5 Aydır bağlanmayan evde bakım ücreti?

Hsnslmz

Üye
Üye
Cümleten Selam Aleyküm. Ya biz adres değiştirdik diye maaşı kestiler yeniden başvuru yaptık. 1 defa geldiler ve emin değiliz diyip gittiler. tekrar geleceklerini söyledirler. Şimdi Biz evde 5 kişi yaşıyoruz annem babam ben 2 küçük kız kardeşim benim baba hasta anne bakıcı. Gelir ise şöyle babam işçi emeklisi ama maaşı kredi kesintili olduğu için 200 TL alıyor. Bende güvenlik görevlisiyim asgari ücret alıyorum. Evin bundan başka geliri yok herhangi bi malımızda yok. ev falan kira... babanında ağır engelli raporu var. Ama emin değilip diyip gittiler ve baştan bu yana 5 ay oldu hala bağlamadırlar. işte en son 1 buçuk ay önce geldiler emin değiliz hasta iyi gibi dediler gittiler.. bi kaç kez gittim bekleyin diyorlar.. Acaba bağlamayacaklar mı?

Bu arada babam diyaliz hastası % 91 ağır engelli raparu var....

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kurum yetkilileri hastanın, bakıma muhtaç olup olmadığı konusunda karar verememiş sanırım. Gerçi bu kararı don lastiği gibi uzatmanın anlamı yok. Kişi ya bakıma muhtaçtır yada değildir. Bu kararı vermek için aylarca beklemeye- bekletmeye gerek yok. Ara ara kuruma gidip sorun. Bundan başka önereceğim bişeyde yok malasef.

Hsnslmz

Üye
Üye
Ya Halil abi hani bu iş tamamen kurumsaldı... Abi biz kişi başı geliri geçmiyoruz... Abi biz % 91 ağır engelli onayı olan rapor var . Ve Tüm ilaç raporları tüm ilaç reçeteleri var... Madem kurumsal kurallara uygun olmalı peki neden öyleyse şu an tamamen gelecek memurun insiyatifine kaldık. Adam diyor ki ben emin değilim hasta iyi gibi.. Yav nerde görülmüş diyaliz hastasının iyileştiği... :) :) ...........

Tekerlekli Sandalye