana

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tilemse

Üye
Üye
Emekli olacaksan ewet Ankara ya gidiyor yok sadece vergi indirimi alacaksan gerek yok. Böyle biliyorum

GM 5 Plus d cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

avgan

Üye
Üye
Kuvvetle muhtemel gittiği gibi gelecektir. Yani oranın düşürülmesi çok düşük bir ihtimal. Önceden vergi indirimi başvurularında rapor oranları sık sık düşürülüyordu ancak "vergi indirimi için alınan raporda hastanenin verdiği oran geçerlidir" diye alınmış bir mahkeme kararı var. Bu karar sonrası rapor oranı düşürülenler bu kararı emsal karar gösterip bir kaç dava açtılar. Bundan sonrada ankara oran düşürme konusunda eskisi kadar acımasız davranmıyor.

mahkeme sonucu olarak nasıl bir örnek varmı burdan dava sonucu olarak abi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Örnek bir dava vardı. Forumda da yazılmıştı ama şimdi bulamadım.

rasim yılmaz

Üye
Üye
2000 tarihinde almis oldugum yüzde 40 raporumu vergi icin başvuru yaptigimda 3 hastane oranları farklı olarak dusurmekte

GT-I8552 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye