%48 Osterogenezis İmperfecta Hastalığı Araç Alımı Hk.

Ünal METİN

Üye
Üye
Değerli büyüklerim, daha önce bu hastalık hakkında tecrübesi olan kardeşlerim. %48 Osterogenezis İmperfecta(Cam Hastalığı) Hastasıyım. manuel vitesli aracım var. Orta seviyede bir araç kullanabilirim ümidi ile aldım alalı daha 4 ay oldu geçirdiğim ameliyat sonucu sağ el bileğimde hareket kısıtlılığı var vites geçişlerinde zorluk çekmeye başladım birde malum İstanbul trafiğinde sürekli debriyajı kullanmanız gerekiyor ve belirli saatten sonra sol tarafım uyuşuyor, karıncalanıyor. Debriyajı kullanırken bir nevi hamallık yaşıyorum işe gidip gelirken. Kısacası madur bir engelliyim. İşitmede de sıkıntı yaşıyorum çünkü rahatsızlığım nedeni ile kemiklerde kireçlenme oluyor evet kireçlenme her insanda oluyor ama cam hastalığı olan bireyde daha erken başlıyor. Sorum şu ÖTV'den muaf otomatik vites araç alma şansım sizce var mıdır ? daha önce bu konuda tecrübe edinmiş biri bana yardımcı olursa çok sevinirim teşekkürler. İyi forumlar.

Örneğin; 60.000 TL lik araç ötv muafiyeti ile ne kadara geliyor. hesaplaması nasıl yapılıyor bilen yazarsa çok sevinirim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16818]Ünal METİN[/MENTION] cam kemik hastalığından değilde sağ eldeki hareket kısıtlılığı nedeniyle ÖTV indirimden faydalanabilme ihtimaliniz var. Bunun için vites koluna vites geçişini kolaylaştırıcak bir aparat takılır ve bu aparatta özel donanıma gireceğinden ÖTV indiriminin yolunu açar. ÖTV indirim tutarını hesaplamak için bu linke tıklayınız https://otvhesapla.engelliler.gen.tr/

Ünal METİN

Üye
Üye
[MENTION=16818]Ünal METİN[/MENTION] cam kemik hastalığından değilde sağ eldeki hareket kısıtlılığı nedeniyle ÖTV indirimden faydalanabilme ihtimaliniz var. Bunun için vites koluna vites geçişini kolaylaştırıcak bir aparat takılır ve bu aparatta özel donanıma gireceğinden ÖTV indiriminin yolunu açar. ÖTV indirim tutarını hesaplamak için bu linke tıklayınız https://otvhesapla.engelliler.gen.tr/

Teşekkürler Halil bey. Peki bu sağ eldeki haraket kısıtlılığı Otomatik vites aracı özel tertibatlı saydırır mı ? yoksa yine manuelmi almam gerekecek sonuçta sürekli debriyaj dediğim gibi belli bir zamandan sonra ağrı, uyuşma ve karıncalanma yapıyor.

Tekerlekli Sandalye