%48 vergi indirimi raporum var ne zaman emekli olurum

22.02.2003 tarihinde ssk girişim var şuan ssk da 3750 günüm var 05.03.1985 doğumluyum %50 engelli raporum var başbakanlık engelli kartımda var ayrıca %48 vergi indirim raporum var bankada çalışıyorum vergi indirimimi maaş bodrom da görüyorum ama engelli olarak ssk mın yattığını nasıl anlarım .ne zaman emekli olurum. emekli olduğumda yeni rapor isterler mi?işlemler nasıl oluyor bilgi verirseniz sevinirim.

05.03.2003 tarihinde işyerinde çalışıyor iseniz ve yatırılan primler staj primleri değil varsayıyorum. 19 yıl ve 4240 gün primlerinizin tamamlanması halinde emekliliğiniz gelecektir.

05.03.2003 tarihinde işyerinde çalışıyor iseniz ve yatırılan primler staj primleri değil varsayıyorum. 19 yıl ve 4240 gün primlerinizin tamamlanması halinde emekliliğiniz gelecektir.

isen buga bey açıklamanız için çok teşekkürlerdediğiniz gibi staj değil tamamı ile çalışıyorum 19 yıl 4240 günüm olduğu zaman tekrardan rapor isterler mi islemler ne kadar sürer tahmini saygılar

İsem peki malulen emeklilik bizim için geçerli değil mi. yani %40 ve üzeri olan engelliler 3600 prim gün sayısını doldurunca niye emekli olamıyorlar.
illaki sonradan mı engelli olanlar malülen emekli olabiliyor.

umarım anlatabilmişimdir demek istediğimi : )

Malulen emeklilik için ilk sigortalılık tarihinde maluliyet düzeyinde (%60) sakatlığın olmamaması, daha sonra bu oranın maluliyet düzeyi veya üzerine çıkmış olması gerekiyor. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Geri